Szukaj w działach:

Polski przemysł na ITM 2017

 

ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny 2017
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie 

ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny, to olbrzymia wystawa dedykowana branży przemysłowej, która ponownie zgromadziła rzesze profesjonalnych zwiedzających na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Kolejny raz targi łącząc to, co ma do zaoferowania przemysł, biznes oraz nauka zapewniły wystawcom możliwość prezentacji innowacyjnych produktów, a zwiedzającym wyjątkową okazję zapoznania się z nowościami technologicznymi.

W czasie tegorocznej edycji można było zapoznać się z ofertą blisko 1000 wystawców i firm z 27 krajów. Teren otwarty o łącznej powierzchni 25 000 m² oraz 12 pawilonów w ciągu czterech targowych dni odwiedziło 17 893 zwiedzających. Istotnym punktem na mapie targowych ekspozycji okazały się stoiska wystawców uhonorowanych Złotym Medalem, a także prezentujących polskie i europejskie premiery.

ITM Polska według wystawców

- „Targi w Poznaniu to ważny przystanek, na którym można przedstawić najnowsze technologie. Tu mamy klientów z całej Europy. Tu trzeba być”. - Tadeusz Eckert, Prezes Zarządu Eckert AS Sp. z o.o

- „Odlewnictwo na ITM Polska jest obecne od 10 lat. Z naszego puntu widzenia udział w targach to realne przełożenie dla biznesu. Tu firmy zdobywają kontakty, zarówno te krajowe, jak i zagraniczne”. - Tadeusz Franaszek, Prezes Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich.

- „Są to największe targi w tej części Europy i to główny powód, dla którego się wystawiamy i będziemy tu w kolejnych latach. ITM to wskaźnik rozwoju technologii i miejsce, które przyciąga światowych przedstawicieli wszystkich branż z najnowocześniejszymi produktami”. - Marcin Ejma, Power-Tech.

- „ITM to punkt obowiązkowy kalendarza targowego. Udział w ITM daje szansę, by zaprezentować nowe produkty, które są kluczowe dla rozwoju przemysłu”. - Maciej Owczarek, Członek Zarządu, dyrektor handlowy Fabryka Obrabiarek Precyzyjnych AVIA S.A.

ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny
Fot.: Staleo.pl 

Przemysł 4.0 na wyciągnięcie ręki

Idea Przemysłu 4.0 w trakcie targów ITM miała obszerną reprezentację. Najbardziej widocznym oraz dostępnym przykładem, była wspólna ekspozycja firmy SIEMENS i KUKA. Dostawca komponentów cyfrowych do przemysłu i dostawca robotów przemysłowych, a także możliwości automatyzacji produkcji, połączyli siły, by dynamicznie współtworzyć czwartą rewolucję przemysłową. Uczestnicy targów mogli dowiedzieć się dzięki ich ekspozycji oraz obecności ekspertów, że jej główne filary takie jak „Internet Rzeczy”, a także inteligentne maszyny, zakładają pełną automatyzację i zmianę w procesie produkcji. 

Każdy, kto uczestniczył w imprezie, poczuł wiatr zachodzących zmian, który wyraźnie wskazał kierunek, w jakim należy podążać, aby odnieść biznesowy sukces. 

Merytoryczna strona targów ITM Polska

Niezliczona liczba spotkań i rozmów w sprzyjającej biznesowej atmosferze oraz okazja do pogłębienia wiedzy w czasie zorganizowanych konferencji i seminariów, tak upłynęła tegoroczna edycja targów ITM Polska. Jednym z istotniejszych wydarzeń było XIV. Forum Inżynierskie, którego tematem przewodnim była „Reindustrializacja – jako ważne zadanie dla Unii Europejskiej i państw członkowskich.” Dzień Stali Nierdzewnych, przygotowany przez Stowarzyszenie Stali Nierdzewnych przyciągnął przedstawicieli największych przedsiębiorstw z branży stali nierdzewnych działających na polskim i europejskim rynku. Drugi dzień targów został opanowany przez MM Magazyn Przemysłowy oraz organizowany już po raz drugi Speakers Corner, w którym uczestniczyli reprezentanci wiodących firm. Podczas kilku paneli debatowano nad trendami i kierunkami rozwoju przemysłu i jego znaczeniu dla rozwoju gospodarki. „Poligon Umiejętności” był znakomitym miejscem, aby przetestować rożnorodne systemy lakiernicze. Inspirującym spotkaniem okazało się również seminarium „Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych, jak i rynkowych” przygotowane przez doświadczony zespół wdrożeniowców z firmy 4 Results. Szalenie widowiskowym i bardzo emocjonującym wydarzeniem były zorganizowane po raz pierwszy podczas ITM zawody „Starcie Szlifierzy”, podczas których profesjonaliści z branży szlifierskiej sprawdzali swoje siły oraz umiejętności. Dla wielbicieli nowinek technologicznych i sympatyków druku 3D odbywały się również warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Na stoisku firmy Smarttech, można było zapoznać się z możliwościami, jakie otwiera technologia 3D.

Targi MODERNLOG - zwieńczone sukcesem

Poszukiwania nowej formuły oraz nowego miejsca dla targów logistycznych zostały zakończone. Doskonałym miejscem na prezentację technologicznych możliwości produktów i innowacyjnych rozwiązań dynamicznie rozwijającej się branży logistyki, magazynowania i transportu okazały się Targi ITM Polska. Starszy i bardziej doświadczony brat, jakim niewątpliwie są targi Innowacje, Technologie, Maszyny ukazał potencjał, jaki tkwi we współistnieniu obu imprez, a w szczególności międzynarodowe i wielotysięczne towarzystwo osób odwiedzających targi, które z zaangażowaniem i ciekawością odwiedzało przestrzeń dedykowaną targom Modernlog.

Jednym z najistotniejszych elementów z punktu widzenia targów było In4Log, wydarzenie, które Międzynarodowe Targi Poznańskie współorganizowały wraz z wydawnictwem Medialog, a którego zadaniem była demonstracja potencjału najbardziej innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Odwiedzający targi i przestrzeń In4Log Industry, mogli zaznajomić się z różnymi rozwiązaniami, stosowanymi w procesach logistycznych. W wykonanie tego projektu zaangażowały się między innymi takie firmy jak: AG Consult, Baumalog, Elmar, Logis, Logisystem, PROMAG, STILL, Tagatic oraz TROAX.

Firma HDF Polska przygotowała podczas targów spotkanie prasowe, w trakcie którego starano się odpowiedzieć na pytanie, czym jest Przemysł 4.0 i jakie są jego części składowe? Do dyskusji włączyli się czołowi polscy dziennikarze związani z branżą. Po ciekawej wymianie zdań wszyscy obecni mogli skorzystać z szansy wejścia do magazynu 3D za sprawą gogli Oculus i pospacerować wśród wirtualnych regałów.

Przyszłoroczna edycja Targów ITM Polska Innowacje-Technologie-Maszyny, 3D Solutions i Modernlog odbędą się w Poznaniu w dniach 5-8 czerwca 2018 r.

Więcej na stronie:
www.itm-polska.pl


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Staleo.plDodano 19.06.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy