Szukaj w działach:

Nowe roboty Comau serii Racer5

 

Nowe roboty Comau serii Racer5
 Fot.: Comau


Rodzina małych robotów Comau powiększa się o dwa nowe - 
Racer5-0.63 i Racer5-0.80,  w oparciu o już istniejącą platformę technologiczną Racer3.

Comau to światowy lider w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Firma jest liderem w branży automatyki pod względem spełniania nietypowych wymogów każdego klienta i to we wszystkich fazach projektu.

Comau serii Racer5
Fot.: Comau


Comau prezentuje rozwinięcie swojej gamy małych robotów do szybkich zastosowań w ograniczonych przestrzeniach, w tym manipulacji, montażu, zastosowań typu
„pick & place”, wprowadzając dwa nowe roboty - Racer5-0.63 i Racer5-0.80. Oba modele kontrolowane są przez jednostkę sterującą R1C, która może być montowana w pojedynczej szafie typu rack 19" w celu sterowania całą linią. Roboty te są również dostępne w wersji openROBOTICS, w przypadku której robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącą już maszyną/linią, kontrolowany przez technologie B&R.

Poprzez tę strategię Comau dotrzymuje obietnicy złożonej w czerwcu ubiegłego roku wraz z wprowadzeniem modelu Racer3, kiedy to ogłoszono zdecydowanie wyższą konkurencyjność firmy w sektorze małych maszyn w ciągu najbliższego roku.

Racer5
 Fot.: Comau

 

Oba te roboty są zbudowane w oparciu o platformę technologiczną Racer3, pozwalającą na różne rozwiązania, które dzielą te same komponenty i podzespoły, co umożliwia przyjęcie strategii ukierunkowanej na poszerzanie zintegrowanej gamy robotów.

Te dwa nowe roboty poszerzają możliwości modelu Racer3 pod względem udźwigu i zasięgu. Racer5-0.63 ma zasięg 630 mm i udźwig 5 kg. Racer5-0.80 również ma udźwig na poziomie 5 kg, ale jego zasięg zwiększono do 809 mm. Wszystkie pozostałe funkcje robota Racer3 pozostają bez zmian, włącznie z sektorami i zastosowaniami, dla których jest on stworzony: manipulacja, montaż oraz pick & place.


POLECAMY:

Zobacz Profil firmy COMAU na portalu Staleo.plŹródło: Comau 
 

Dodano 12.08.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy