Szukaj w działach:

Siła branży na FASTENER POLAND®

 

FASTENER POLAND 2019
 

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Elementów Złącznych i Technik Łączenia FASTENER POLAND®, która odbyła się w dniach 8-9 października br. w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków pokazała siłę branży. 

Jak podaje organizator, w czasie dwóch dni wystawy swoją ofertę zaprezentowało 210 wystawców, z czego aż 72% stanowiły firmy z zagranicy, m.in.: Austrii, Chin, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii, Japonii, Słowenii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii czy Włoch. - „Konkurencja na rynku jest duża, dlatego firmy wiedzą, że należy nieustannie poszukiwać klientów. Targi FASTENER POLAND® odwiedziło 4000 branżowych gości. To 4000 potencjalnych kontrahentów”  - podsumowuje Beata Łoś, Komisarz Targów.

Zainteresowani z całego świata 

Każdego roku targi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. 43% odwiedzających przyjechało do EXPO Kraków spoza Polski. Byli zainteresowani znalezieniem nowych dostawców. Potencjał ten coraz bardziej doceniają krajowi wystawcy, którzy mają powody do zadowolenia. Tylko w 2018 krajowy eksport elementów złącznych wzrósł o 19% do wartości 1,8 miliarda złotych. Jest to najwyższa dynamika wzrostu od 8 lat. Jak twierdzi Krzysztof Biskup, General Manager z firmy PGB - Polska - „Mamy klientów z Norwegii, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy. Pokazuje to, że targi cieszą się coraz większą popularnością i mimo krótkiej historii, potrafią przyciągnąć ludzi z tak daleka. Znaczenie Targów FASTENER POLAND® z roku na rok rośnie. Jest to dla nas bardzo pozytywne”. 

Anastazja Janus z firmy Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub mówi - „Spotkaliśmy wielu naszych obecnych klientów, co bardzo nas cieszy. Przeprowadziliśmy liczne ciekawe rozmowy, dlatego mamy nadzieję, że pozyskamy również nowych kontrahentów. Targi FASTENER POLAND® to cudowne miejsce do spotykania się i wymiany opinii na temat rozwoju branży. Rozmowy bezpośrednie są na pewno bardziej owocne i również bardzo ciekawe”. 

Jedyne takie wydarzenie w Polsce

Wystawcy są dumni, że tego typu targi pojawiły się również w Polsce: - „Przez wiele lat szukaliśmy miejsca, w którym będzie można się wystawić z systemami zamocowań. Targi FASTENER POLAND® są wyspecjalizowane dla branży elementów złącznych. Jesteśmy zadowoleni, że mamy je w Polsce tym bardziej, że z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Przyjeżdżają klienci nie tylko z Polski, ale i z krajów ościennych oraz innych kontynentów. Myślę, że jest to bardzo ważny prognostyk dla Polski i polskich producentów” - podsumowuje Tomasz Karwowski Dyrektor Handlowy z firmy Dromet Sp. z o.o. Sp.k. 


Podobnej opinii jest cytowany wyżej Krzysztof Biskup - „Trzeci raz uczestniczymy w Targach FASTENER POLAND®. Cieszymy się, że takie targi są na naszym rodzimym rynku. Widzimy, że przyciągają coraz większą liczbę wystawców, odwiedzających, dostawców jak i odbiorców. To wszystko powoduje, że dostrzegamy duży potencjał targów. Jest to dla nas motywacją, żeby się tutaj znaleźć i jak najszerzej pokazać cały nasz asortyment. Targi oceniam bardzo pozytywnie”.

Według Tadeusza Jopka, Wiceprezesa Zarządu z firmy Śrubena - Unia Sp. z o.o. - „Uwieńczeniem funkcjonowania na rynku wszystkich dystrybutorów, producentów w Polsce jest to, że te targi mają miejsce właśnie tutaj w Krakowie. Jeździliśmy w bardzo wiele miejsc na świecie, żeby spotkać naszych klientów, pozyskiwać nowe kontakty. Dziś jesteśmy u siebie, magia miasta Krakowa jest pozytywnie postrzegana i myślę, że najwyższy czas, żeby tutaj w tym miejscu, branża elementów złącznych rosła w siłę”. 

Nagrodzeni wystawcy

Pierwszego dnia wyłoniono zwycięzców konkursu na najlepsze produkty prezentowane na Targach FASTENER POLAND®. Specjaliści oceniali innowacyjność rozwiązań konstrukcyjnych i technologicznych, wysoki poziom parametrów eksploatacyjnych, estetykę wykonania, funkcjonalność i korzystne cechy ergonomiczne, brak zagrożeń dla środowiska pracy i środowiska naturalnego. Jury konkursowe pod przewodnictwem dr hab. inż. Jacka Muchy, prof. nadzw. Politechniki Rzeszowskiej nagrodziło produkty w dwóch kategoriach. Główną nagrodę w kategorii łączniki odebrała firma S.T.M. Systemy i Technologie Mechaniczne Sp. z o.o. za LOCK ONE produkcji Advanex. W kategorii systemy montażu wręczono dwie równorzędne nagrody. Otrzymały je firmy: Mocujemy.pl Sp. z o.o. Sp. K. za system mocujący MASTER – PLATE® produkcji Specialinsert Srl, a także BHH MIKROMED Sp. z o.o. za system mocujący INTEGRACJA. 

Targi pełne wiedzy

Tradycyjnie w czasie targów odbyło się Forum Elementów Złącznych. Podczas wystąpienia inauguracyjnego dr Marek Łangalis – redaktor naczelny Fastener przedstawił wyzwania stojące przed polskim rynkiem elementów złącznych. Wśród panelistów można było spotkać ekspertów z takich firm jak: Atotech Poland, Nord-Lock Poland, Milar oraz Mocujemy.pl. Ważnym punktem w programie FASTENER POLAND® była IV Konferencja Forum Druku 3D zorganizowana przez CADXPERT. To jedna z istotniejszych konferencji w Polsce poświęcona przemysłowym zastosowaniom technologii addytywnych oraz technologii skanowania 3D, a także modelowania 3D.Przemysł elementów złącznych ma się dobrze, ale nie należy spoczywać na laurach. Pomimo, że eksport osiągnął rekordowy poziom, wciąż istnieją możliwości dalszego rozwoju. Wiedzą o tym wystawcy Targów FASTENER POLAND®, którzy już zarezerwowali stoiska na kolejną edycję, która odbędzie się w EXPO Kraków w dniach 24-25 listopada 2020 r. Towarzyszyć jej będą dwa unikatowe na polskim rynku, uzupełniające się wydarzenia: Targi Technik Montażu Assembly GO, First European Show (współorganizator: Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu) oraz Międzynarodowe Targi Elektronarzędzi i Wyposażenia Warsztatów INTER-TECH TOOLS (współorganizator: New Tech Expo Sp. z o.o.). 

Więcej o Targach na stronie: www.fastenerpoland.pl

Źródło: Targi w Krakowie, Staleo.pl, Zrobotyzowany.pl

Dodano 19.11.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy