FANUC Polska na targach FAKUMA 2015
Fot.: FANUC Polska (ROBOSHOT S2000iA) |
Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC w dniach 13 - 17 października br. wziął udział w 24. Międzynarodowych Targach Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych FAKUMA, odbywających się w niemieckim Friedrichshafen.
Targi FAKUMA są jedną z największych europejskich imprez organizowanych z myślą o przetwórcach tworzyw sztucznych. Każdego roku bierze w nich udział około 46 tys. odwiedzających. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się wśród firm niemieckich, austriackich czy szwajcarskich. W czasie targowej prezentacji pokazywane są najnowsze maszyny używane w branży przetwórczej, technologie przetwarzania tworzyw, szeroka gama surowców, a także różnorodne zautomatyzowane rozwiązania.
W gronie 1770 tegorocznych wystawców nie zabrakło firmy FANUC, która po raz pierwszy pokazała swoją elektryczną wtryskarkę do tworzyw sztucznych - FANUC AUTOSHOT w 1984 r. Od tej pory przyczynia się do aktywnego rozwoju tych maszyn oraz całego sektora produkcji tworzyw sztucznych.
Podobnie jak w latach poprzednich wystawa FANUC obfitowała w wiele innowacyjnych aplikacji, skonstruowanych w oparciu o niezawodne wtryskarki elektryczne FANUC Roboshot.
Z myślą o tegorocznym wydarzeniu FANUC przygotował europejską premierę dwóch nowych modeli wtryskarek FANUC Roboshot α-S130iA i α-S220iA, które oferują najlepsze w swojej klasie parametry prześwitu między kolumnami oraz maksymalnej wysokości formy, a także agregatu do wtrysku dwu-komponentowego SI-20A.
Fot.: FANUC Polska (ROBOSHOT α-S220iA) |
„Obecna sytuacja gospodarcza oraz duża konkurencja na rynku powoduje, że przedsiębiorcy nieustannie poszukują narzędzi oraz procesów, które mogłyby przyspieszyć produkcję i zredukować jej koszty. Bardzo ważne jest tutaj również zapewnienie najwyższej jakości produkowanych detali. FANUC jako firma blisko współpracująca z przemysłem nieustannie kreuje i dostarcza oczekiwane rozwiązania. Aplikacje, które pokażemy na targach FAKUMA są właśnie takim rozwiązaniem, gwarantującym użytkownikom: niedoścignioną szybkość i precyzję, wysoką jakość, niskie koszty eksploatacji i zaskakujące zyski“ – podkreślał Sławomir Jankowski, manager odpowiedzialny za sprzedaż wtryskarek FANUC Roboshot w Polsce.
FANUC wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających targi FAKUMA zaprezentował trzy wyjątkowe aplikacje, w których kompletnie elektryczne wtryskarki FANUC Roboshot realizowały wymagające procesy produkcyjne, przy pomocy robotów przemysłowych marki FANUC.
Pierwszą prezentowaną aplikacją był system złożony z wtryskarki Roboshot α-S30iA i dwóch robotów równoległych M-1iA. W jej ramach został przybliżony dynamiczny proces wytwarzania precyzyjnych łączników, znajdujących zastosowanie w branży elektronicznej. Roboty zastosowane w aplikacji odpowiadają za kontrolę jakości,a także sortowanie gotowych detali.
Fot.: FANUC Polska (ROBOSHOT 2xM1iA) |
W centrum drugiej aplikacji przedstwaionej w czasie wystawy znalazła się wtryskarka Roboshot α-S130iA, posiadająca dodatkową jednostkę wtryskową SI-20A i robota LR Mate 200iD odpowiedzialnego za kontrolę oraz paletyzowanie gotowych produktów. W przypadku tej aplikacji zostały wytworzone podwójne złącza światłowodu, znajdujące zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym.
Trzecia aplikacja pokazała proces produkcji wewnętrznych elementów samochodu. Były one produkowane przy użyciu jednego z najnowszych modeli wtryskarki FANUC Roboshot α-S220iA, współpracującej z robotem M10iA. Aplikacja przedstawiła stabilny proces produkcji, pewny oraz precyzyjny montaż insertów w formie wtryskowej, a dodatkowo pozwoliła na zapoznanie się z zaletami autorskich systemów FANUC - systemu wizyjnego FANUC iRVision i systemu bezpieczeństwa DCS.
Wszystkie wtryskarki elektryczne FANUC ROBOSHOT bazują na zaawansowanych technologicznie napędach oraz sterowaniach, stworzonych przez firmę FANUC, światowego lidera i pioniera technologii CNC, dzięki czemu osiągają najwyższą dokładność, charakteryzują się bardzo wysoką precyzją, stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych, niezawodnością działania oraz możliwością prowadzenia produkcji przy zachowaniu wysokich i bardzo wysokich wymagań dotyczących czystości produkcji.
Źródło: FANUC Polska
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Dynamika przemysłu we wrześniu 2024 roku
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Już 13 listopada 13 edycja STIGO User Day
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING