Szukaj w działach:

Idealny dostawca automatyki przemysłowej? Jak wybrać?

Idealny dostawca automatyki przemysłowej? Jak wybrać?


Planujesz wdrożyć systemy automatyki przemysłowej w zakładzie? Sprawdź, jak wybrać idealnego dostawcę. Firma świadcząca takie usługi powinna mieć nie tylko dobre ceny, ale przede wszystkim doświadczenie i elastyczne podejście.

Automatyka przemysłowa to dział inżynierii, który może pochwalić się naprawdę dynamicznym rozwojem. Głównym jej zadaniem jest zwiększanie wydajności produkcji, a co za tym idzie – pomnażanie zysków zakładów przemysłowych. Dlatego rozwiązania z dziedziny automatyki wdrażane są w wielu branżach.

Czym dokładnie jest automatyka przemysłowa

Powiedzieliśmy już, jakie cele spełnia wdrażanie rozwiązań z zakresu automatyki w fabryce. Teraz wyjaśnijmy, czym dokładnie jest ów automatyka. Pod nazwą tą kryją się po prostu urządzenia i sterując nimi systemu komputerowe. Zespoły urządzeń wykorzystywane są do automatyzacji różnego typu prac. Ich zadania mogą polegać na sterowaniu, nadzorowaniu, kontrolowaniu i monitorowaniu procesów wytwórczych na wielu liniach produkcyjnych jednocześnie. Jeśli wszystko działa jak należy, to zyski są naprawdę milionowe. Dlatego też największe firmy w Polsce inwestują w automatykę kwoty rzędu milionów złotych.

Doświadczenie i dotychczasowe realizacje

Podmiotami odpowiedzialnymi za wdrażanie rozwiązań automatyki przemysłowej są mniejsi i więksi dystrybutorzy maszyn i urządzeń. Mniejsze elementy automatyki można kupić w specjalistycznych sklepach, szczególnie internetowych np. pod adresem: https://www.ebmia.pl/197-automatyka-i-sterowanie, które zazwyczaj mają największy wybór produktów. Jeśli interesuje nas szersza współpraca, wliczając w to dostarczenie i wdrożenie pełnych systemów, warto zainteresować się współprace z większymi graczami na rynku.

Selekcja partnera powinna obejmować sprawdzenie jego doświadczenia. Dobrze jest też zapewnić sobie możliwość przejrzenie dotychczasowych realizacji. Wszystko po to, aby mieć pewność, że wybrany kontrahent podoła indywidualnym zamówieniom. Jest to o tyle ważne, że automatyka przemysłowa często wymaga właśnie dostosowania standardowych rozwiązań do indywidualnych potrzeb konkretnego obiektu i potrzeb produkcji.

Doradztwo i cena

Wybierając firmę partnerską zwracajmy też uwagę na kwestie doradztwa. Chodzi o to, aby zapewnić sobie wsparcie podczas trwania kontraktu, a często także serwis po jego ustaniu oraz serwis pogwarancyjny. Inwestując dziesiątki tysięcy złotych chcemy bowiem, by wszystko działało jak należy, a w razie problemów, aby ktoś, kto montował system, umiał nam pomóc w naprawie. Chodzi także o usługi szkoleniowe. Czasami firmy zapewniają odpowiednie przeszkolenie swoim klientom, aby pracownicy fabryki mogli rozwiązywać najczęstsze problemy samodzielnie. Fachowe doradztwo w zakresie automatyki przemysłowej to także umiejętność zaprojektowania systemu dostosowanego do naszych indywidualnych wymagań.

Dopiero jako ostatnie kryterium wybierajmy cenę. Oczywiście jest ona ważna, ale czasami lepiej nieco przekroczyć budżet i zaopatrzyć się w lepsze rozwiązania. Traktujemy to bowiem jaki inwestycję, która ma nam przynieść w przyszłości zyski.


Źródło: Akcesoria CNC Elżbieta Taraszkiewicz


Dodano 21.02.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy