Szukaj w działach:

Przemysłowa Wiosna STOM przeniesiona na wrzesień

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu Przemysłowej Wiosny na 22-24 września 2020 roku.

Poniżej prezentujemy komunikat organizatora w sprawie przeniesienia wydarzenia: 

"W trosce o bezpieczeństwo gości, wystawców, zwiedzających i pracowników Targów Kielce oraz mieszkańców regionu, w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną w kraju i rekomendacją Głównego Inspektora Sanitarnego, Zarząd Targów Kielce podjął decyzję o zmianie terminu Przemysłowej Wiosny na 22-24 września 2020 roku.

W skład cyklu „Przemysłowa Wiosna” wchodzą: Targi Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM-TOOL, Obróbki Blach i Cięcia STOM BLECH & CUTTING, Laserów i Technologii Laserowych STOM-LASER, Salon Robotyki Przemysłowej STOM-ROBOTICS, Międzynarodowe Targi Technologii i Urządzeń dla Spawalnictwa SPAWALNICTWO, Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-STOM, Targi Pneumatyki, Hydrauliki, Napędów i Sterowań KIELCE FLUID POWER, Targi Technologii Antykorozyjnych oraz Ochrony Powierzchni EXPO-SURFACE, Targi Elektroniki i Automatyki TEiA oraz Targi Wirtualizacji Procesów WIRTOPROCESY a także DNI Druku 3D. W ubiegłym roku wystawy te odwiedziło niemal 17 tysięcy osób. Skala wydarzenia, które zgodnie z przepisami podobnie jak wszystkie targi w kraju, nie jest kwalifikowane w polskim ustawodawstwie jako impreza masowa, jest jednym z czynników budzących obawy w sytuacji szerzącego się w świecie i w Polsce wirusa SARS – CoV-2,  wywołującego chorobę Covid – 19.                  

Od kilku dni do Targów Kielce napływają sygnały od wystawców, obawiających się o powodzenie wydarzenia,  którego przebieg może zakłócić szerząca się epidemia zakażeń koronawirusem. Wiodące firmy w kraju pod znakiem zapytania stawiają swój udział w wiosennych targach. Wpłynęło bardzo wiele próśb od wystawców o przesunięcie terminu targów na czas, w którym zagrożenie zakażeniem koronawirusem będzie niższe Przeprowadzonych zostało wiele rozmów z klientami, nie tylko w sprawie Przemysłowej Wiosny, ale wielu innych wydarzeń z naszego kalendarza. Po tych konsultacjach Zarząd Targów Kielce jest przekonany o słuszności decyzji w aspekcie wspólnego bezpieczeństwa. 

W Targach Kielce od początku tego roku odbyło się już cztery duże wydarzenia targowe, poczynając od wystawy gołębi, przez Targi Artykułów dla Matki i Dziecka Kid’s Time, Targi Odnawialnych Źródeł Energii Enex, aż po zeszłotygodniowe kontraktacje Polskich Składów Budowalnych. Większość z nich zakończyła się sukcesem, jeśli chodzi o liczbę zwiedzających. Targi Kielce zapewniły najwyższy poziom bezpieczeństwa sanitarnego, a na targach nie wystawiały się firmy z krajów, w których wystąpił koronawirus. To jednak może okazać się niewystarczające w przypadku nadchodzących wydarzeń w świetle rosnącej liczby zakażeń w Polsce. 

Pomimo ogromu pracy, jaki kielecki ośrodek włożył już w organizację wszystkich jedenastu wydarzeń „Przemysłowej Wiosny” oraz poniesionych kosztów jako nadrzędne uznane zostało zdrowie ogółu. Targi Kielce liczą na zrozumienie ze strony wystawców, oraz wszystkich, którzy planowali wizytę na targach. 

Przemysłowa Wiosny w 2020 roku stanie się Przemysłową Jesienią, planowany nowy termin wydarzenia to 22-24 września 2020 roku."

W skład Przemysłowej Wiosny STOM wchodzą takie wydarzenia jak - STOM-TOOL, STOM-LASER, STOM-BLECH&CUTTING, STOM-ROBOTICS, SPAWALNICTWO, WIRTOPROCESY, Dni Druku 3D, CONTROL-STOM, EXPO-SURFACE, FLUID POWER, TEiA. Wydarzenia zostają przeniesione na termin 22-24 września 2020 roku. 

-->KOMUNIKAT ORGANIZATORA

Więcej o STOM na Staleo.pl


Źródło: Targi Kielce
Redaktor: MR

POWIĄZANE
Targi INNOFORM® rosną w siłę Targi INNOFORM® to wyjątkowe wydarzenie na Polskiej arenie biznesowej, które k...
Nowa data targów PLASTPOL Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL już jesienią ...
Odwiedź Targi ExpoOPAKOWANIA 2019 W dniach 20-21 listopada 2019 odbędzie się III edycja wydarzenia poświęconego tematyce op...
Branża opakowań jedzie na Taropak Już za kilka tygodni w dniach 4-6 października 2021 roku, na terenie Międzynarodowych Tar...
Solution Trade wystawcą na STOM 2017 W dniach 28-30 marca odbędzie się X edycja Targów Obróbki Blach i Cięcia ST...
Dynamiczny rozwój Targów Packaging Innovations Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations odbywające się w dniach 1-2 kwietnia ...
Partnerzy