Szukaj w działach:

Po raz szósty o nowoczesnej produkcji

 


Spotkanie rozpoczęło się częścią wspólną Forum Nowoczesnej Produkcji i Konferencji Energetycznej EuroPOWER. Uroczystego otwarcia Kongresów dokonali Przewodniczący Rad Programowych Joanna Makowiecka-Gaca i Leszek Juchniewicz. Dalej odbyła się Inauguracyjna debata pod patronatem Rzeczpospolitej, która dotyczyła Polskiej energetyki u progu gospodarki 4.0. Czołowi eksperci z zakresu nowoczesnej produkcji i energetyki, poruszyli takie kwestie jak rozwój polskiej gospodarki, ekspansja wielkich zakładów produkcyjnych oraz rozwój elektromobilności. VI Forum Nowoczesnej Produkcji, które odbyło się w dniach 24-25 października br. poruszyło najbardziej aktualne kwestie i rozwiało wątpliwości, z którymi mierzy się kadra zarządzająca małych i dużych firm produkcyjnych.  

Nowatorska formuła Kongresu oparta o sesje round tables oraz 34 wybitnych ekspertów w roli prelegentów, przyciągnęło wielu pasjonatów interesujących się nowoczesną produkcją. Wraz z równolegle odbywającym się wydarzeniem o rynku energetyki, zdaniem organizatora Kongres przyciągnął ponad 600 uczestników w ciągu dwóch dni. 

Za największą zaletę minionej edycji Forum Nowoczesnej Produkcji można uznać ciekawą, innowacyjną agendę. Dzięki wprowadzeniu krótszych dynamicznych paneli oraz koncentracji na use cases, uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak inni rozwiązali problemy, z którymi zmaga się większość firm produkcyjnych, nie tylko w Polsce. Ponadto na zakończenie każdego dnia, pod hasłem „w koło o produkcji” odbyły się sesje round tables. Sesje rozwijały zagadnienia, które wcześniej były poruszane przez prelegentów w czasie paneli. Eksperckie rozmowy przy okrągłych stołach były doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń, jak również do interakcji między Uczestnikami Kongresu a Gospodarzami Stołów. Poznanie wielu perspektyw w jednym czasie, możliwość przedstawienia swojej własnej opinii, szansa poznania i interakcji z uczestnikami oraz nowe pomysły, które pojawiły się dzięki sile pracy w grupie, to tylko kilka powodów, które tłumnie przyciągnęły uczestników Forum Nowoczesnej Produkcji do rozmów przy okrągłych stołach. 

W koło o produkcji na VI Forum Nowoczesnej Produkcji
 

Podczas pierwszego dnia Forum można było znaleźć odpowiedź na pytanie, co wywołuje automatyzację? W czasie spotkania prelegenci przewrotnie zastanawiali się, czy to automatyzacja jest zagrożeniem dla rynku pracy, czy też brak personelu stanowi siłę napędową rozwoju automatyzacji i robotyzacji w zakładach. Było dużo merytorycznych argumentów, wiele perspektyw i garść inspiracji. Swoją wiedzą podzielił się także dwukrotny zdobywca tytułu Najlepszego Pracodawcy - firma W.P.I.P. Drugi dzień to nacisk na automatyzację, digitalizację oraz robotyzację. Podczas wystąpień wyłoniono trendy, które mają wpływ na nowoczesną produkcję w firmach 4.0. 

W roli prelegentów VI edycji Forum Nowoczesnej Produkcji wystąpili m.in.: Dorota Dębińska-Pokorska, Mateusz Amroziński, Wiesław Gorzelak, Adam Holewa, Marcin Jadczyk, Wojciech Klimek, Artur Zawadzki i Andrzej Soldaty.

Organizatorem Forum Nowoczesnej Produkcji jest MMC Polska. Partnerami Strategicznymi minionej edycji wydarzenia byli: Atende, Dell EMC, DXC Technology, W.P.I.P. Partnerami natomiast: QSG S.A, Salesbook, Callpage, Gamfi, Abak, PROFESCAPITAL. Partnerem Merytorycznym VI Forum Nowoczesnej Produkcji była firma PwC. 

Pełna fotorelacja z VI Forum Nowoczesnej Produkcji


Źródło: MMC Polska

Dodano 30.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy