Szukaj w działach:

TOOLEX dla przemysłu

 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX 2018
 

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX rokrocznie są miejscem prezentacji nowości, premier oraz nowocześniejszych maszyn w ruchu, a także okazją do nawiązania licznych transakcji i pozyskania nowych kontaktów biznesowych.

XI edycji targów TOOLEX towarzyszyły Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA oraz Targi Olejów, Smarów i Płynów Technologicznych dla Przemysłu OILexpo. Wystawcy potwierdzają, że TOOLEX to doskonałe narzędzie biznesowego sukcesu - to tutaj zawierają liczne transakcje, nawiązują nowe kontakty biznesowe i podtrzymują dotychczasowe relacje ze stałymi kontrahentami. To jedno z ważniejszych wydarzeń dla branży w sezonie jesiennym. 

Sukces mierzony w liczbach

Minione Targi TOOLEX zgromadziły – jak co roku  – imponującą liczbę wystawców i marek reprezentowanych, zajmujących łączną powierzchnię 15 000 m2 dostępną w dwóch pawilonach Centrum Targowo-Konferencyjnego Expo Silesia. W porównaniu do pierwszych targów w 2008 r. liczba wystawców prezentujących swoje rozwiązania wzrosła ponad 4-krotnie, natomiast liczba gości odwiedzających ich stoiska ponad 3-krotnie. Nic dziwnego, skoro specjaliści z branży uznają wizytę na targach TOOLEX za obowiązkową. Wystawę odwiedziło blisko 10 tys. zwiedzających. 

Według organizatora trzy tegoroczne wystawy w liczbach prezentują się następująco:

 • 503 wystawców z 15 krajów
 • blisko 600 reprezentowanych marek
 • 450 maszyn w ruchu
 • 15 000 m2 ekspozycji targowej
 • blisko 10 000 zwiedzających
 • kilkadziesiąt nowości i premier

 

TOOLEX 2018 ABPLANALP MITSUBISHI
 

Liderzy branży

Tegoroczne prezentacje produktów i usług obejmowały podobnie jak w poprzednich latach: obrabiarki, narzędzia, urządzenia technologiczne, narzędzia i przyrządy pomiarowe, niekonwencjonalne metody obróbki, urządzenia do obróbki na gorąco, systemy CAM/CAD oraz oprogramowanie CNC, chłodziwa i środki smarne, wyposażenie i rozwiązania warsztatowe, usługi i wsparcie dla projektów, remonty oraz modernizacje obrabiarek, a także ogólne usługi obróbcze.

TOOLEX - więcej niż targi

TOOLEX to nie tylko prezentacja najnowocześniejszych maszyn w ruchu, ale i atrakcyjny program, na który składają się liczne spotkania poświęcone między innymi obróbce metalu, bezpieczeństwu maszyn, wizualizacji procesów, projektowania CAD/CAM i CAE. Niemałą liczbę uczestników zgromadziło wydarzenie organizowane przez Swiss  Business Hub Polska z siedzibą w Ambasadzie Szwajcarii - Forum Swiss Precision. Goście forum mieli szansę zapoznać się z najnowszymi szwajcarskimi rozwiązaniami używanymi w procesie obróbki zaprezentowanymi przez: Erowa, GF Machining Solutions, Gudel, Jenoptik oraz Oerlikon Balzers. W spotkaniu udział brała również Polsko-Szwajcarska Izba Gospodarcza. „ZETOM” Katowice zorganizował wykłady dot. odpowiedzialności za wyrób oraz systemów oceny jego zgodności w ramach dyrektyw nowego podejścia-oznakowania CE oraz zasadniczych i minimalnych wymagań dla maszyn nowych, modernizowanych oraz już użytkowanych przez pracowników podczas pracy wg dyrektyw europejskich 2006/42/WE i 2009/104/WE. W czasie XXXIX Środowiskowego Seminarium Tribologów, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Tribologiczne oraz Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych i Katedrę Logistyki i Technologii Lotniczych Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej, poruszony został temat współczesnych problemów smarowania maszyn i urządzeń. Zaproszeni Goście w swoich prezentacjach skupili się na transporcie powietrznym. Seminarium stanowiło idealną okazję do zaznajomienia się z najnowszymi rozwiązaniami i technologiami wykorzystywanymi w branży środków smarnych. Jak co roku nie zabrakło pokazów i seminariów przygotowanych przez wystawców targów TOOLEX. Wśród nich znalazły się m.in. spotkanie firmy MERCATOR, obejmujące zagadnienie efektywnej ochrony prowadnic maszyn, korzyści finansowych i bezpieczeństwa pracy. Premium Solutions Polska przedstawiła nowości w rozwiązaniach projektowo produkcyjnych  SOLIDWORKS/SolidCAM. Ponadto o innowacyjnych technologiach w obróbce skrawaniem, z uwzględnieniem tematyki związanej z kontrolą procesu obróbki skrawaniem oraz optymalizacją kosztów opowiadał Paweł Ziobro z ZP-TEAM. Ekonomiczne przetwarzanie emulsji smarno-chłodzących i wód płuczących i ponowne wprowadzanie destylatu do obiegu produkcyjnego to temat spotkania, które przygotowała firma H2O GmbH.


Nagrodzeni medalami

Zwieńczeniem pierwszego dnia targów była uroczysta Gala, w trakcie której wręczono medale i wyróżnienia przyznane w konkursie na najlepsze produkty prezentowane podczas tegorocznej edycji TOOLEX. Medal za 5-osiowe centrum obróbkowe Mikron MILL P 500 U wraz z systemem antykolizyjnym MSP (Machine&Spindle Protection) otrzymała firma GF Machining Solutions Sp. z o.o. Wysoki poziom produktów zgłoszonych do konkursu, spowodowała, że Komisja przyznała również wyróżnienia dla  SUMITOMO ELECTRIC Hartmetall GmbH za CBN Peel Turning-Skiving, RENISHAW Sp. z o.o. za uniwersalny sprawdzian produkcyjny Equator™ oraz dla FANUC Polska Sp. z o.o. za RoboCave – zintegrowany system produkcyjny obejmujący centrum obróbcze FANUC Robodrill α-D21LiB5 z automatycznym magazynem narzędzi i detali – Robo Tool BOX (ORB 120) oraz robotem FANUC LR Mate 200iD. Tradycyjnie przyznany został także medal Expo Silesia za efektowną formę prezentacji. Jednogłośnie trafił on do firmy AWA SP. Z O.O., która zaskoczyła organizatorów i zwiedzających innowacyjnym pod względem projektowym stoiskiem. W tej samej kategorii przyznano wyróżnienia dla kilkunastu firm.

Zespół Międzynarodowych Targów Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki TOOLEX już teraz zaprasza na kolejną edycję wydarzenia w dniach 1-3 października 2019 roku.

Więcej na stronie: www.exposilesia.pl/toolex


Źródło: Expo Silesia, Staleo.pl

Dodano 16.10.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy