Nowe roboty Comau serii Racer5
Fot.: Comau |
Rodzina małych robotów Comau powiększa się o dwa nowe - Racer5-0.63 i Racer5-0.80, w oparciu o już istniejącą platformę technologiczną Racer3.
Comau to światowy lider w produkcji elastycznych systemów automatycznych i integracji produktów, procesów oraz usług, które zwiększają wydajność i obniżają całkowite koszty działalności. Firma jest liderem w branży automatyki pod względem spełniania nietypowych wymogów każdego klienta i to we wszystkich fazach projektu.
Fot.: Comau |
Comau prezentuje rozwinięcie swojej gamy małych robotów do szybkich zastosowań w ograniczonych przestrzeniach, w tym manipulacji, montażu, zastosowań typu
„pick & place”, wprowadzając dwa nowe roboty - Racer5-0.63 i Racer5-0.80. Oba modele kontrolowane są przez jednostkę sterującą R1C, która może być montowana w pojedynczej szafie typu rack 19" w celu sterowania całą linią. Roboty te są również dostępne w wersji openROBOTICS, w przypadku której robot jest bezpośrednio zintegrowany z istniejącą już maszyną/linią, kontrolowany przez technologie B&R.
Poprzez tę strategię Comau dotrzymuje obietnicy złożonej w czerwcu ubiegłego roku wraz z wprowadzeniem modelu Racer3, kiedy to ogłoszono zdecydowanie wyższą konkurencyjność firmy w sektorze małych maszyn w ciągu najbliższego roku.
Fot.: Comau |
Oba te roboty są zbudowane w oparciu o platformę technologiczną Racer3, pozwalającą na różne rozwiązania, które dzielą te same komponenty i podzespoły, co umożliwia przyjęcie strategii ukierunkowanej na poszerzanie zintegrowanej gamy robotów.
Te dwa nowe roboty poszerzają możliwości modelu Racer3 pod względem udźwigu i zasięgu. Racer5-0.63 ma zasięg 630 mm i udźwig 5 kg. Racer5-0.80 również ma udźwig na poziomie 5 kg, ale jego zasięg zwiększono do 809 mm. Wszystkie pozostałe funkcje robota Racer3 pozostają bez zmian, włącznie z sektorami i zastosowaniami, dla których jest on stworzony: manipulacja, montaż oraz pick & place.
POLECAMY:
Zobacz Profil firmy COMAU na portalu Staleo.pl
Źródło: Comau
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok