SECO/WARWICK patentuje przełomowe rozwiązanie
Fot.: SECO/WARWICK |
SECO/WARWICK zaprojektował innowacyjny sposób ciągłej kontroli nagrzewu i chłodzenia, podczas całego cyklu w wielokomorowych piecach próżniowych.
Jak informuje firmajest to unikalne na skalę światową rozwiązanie technologiczne, które może zrewolucjonizować proces obróbki cieplnej i podnieść, już bardzo wysokie wymagania, sektora lotniczego.
- „Wszyscy nasi klienci wysoko stawiają poprzeczkę i oczekują urządzeń najwyższej jakości, które spełniać będą wysokie normy przemysłowe oraz ich oczekiwania w zakresie realizowanej technologii, jednak przemysł lotniczy poprzeczkę tę ma ustawioną najwyżej. Sprostanie takim wymaganiom nie byłoby możliwe bez regularnego wprowadzania innowacji produktowych i technologicznych, takich jak ta,” - mówi Katarzyna Sawka, Globalny Dyrektor Marketingu w SECO/WARWICK.
- „Połączenie bogatego i wieloletniego doświadczenia i wiedzy eksperckiej SECO/WARWICK z najnowszymi technologiami owocuje wdrożeniem kolejnego przełomowego rozwiązania, które umożliwiając stałą kontrolę temperatury zapewni jeszcze wyższą jakość i wydajność procesu obróbki cieplnej.” - dodaje.
Nowe, opatentowane rozwiązanie, wykonane i spełniające najwyższą normę lotniczą AMS, polega na wprowadzeniu termopar wsadowych podczas cyklu obróbki cieplnej, które przymocowane do tacy poruszają się wraz z wsadem pomiędzy komorami. Kontrola temperatury polega na specjalnej konstrukcji, które pozwala kontrolować temperaturę w obu komorach. Zapewnia to pełną kontrolę temperatury obrabianych detali w wielokomorowych piecach próżniowych podczas całego cyklu procesu. Rozwiązanie zostało z powodzeniem zaimplementowane w dwukomorowym piecu próżniowym CaseMaster Evolution®.
Fot.: CaseMaster Evolution |
W 2016 roku CaseMaster Evolution był preferowaną technologią obróbki cieplnej powierzchniowej metali w próżni dla najbardziej wymagającyh przemysłów, takich jak motoryzacyjny, lotniczy, maszynowy, energii wiatrowej jak i dla hartowni usługowych.
Ta zaawansowana technologia wykorzystująca nawęglanie wysokotemperaturowe i niskociśnieniowe, zastępująca konwencjonalne piece z wbudowaną wanną hartowniczą poprzez osiągnięcie krótszych czasów obróbki i wyższej produktywności jest doskonałym rozwiązaniem dla producentów precyzyjnych narzędzi, zapewniając szybką realizację i ekonomiczną wydajność procesu.
SECO/WARWICK został umieszczony w gronie dziesiątki najbardziej innowacyjnych firm polskich, znalazł się w ścisłym gronie nominowanych do tytułu Ukrytych Czempionów Banku HSBC, a w 2015 zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej innowacyjnych firm w województwie lubuskim.
Polecamy:
Profil firmy SECO/WARWICK na Staleo.pl
Źródło: SECO/WARWICK
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok