BeltFLEX do szybkiego sortowania wyciętych blach
Wysokie prędkości cięcia nowoczesnych laserów wymagają systemów do manualnego sortowania wyciętych blach, które zwiększą produktywność i jednocześnie będą przyjazne dla użytkownika.
Dzięki BeltFLEX ekspert w dziedzinie przepływu materiałów firma Remmert ma w swoim portfolio odpowiednie rozwiązanie. Dzięki opcji rozładunku elementy z blachy mogą być łatwo, szybko i ergonomicznie pobierane po procesie cięcia. Komponent systemu modułowego Remmert przekonuje prostą integracją z istniejącymi układami i intuicyjną obsługą. W połączeniu z systemami z rodziny FLEX optymalne rozwiązania realizują elastyczny przepływ materiałów.
BeltFLEX jest przenośnikiem taśmowym, z którego operator może ręcznie pobierać gotowe elementy. Wysokość taśmy można regulować w zakresie od 765 do 875 mm, co pozwala na pracę przyjazną dla pleców. BeltFLEX zapewnia ergonomiczną postawę z jednej strony i szybkie ręczne sortowanie z drugiej. Równomierny cykl podawania taśmy zapewnia szybszy proces rozładunku niż w przypadku innych wariantów manualnego sortowania. BeltFLEX jest dostępny w rozmiarach 3015 oraz 4020 i może transportować arkusze o grubości do 12 mm. Dopuszczalna masa całkowita transportowanych gotowych części wynosi 1.600 kg. Zastosowanie BeltFLEX znacząco wpływa na proces przepływu materiałów, a użytkownicy osiągają wymierny wzrost wydajności dzięki automatyzacji.
Modułowa konstrukcja zapewniająca efektywny przepływ materiałów
Moduł rodziny Remmert FLEX, BeltFLEX wspiera elastyczny przepływ materiałów. Moduły te nie tylko łączy prosta integracja z istniejącymi już systemami: w czystym wzornictwie przemysłowym, forma i funkcja łączą się przekonująco. Przykładem jest chociażby zintegrowana koncepcja ochrony osobistej zapewniająca maksymalne bezpieczeństwo pracy: diody LED wizualizują stan urządzenia, usterki i sytuacje niebezpieczne. Sterowanie komponentami FLEX jest proste i intuicyjne: za pomocą zrozumiałych na całym świecie piktogramów, system SMART Control zapewnia optymalną obsługę.
- "Moduły z rodziny FLEX mają zróżnicowane zastosowanie, wszystkie komponenty zostały zaprojektowane w celu ciągłej poprawy przepływu materiałów. Przykładem jest system załadunku i rozładunku LaserFLEX - najszybsze na rynku rozwiązanie automatyzacji – dzięki któremu wykrawarki laserowe są optymalnie eksploatowane"- wyjaśnia Frank Baudach, kierownik sprzedaży DACH w Remmert.
W połączeniu z systemem magazynowania BASIC Tower, stosowanym jako bufor dla surowców i wyciętych elementów, systemy cięcia laserowego mogą być obsługiwane w dzień i w nocy, co znacznie zwiększa ich wydajność. Użytkownicy poprzez integrację modułów FLEX mogą zapewnić optymalny przepływ materiałów.
Źródło: Remmert
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok