Szukaj w działach:

Udana VII edycja TransLogistica Poland

 

TransLogistica 2019 zwiedzający i wystawcy
 

Przedstawiciele branży TSL spotkali się w licznym gronie, aby uczestniczyć w VII edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland, jednego z największych spotkań tego sektora w tej części Europy.

5 listopada 2019 r. o godzinie 10:00 w Expo XXI w Warszawie odbyło się uroczyste otwarcie targów, w trakcie którego symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali m.in.: Alvin Gajadhur - Główny Inspektor Transportu Drogowego oraz Steffen Bilger - sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu i Infrastruktury Cyfrowej Republiki Federalnej Niemiec.

Jak podaje organizator, w wydarzeniu udział wzięło aż 285 wystawców oraz 8100 uczestników z 61 państw, z czego aż 23% stanowili tzw. „załadowcy” (właściciele ładunków) z przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych oraz handlowych.

TransLogistica 2019 statystyki
Fot.: Targi TransLogistica statystyki

Podczas TransLogistica Poland oprócz bogatej prezentacji wystawców odbył się szereg merytorycznych wydarzeń towarzyszących, które przyciągnęły zarówno najlepszych ekspertów, jak i wielu zainteresowanych słuchaczy. Jednym z ważniejszych punktów programu była organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą konferencja pt.: Polski „hub” na kolejowym jedwabnym szlaku: szansa dla europejskiej branży TSL. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także debata magazynu Transport Manager dotycząca transportu przyszłości oraz Spotkania Transportowe organizowane przez wydawcę miesięcznika TSL Biznes. 

Warta uwagi była także druga edycji Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs, która przyciągnęła wielu absolwentów uczelni wyższych, jak również profesjonalistów poszukujących nowych wyzwań zawodowych. Program wydarzeń organizowanych w ramach targów dotykał m.in. wynagrodzeń w logistyce, mobbingu w pracy, employer brandingu i idei work-life-balance. Inicjatorem i współorganizatorem Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL był wydawca portalu Pracujwlogistyce.pl.

Targi TransLogistica Poland to także plebiscyt Przyjazny Pracodawca TSL, który w tym roku miał swoją piątą edycję. Celem konkursu było wyróżnienie i promowanie pracodawców, którzy w wyjątkowy sposób dbają o stabilność i rozwój miejsc pracy, rozwój kompetencji oraz talentów, różnorodność w organizacji, zapewniając jednocześnie godne i przyjazne warunki zatrudnienia. Podczas uroczystego Bankietu Wystawców, który miał miejsce 6 listopada, zostali ogłoszeni zwycięzcy w trzech kategoriach – firm dużych, średniej wielkości oraz małych. Nagrodzone zostały następujące firmy: C.H. Robinson, Sanmar oraz SafeFleet. 

Na szczególną uwagę zasługuje również charytatywna akcja #TSLdzieciom, współtworzona przez targi TransLogistica Poland i firmę ADAR. Celem akcji była zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Dzięki zaangażowaniu mediów, firm i popularnych branżowych influencerów, udało się zgromadzić ponad 100 tysięcy zł. 

Kolejna edycja Targów TransLogistica Poland odbędzie się za rok w dniach 3-5 listopada 2020 w EXPO XXI Warszawa.

Rezerwacje stoisk już trwają. Więcej informacji na stronie: www.translogistica.pl 

 
Źródło: Lentewenc Sp. z o.o.

Dodano 25.11.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy