HaPeS napędza przemysł
Fot.: FairExpo |
Odbywające się w cyklu dwuletnim Targi HaPeS będą miejscem prezentacji innowacyjnych osiągnięć polskich i zagranicznych firm z dziedziny systemów oraz napędów hydraulicznych i pneumatycznych, technik pomiarowych, sterowników i systemów automatycznych.
Odbywające się w dniach 23-25 października br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach XII Targi Hydrauliki, Pneumatyki i Mechatroniki HaPeS to jedno z istotniejszych specjalistycznych wydarzeń tego typu w Polsce, ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony krajowych i zagranicznych profesjonalistów szukających rozwiązań technologicznych i nowych partnerów biznesowych. Targi od wielu lat współpracują z Europejskim Komitetem Hydrauliki i Pneumatyki CETOP, Korporacją Napędów i Sterowań Hydraulicznych i Pneumatycznych i Politechniką Wrocławską. Jak informuje Organizator wystawa i spotkania eksperckie gromadzą co roku niemal 4 000 zwiedzających.
W czasie zbliżającej się edycji odbędzie się m.in.międzynarodowa konferencja pt. „Jak sprzedać polskie produkty na rynkach eksportowych?”, którą zorganizuje portal IndustryStock.pl. To ciekawe wydarzenie skupi w jednym miejscu doborowe grono osób zaangażowanych w procesy internacjonalizacji polskich produktów, know-how, a także polskiej gospodarki - menadżerów, przedsiębiorców, przedstawicieli biznesu z terenu całego kraju. Interdyscyplinarna i kompleksowa wiedza międzynarodowego grupa wykładowców poparta będzie praktycznymi informacjami na temat efektywnego prowadzenia działań na zróżnicowanych rynkach eksportowych. Konferencja stawia na rozwój, poszerzanie kompetencji i efektywną współpracę całego sektora eksporterów i polskich firm chcących poszerzać swoją działalność na rynkach zagranicznych. Kierownictwo naukowe nad konferencją objął dr Jerzy Tuszyński.
Fot.: FairExpo |
Organizator Targów wspólnie z Miesięcznikiem Naukowo-Techniczny „Napędy i Sterowanie” zapraszają do uczestnictwa w Konferencji Naukowo-Technicznej „Przemysł 4.0”, nad którą patronat objęło m.in. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Spotkanie skierowana jest do branż związanych z automatyką przemysłową, zmierzających w kierunku Przemysłu 4.0. Celem Konferencji jest stworzenie platformy wymiany informacji o najnowocześniejszych rozwiązaniach dedykowanych tej branży przez sektor automatyki przemysłowej.
Również w trakcie tegorocznej edycji Targów HaPeS, Korporacja Napędów I Sterowań Hydraulicznych I Pneumatycznych oraz SIMP- Sekcja Hydrauliki i Pneumatyki organizuje Seminarium, którego ideą przewodnią jest „Przemysł 4.0 a Technika Płynowa”. Spotkanie to podkreśli udział specjalistów, zajmujących się różnymi aspektami techniki płynowej w integrowaniu europejskiego środowiska producentów komponentów, użytkowników układów hydraulicznych i pneumatycznych, a także maksymalną integrację nowych technologii. Nowe możliwości powstające z wszechobecnej komputeryzacji życia sprawiają, że siła producentów oparta będzie na obszarach inteligentnych procesów. Rezultatem takich działań, będą najprawdopodobniej innowacje o charakterze produktowym, usługowym, procesowym czy marketingowym.
XII edycji Targów Hydrauliki, Pneumatyki i Mechatroniki HaPeS towarzyszyć będą premierowe Międzynarodowe Targi Maszynowe MACHin Expo. Województwo Śląskie to jeden z najprężniej rozwijających się regionów Polski. Przemysł górniczy, maszynowy, hutniczy, lotniczy, a także rolniczy i spożywczy tworzą ogromny potencjał, z którego korzystać mogą zarówno producenci maszyn, jak i ich klienci. Lokalizacja w sercu Aglomeracji Śląskiej oraz bogactwo atrakcji towarzyszących pierwszej edycji wydarzenia pozwala wierzyć, że targi staną się miejscem spotkania biznesu z nauką.
Więcej o Targach HaPeS 2018 na Staleo.pl
Więcej o Targach MACHin Expo na Staleo.pl
Źródło: FairExpo
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok