Szukaj w działach:

Jakie znamy typy tokarek CNC?

Toczenie CNC to szybka i precyzyjna obróbka, która umożliwia tworzenie nawet bardzo złożonych kształtów. Stosuje się ją z powodzeniem np. w branży wytwórczej, budowlanej, przemyśle motoryzacyjnym i zegarmistrzowskim.

Tokarki CNC dzielą się na kilka różnych typów ze względu na rodzaj obrabianego przedmiotu oraz rodzaj obróbki. Znamy tokarki do ogólnego przeznaczenia, takie jak tokarki jedno-wrzecionowe oraz jedno-głowicowe o zastosowaniu ogólnym, wysokowydajne tokarki typu szwajcarskiego przeznaczone do obróbki małych elementów w większych seriach, czy tokarki karuzelowe do obróbki bardzo dużych elementów. 

Popularne stają się tokarko-frezarki, zwane też czasami centrami tokarskimi oraz tokarkami z narzędziami napędzanymi. Maszyny tego typu pozwalają na wyeliminowanie frezarki oraz innych dodatkowych obrabiarek z procesu produkcyjnego.

Ciekawą odmianą tego typu tokarek są wielo-osiowe centra tokarskie (mówimy tu o obrabiarkach posiadających kilka głowic narzędziowych, bądź tokarkach ze skrętną głowicą, pozwalającą na 5-osiwoe obróbki frezarskie na tokarce. 

Tych typów oczywiście jest dużo więcej, jakie jeszcze znamy rodzaje tokarek CNC oraz jak je zautomatyzować podpowiadamy razem z firmą Abplanalp w ramach projektu "Porady maszynowe" Staleo.pl

Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy