Szukaj w działach:

Bezpieczne połączenia elementów maszyn

Bezpieczne połączenia elementów maszyn


Rozszerzona oferta sworzni firmy norelem zapewnia bezpieczne połączenia elementów maszyn.

Firma norelem, globalny ekspert w zakresie standardowych elementów budowy maszyn, oferuje inżynierom i producentom pięć nowych modeli sworzni stanowiących poszerzony zakres komponentów zabezpieczających.

Nowe modele obejmują trzy sworznie oraz dwa rodzaje widełek służących do blokowania części maszyn - przykładowo powszechnie są one używane do łączenia siłowników pneumatycznych lub sprężyn gazowych z innymi komponentami. Widełki, często określane jako przeguby widełkowe, to regulowane i ruchome elementy łączące, które służą do przenoszenie sił statycznych. Działają one jako elementy łączące i prowadzące w zakresie prostych sekwencji ruchu, takich jak liniowe cykle pchania/ciągnięcia czy kompensacja przesunięcia osi.

Widełki w połączeniu z trzpieniami lub składanymi trzpieniami sprężynowymi stają się w pełni funkcjonalnymi przegubami widełkowymi.

W ofercie znajduje się nowy sworzeń z wytoczeniem do zabezpieczania wałków za pomocą podkładki blokującej. Wprowadzono również sworzeń ze stali nierdzewnej, oferujący bezpieczne blokowanie dzięki zewnętrznemu gwintowi, który poprawia bezpieczeństwo i mocowanie.

Inne wersje sworzni obejmują modele z wytoczeniem na zawleczkę zabezpieczającą, przystosowane do użycia z zawleczką DIN 471 lub alternatywnie z przetyczką, która oferuje równie silnie połączenie.

- "W firmie norelem wiemy, że trwałość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla inżynierów i producentów. Właśnie dlatego nasza gama przegubów widełkowych i sworzni tworzy bezpieczne połączenia, które zapewniają całkowitą pewność działania, gwarantując bezpieczeństwo i funkcjonalność wielu różnych typów maszyn." - mówi Marcus Schneck, CEO firmy norelem.


Źródło: norelem


Dodano 07.05.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy