Inteligentna fabryka od LVD na STOM 2022
Podczas tegorocznych targów STOM firma LVD skupi uwagę na korzyściach związanych z efektywnością procesów, prezentując zrobotyzowaną komórkę do gięcia, zasilaną przez elektryczną prasę krawędziową Dyna-Press z systemem Easy-Form® Laser, ekonomiczną wycinarkę laserową YSD LaserONE oraz zintegrowany pakiet oprogramowania CADMAN®. Firma LVD zaprasza na swoje stoisko 1 w hali D.
Nowa definicja automatyzacji gięcia
Zrobotyzowana komórka Dyna-Cell to nowa definicja automatyzacji gięcia. W przeciwieństwie do starych zrobotyzowanych systemów, maszyna Dyna-Cell jest elastyczna, łatwa w użyciu i wydajna - idealna do automatycznego gięcia małych i średnich części o wymiarach do 350 mm x 500 mm.
Oprogramowanie LVD CADMAN-SIM umożliwia realizację szybkiego procesu „od projektu do produktu”. Wygenerowanie programu gięcia CAM i programu robota zajmuje 10 minut, a kolejne tyle jest potrzebne na konfigurację i produkcję pierwszego detalu. Nie ma potrzeby uczenia robota.
Dyna-Cell jest również wyposażona w uniwersalny chwytak, zdolny do gięcia trzech stron części bez zmiany uchwytu, dzięki czemu proces produkcji przebiega w sposób ciągły.
Aby zapewnić powtarzalną dokładność, Dyna-Cell jest wyposażona w wyjątkowy system gięcia adaptacyjnego Easy-Form® Laser, który gwarantuje uzyskanie właściwego kąta gięcia począwszy od pierwszej operacji. System umożliwia maszynie dostosowanie się do materiałów o różnej grubości i sprężystości oraz o różnym układzie włókien, automatycznie kompensując wszelkie zmiany.
Dyna-Cell została zaprojektowana do pracy w trybie automatycznym, ale może również funkcjonować jako samodzielna prasa krawędziowa, gdy dane zastosowanie nie nadaje się do automatyzacji.
Fot.: Dyna-Cell od LVD |
Ekonomiczna obróbka leserem światłowodowym
YSD LaserONE oferuje wydajność i elastyczność technologii cięcia laserem światłowodowym. Dzięki eliminacji dodatkowych czynników zwiększających koszt i złożoność maszyny jest ona w zasięgu ręki producentów zajmujących się obróbką blach. LaserONE zaprojektowała firma LVD, która odpowiada także za produkcję, sprzedaż oraz serwis.
YSD LaserONE obsługuje arkusze o wymiarach 3050 mm x 1525 mm. Maszyna wyposażona jest w głowicę tnącą z automatyczną regulacją ogniskowej oraz zabezpieczeniem przed kolizją. Posiada także automatyczny zmieniacz palet do szybkiej wymiany stołów, z czasem cyklu około 30 sekund. Laser jest przystosowany do automatyzacji MOVIT Load Assist - automatycznego systemu załadunku/rozładunku. YSD LaserONE jest dostępny ze źródłem o mocy 3 lub 6 kW.
Zaawansowane oprogramowanie
Producenci coraz częściej zwracają się ku cyfryzacji i inteligentnej produkcji. LVD dzięki swojej filozofii integracji i pakietowi oprogramowania CADMAN® wspiera firmy we wdrażaniu rozwiązań Przemysłu 4.0. Podczas targów STOM zaprezentowany zostanie kompletny zestaw produktów oprogramowania CADMAN, wraz z nowymi funkcjami, usprawniającymi przepływ procesów.
Źródło: LVD
Redaktor: MRR
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Mazak Open House
- Dynamika przemysłu w październiku 2024 roku
- Podstawowe typy łożysk precyzyjnych i ich charakterystyka
- Zabezpieczenia manipulatorów – bezpieczeństwo, które robi różnicę
- P-Weld – Innowacyjne Rozwiązania w Spawaniu
- Abas Business Solutions Poland podsumowuje wyjątkowy rok