Szukaj w działach:

Zmiany w przemyśle motoryzacyjnym

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Jedno jest pewne - w krótkim czasie branżę motoryzacyjną czekają intensywne zmiany. Właśnie o nadchodzących zmianach dyskutowali specjaliści podczas spotkania zapowiadającego trzecią edycję International Automotive Business Meeting.

Wydarzenie, które odbyło się 18 czerwca 2019 r. w siedzibie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i śląskiego oddziału Włoskiej Izby Handlowo-Przemysłowej poprowadził ekspert i dziennikarz motoryzacyjny, prezes Stowarzyszenia Kierowca.pl Włodzimierz Zientarski. Specjalista podkreślił, jak istotny jest dialog i partnerstwo uczestników rynku motoryzacyjnego w obliczu nadchodzących zmian. 

Spotkanie rozpoczęło się krótkim przemówieniem J.E. Aldo Amati – Ambasadora Włoch, który powiedział kilka słów na temat współpracy włosko-polskiej oraz zaznaczył, że International Automotive Business Meeting jest najważniejszym spotkaniem motoryzacyjnych w Polsce.

Piero Cannas, Prezes Włoskiej Izby Handlowo - Przemysłowej w Polsce (CCIIP), powiedział:

„Zbudowaliśmy bardzo silne partnerstwo z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, które owocuje właśnie trzecią edycją International Automotive Business Meeting. Celem wydarzenia jest zbudowanie wizji strategii najważniejszych graczy na rynku motoryzacyjnym w Polsce, Europie i na świecie. Trend jest jasny, przyszłością jest elektromobilność i systemy ADAS.”

Mateusz Rykała – Wiceprezes, Członek Zarządu, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE) dodał:

„Dziś jest wyjątkowy dzień. KSSE obchodzi swoje 23 urodziny, a Izba Włoska otwiera swój oddział w Sosnowcu w budynku naszej siedziby. Witamy naszych przyjaciół i cieszymy się, że po raz trzeci organizujemy wspólnie IABM - wydarzenie, które jest już marką samą w sobie.”

Na konferencji obecna była także Ewa Fudali-Bondel, Kierownik/Pełnomocnik ds. Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przedstawiciel Miasta Dąbrowa Górnicza, które w tym roku będzie gościło International Automotive Business Meeting. Elisabetta Caprino, Sekretarz Generalny Izby Włoskiej opowiedziała o listopadowym evencie i przedstawiła wideo promujące trzecią edycję IABM.

Organizatorzy przewidują, że w tegorocznym IABM weźmie udział ponad 300 uczestników, nie tylko z Polski i Europy, ale także z największych światowych rynków motoryzacyjnych takich jak Chiny, Japonia, Indie oraz Stany Zjednoczone. Pierwszego dnia wydarzenia odbędzie się konferencja dotycząca światowych trendów motoryzacyjnych, z uwagą poświęconą szczególnie tematowielektromobilności, pojazdom autonomicznym oraz zaawansowanym systemom wspomagania kierowcy (ang. ADAS). Natomiast wieczorem uczestnicy będą mieli okazję do networkingu w czasie Aperitivo Italiano i Gala Party. Drugiego dnia IABM tradycyjnie już, będzie miał miejsce Speed Business Mixer oraz indywidualne spotkania B2B.

Przedsmak tego, co będzie szeroko dyskutowane w listopadzie, przedstawił Łukasz Górecki, Manager Klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing w swojej prezentacji na temat wpływu światowych trendów na rynek motoryzacyjny.

„Dziś rozmawiamy o trendach, które mają wpływ na rynek motoryzacyjny, a jest ich bardzo wiele. Są to m.in. trendy społeczne, technologiczne, ekonomiczne, polityczne i ekologiczne. Już dziś determinują one rozwój branży i stawiają wyzwania przed przemysłem motoryzacyjnym, który w ciągu najbliższych 20 lat zmieni się bardziej, niż zmieniał się przez ostatnie 120 lat - oznajmił Łukasz Górecki.

Organizatorzy zaznaczyli, że IABM to nie tylko konferencja, ale przede wszystkim spotkania biznesowe, rozmowy, wspólne tworzenie idei, koncepcji i rozwiązań, to dialog pomiędzy uczestnikami tego ewoluującego rynku. Wydarzenie jest platformą, na której spotykają się najwięksi gracze szeroko rozumianej branży automotive.

Spotkanie zakończyło się panelem dyskusyjnym, w którym uczestniczyli J.E. Aldo Amati, Mateusz Rykała, Łukasz Górecki, Włodzimierz Zientarski oraz Marcin Korolec, Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, który zaznaczył:

- „W perspektywie dziesięciu, może piętnastu lat musimy się liczyć z zakazem sprzedaży samochodów spalinowych w Unii Europejskiej. Taki zakaz może być wprowadzony jako jedna z konsekwencji decyzji politycznej o „neutralności klimatycznej” Unii Europejskiej do roku 2050. Temat ten jest obecnie przedmiotem porządku obrad Rady Europejskiej.”

Specjaliści podkreślali także, jak ważne jest międzynarodowe partnerstwo podmiotów działających na rynku europejskim. Istotne są inwestycje w badania i rozwój, nowe technologie, produkty dobre jakościowo i przyjazne środowisku, a jednocześnie spełniające oczekiwania konsumentów, żeby nie zostać w tyle w światowym wyścigu, w którym prym wiodą kraje azjatyckie.

Rozmowy prowadzone w czasie konferencji prasowej w KSSE były wstępem do tematyki jesiennego programu trzeciej edycji International Automotive Business Meeting, które zaplanowano na 13-14 listopada br. 

Do dnia 31 lipca br. dostępna jest specjalna oferta biletów „Early Birds”.

REJESTRACJA ONLINE


Więcej o IABM na Staleo.pl



Źródło: INFINITY Agencja PR & MarComm 

POWIĄZANE
Kolejna edycja LUMENexpo w Expo Silesia Kolejna edycja Targów Techniki Świetlnej LUMENexpo oraz Salonu Elektrotechniki Prz...
Porozumienie VW Poznań i OM NSZZ Solidarność Zarząd Volkswagen Poznań i OM NSZZ Solidarność podpisały porozumienie regulujące najważni...
Zalety stosowania automatycznych systemów magazynowych Automatyczne systemy magazynowe są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w obszarze prz...
Przyszłość branży na DREMA 2020 35 lat – tyle trwało gromadzenie doświadczenia przez organizatorów targ&oacu...
Bodor Laser Seria P-T do blachy, rur i profili Oferowane przez firmę Bodor wycinarki laserowe z serii P-T to maszyny 2w1, które s...
Spora dawka wiedzy na III Forum Druku 3D 25 października br. przedsiębiorcy i specjaliści zainteresowani technologiami drukowania ...
Partnerzy