PLASTPOL 2017 a idea „Przemysł 4.0”
Fot.: Targi Kielce |
Ekspozycja we wszystkich 7 halach Targów Kielce, ponad 800 firm z 36 krajów świata, pracujące maszyny, roboty i linie produkcyjne - oto PLASTPOL 2017.
Od wielu lat kielecka wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających - w roku ubiegłym odwiedziło ją ponad 18.500 specjalistów. W XXI edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy, która odbędzie się w dniach 23-26 maja 2017 r., prócz znanych polskich firm z branży udział wezmą reprezentanci, między innymi: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier oraz wielu innych państw świata, nawet tak dalekich, jak Japonia, Chiny, Malezji. Najliczniej reprezentowane są firm z Niemiec oraz Włoch, sporą grupę stanowią także firmy tureckie i chińskie.
Większe szanse na kooperację oraz kontakty biznesowe
- „Dzięki tak dużej i kompleksowej prezentacji branży PLASTPOL bez wątpienia są największym wydarzeniem branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Polsce i jedną z najważniejszych wystaw Europy. Warto też dodać, że to najbardziej międzynarodowa wystawa wśród wszystkich odbywających się w kraju - ponad 50 procent naszych wystawców przyjeżdża do Kielc z zagranicy” - mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. - „Cieszymy się, że dzięki temu również polskie firmy przetwórstwa tworzyw sztucznych mają większe szanse na kooperację, rozwój, bezpośrednie kontakty biznesowe”.
Fot.: Targi Kielce |
- „Coraz bardziej międzynarodowy charakter wystawy ugruntowuje wysoką pozycję PLASTPOLU w światowej branży. Gościmy liderów wszystkich sektorów przemysłu polimerowego, kompleksowy przekrój tej gałęzi gospodarki - od światowych producentów maszyn i linii produkcyjnych, poprzez komponenty do produkcji, aż po innowacyjne technologie recyklingu tworzyw sztucznych” - dodaje Kamil Perz, dyrektor projektu PLASTPOL - „Coraz więcej firm podczas targów PLASTPOL promuje technologie recyklingu tworzyw, które również cieszą się wielkim zainteresowaniem zwiedzających”.
Targi zgodne z ideą „Przemysł 4.0”
Wiele nowości na stoiskach firm, najnowsze maszyny, innowacyjne urządzenia, roboty branży przetwórstwa tworzyw sztucznych - to i wiele więcej zaprezentują od 23 do 26 maja w Targach Kielce zarówno światowi potentaci, jak i debiutujący na polskich targach. Firmy takie jak Engel, Dopak, Muehsam, Wittmann Battenfeld, Wadim Plast pokażą nie tylko maszyny, ale całe linie produkcyjne, zgodne z ideą „Przemysł 4.0”. Czyli w pełni zinformatyzowane, monitorowane na każdym etapie produkcji, oparte na współdziałających ze sobą robotach. Wszechobecna automatyzacja oraz cyfryzacja produkcji przemysłowej to kierunek, jaki dominować będzie na targach PLASTPOL 2017. Postęp segmentu maszynowego branży przetwórstwa tworzyw sztucznych zmierza do smart produkcji – sytuacji, w której maszyny „komunikują się” ze sobą, organizując optymalną produkcję, a także dbając o najwyższą jakość produktów. Trend ten zauważalny będzie podczas wystawy.
PLASTPOL źródłem wiedzy o branży
Targi PLASTPOL to także pakiet najnowszej wiedzy o branży, między innymi o kierunkach rozwoju w kontekście pojawiających się technologii oraz gospodarki o obiegu zamkniętym. Dane branży w Polsce i w Europie za rok 2016 zaprezentuje PlasticsEurope.
Tradycyjnie w programie towarzyszącym targom sporo propozycji o charakterze naukowych i technicznym. 22 maja, dzień przed rozpoczęciem targów PLASTPOL, w Kielcach odbędzie się X Konferencja Branży Tworzyw Sztucznych, zorganizowana przez Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych i PlasticsEurope Polska. Pierwszy dzień wystawy to rozstrzygnięcie konkursu wiedzy o rynku tworzyw sztucznych - Omniplast. Drugiego dnia najlepsze produkty targów zostaną nagrodzone Medalami Targów Kielce w czasie gali Platinum Plast. W programie 24 oraz 25 maja jest również bezpłatne seminarium techniczne Plastech Info, którego tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Organizacja i zarządzanie procesem produkcji w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych”. W czasie imprezy znalazły się także liczne prezentacje na stoiskach, spotkania oraz pokazy.
REJESTRACJA ON-LINE
Przydatne informacje:
Miejsce Targów:
TARGI KIELCE S.A.
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce
Więcej o Targach na Staleo.pl
Źródło: Targi Kielce
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Dni Otwarte +Abplanalp w Warszawie
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House