Rynek obróbki metali w 2020 roku
Rynek obróbki metali w 2020 roku: modułowość i doskonalenie procesów. Remmert prezentuje kluczowe trendy w obszarze intralogistyki – elastyczność i integracja to przyszłość.
Bardziej wydajny i łatwy w obsłudze przepływ materiałów jest jednym z najważniejszych czynników konkurencyjności firm z branży obróbki metali i warunkiem ich sukcesu ekonomicznego w rozpoczynającym się roku. Remmert, ekspert ds. magazynowania podsumował, w jaki sposób trendy 2020 roku zostaną zintegrowane z jego modelem biznesowym oraz jak tym samym będzie wspierał swoich klientów w osiągnięciu sukcesu.
Modułowa budowa zapewniająca efektywność
„We make material flow” – ten slogan precyzyjnie formułuje koncepcję Remmert, która zakłada wzrost produktywności i optymalizację przepływu materiałów, dzięki szytym na miarę rozwiązaniom o modułowej budowie. Aby to osiągnąć, w całym procesie magazynowania i komisjonowania wykorzystuje się standardowe komponenty, dopasowane do specyficznych warunków. Zostają one włączone do całego procesu zgodnie z wymaganiami klienta. Przykładowo, połączenie modułów do załadunku i rozładunku urządzeń do cięcia laserowego oraz sortowania laserowo wycinanych elementów, zapewnia elastyczną obsługę po stronie użytkownika i znacznie upraszcza procesy. Pojedyncze moduły są dopasowane elastycznie do konkretnych warunków na miejscu i zintegrowane z istniejącymi procesami produkcyjnymi. Dzięki temu producent może odpowiedzieć na potrzeby wielu klientów, którzy chcieliby wdrożyć inteligentne rozwiązania, a następnie stopniowo je rozbudowywać.
Zintegrowane rozwiązania dzięki strategicznemu partnerstwu
Jednym z trendów jest rozwój zintegrowanych rozwiązań, które pozwalają na kompleksową logistykę materiałową. W tym celu firma Remmert zawarła w 2019 roku strategiczne porozumienie o współpracy z producentem oprogramowania WiCAM. Dzięki temu możliwe jest zaoferowanie wspólnym klientom wystandaryzowanych i intuicyjnych interfejsów oraz uproszczenie procesu przepływu pracy (workflow). Dotyczy to między innymi przepływu danych z ERP/PPS poprzez CAD/CAM/Nesting aż do obsługi surowców oraz logistyki prefabrykatów. Podstawę dla wspólnych projektów w 2020 roku tworzą zrealizowane wcześniej rozwiązania, takie jak Remmert LaserFLEX z WiCAM PN4000. Pozwalają one czerpać korzyści dzięki niezawodności procesu, wzrostowi produktywności oraz możliwości modułowego i elastycznego poszerzania systemu wraz z rosnącymi wymaganiami w zakresie sprzętu i oprogramowania.
Elastyczność jako odpowiedź na sytuację ekonomiczną
W 2020 roku gospodarka światowa znajduje się pod presją. W obliczu tego faktu, w odniesieniu do firm zajmujących się obróbką metali, wysoko ceniona jest elastyczność. Przykładowo, podążanie za trendem związanym ze zmianą produkcji wielkoseryjnej na pojedyncze sztuki, wymaga znacznie bardziej elastycznych systemów. W tym zakresie Remmert wyznacza standardy, m.in. dzięki inteligentnemu systemowi sterowania SMART Control, który odpowiada na potrzeby związane z Przemysłem 4.0 i został wyróżniony nagrodą wzornictwa Designpreis. Rozwiązanie jest tak intuicyjne w obsłudze jak smartfon, dzięki czemu wymaga minimalnych nakładów związanych ze szkoleniem pracowników.
Systematyczne wdrażanie rozwiązań Przemysłu 4.0
Przemysł 4.0 stawia wysokie wymagania zarówno przed dostawcami rozwiązań, jak i ich użytkownikami. Dlatego coraz większą rolę odgrywa synchronizacja przepływu danych oraz ich łączenie w przejrzystym procesie. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzą rozwiązania Remmert, składające się obecnie z 25 elastycznych modułów, z których można korzystać w zależności od potrzeb, przyłączając maszyny obróbcze od dowolnego producenta. Ponadto, Remmert aktywnie rozwija także oprogramowanie.
- „Obecnie zatrudniamy blisko 140 pracowników, a działania skoncentrowane przede wszystkim na potrzebach klientów należą do filarów naszej działalności od chwili powstania firmy 75 lat temu” - wyjaśnia Matthias Remmert, prezes firmy Remmert GmbH.
- „Wraz z doświadczonym zespołem inżynierów przywiązujemy wagę do własnej produkcji oraz rozbudowanego serwisu, zapewniającego obsługę 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki wszystkim tym usługom możemy być niezawodnym partnerem dla klientów z całego świata.”
Źródło: Remmert
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House