Szukaj w działach:

BeltFLEX do szybkiego sortowania wyciętych blach

BeltFLEX do szybkiego sortowania wyciętych blach


Wysokie prędkości cięcia nowoczesnych laserów wymagają systemów do manualnego sortowania wyciętych blach, które zwiększą produktywność i jednocześnie będą przyjazne dla użytkownika.

Dzięki BeltFLEX ekspert w dziedzinie przepływu materiałów firma Remmert ma w swoim portfolio odpowiednie rozwiązanie. Dzięki opcji rozładunku elementy z blachy mogą być łatwo, szybko i ergonomicznie pobierane po procesie cięcia. Komponent systemu modułowego Remmert przekonuje prostą integracją z istniejącymi układami i intuicyjną obsługą. W połączeniu z systemami z rodziny FLEX optymalne rozwiązania realizują elastyczny przepływ materiałów.

BeltFLEX jest przenośnikiem taśmowym, z którego operator może ręcznie pobierać gotowe elementy. Wysokość taśmy można regulować w zakresie od 765 do 875 mm, co pozwala na pracę przyjazną dla pleców. BeltFLEX zapewnia ergonomiczną postawę z jednej strony i szybkie ręczne sortowanie z drugiej. Równomierny cykl podawania taśmy zapewnia szybszy proces rozładunku niż w przypadku innych wariantów manualnego sortowania. BeltFLEX jest dostępny w rozmiarach 3015 oraz 4020 i może transportować arkusze o grubości do 12 mm. Dopuszczalna masa całkowita transportowanych gotowych części wynosi 1.600 kg. Zastosowanie BeltFLEX znacząco wpływa na proces przepływu materiałów, a użytkownicy osiągają wymierny wzrost wydajności dzięki automatyzacji.

BeltFLEX do szybkiego sortowania wyciętych blach

Modułowa konstrukcja zapewniająca efektywny przepływ materiałów

Moduł rodziny Remmert FLEX, BeltFLEX wspiera elastyczny przepływ materiałów. Moduły te nie tylko łączy prosta integracja z istniejącymi już systemami: w czystym wzornictwie przemysłowym, forma i funkcja łączą się przekonująco. Przykładem jest chociażby zintegrowana koncepcja ochrony osobistej zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo pracy: diody LED wizualizują stan urządzenia, usterki i sytuacje niebezpieczne. Sterowanie komponentami FLEX jest proste i intuicyjne: za pomocą zrozumiałych na całym świecie piktogramów, system SMART Control zapewnia optymalną obsługę.

- "Moduły z rodziny FLEX mają zróżnicowane zastosowanie, wszystkie komponenty zostały zaprojektowane w celu ciągłej poprawy przepływu materiałów. Przykładem jest system załadunku i rozładunku LaserFLEX - najszybsze na rynku rozwiązanie automatyzacji – dzięki któremu wykrawarki laserowe są optymalnie eksploatowane"- wyjaśnia Frank Baudach, kierownik sprzedaży DACH w Remmert.

W połączeniu z systemem magazynowania BASIC Tower, stosowanym jako bufor dla surowców i wyciętych elementów, systemy cięcia laserowego mogą być obsługiwane w dzień i w nocy, co znacznie zwiększa ich wydajność. Użytkownicy poprzez integrację modułów FLEX mogą zapewnić optymalny przepływ materiałów.


Źródło: Remmert


Dodano 17.01.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy