Szukaj w działach:

Nowości na DREMA 2017

Technologie jutra na DREMA 2017
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie 

Fakt, iż Polska nazywana jest potęgą drzewno-meblarską potwierdzony został podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA 2017. 

Wystawa, która odbyła się w terminie 12-15 września 2017 r. okazała się rekordowa pod względem kompleksowej ekspozycji, ilości wystawców i prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu związanego z obróbką drewna.

Tego roku powierzchnia Międzynarodowych Targów Poznańskich stała się wielkim międzynarodowym przeglądem dorobku przemysłowego, w czasie którego rodzimi oraz zagraniczni liderzy zademonstrowali innowacje technologiczne stosowane w branży leśno-drzewnej, meblarskiej oraz w sektorach współpracujących. W ramach targów DREMA zaprezentowano blisko 50 nowości rynkowych, wręczono 11 Złotych Medali MTP, miała miejsce premiera filmu „Polskie Drewno”, a odwiedzający mogli korzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej DREMA App. Aż 7 pawilonów wystawienniczych, a także teren otwarty tętniły życiem i były w pełni zagospodarowane przez innowacyjne maszyny, nowatorskie produkty i ulepszone rozwiązania, które znacząco poprawiają jakość i wydajność pracy oraz sprawiają, że firmy z branży stają się wyraźnie konkurencyjne, a gospodarka nabiera rozpędu.

„W ostatnich czasach świat się zmniejszył, a Polska nabrała dużego znaczenia. Nasza branża meblowa i drzewna szeroko pojęta jest w czołówce europejskiej, a nawet światowej, więc zapotrzebowanie na wysoce zaawansowane maszyny jest bardzo duże” – podkreśla Marek Kot, z IMA Schelling Group.

DREMA 2017 - areną dla liderów

Wszystkie firm liczące się w branży drzewno-meblarskiej prezentowały swoją ofertę podczas czterech dni trwania targów Drema. Poznań od lat przyciąga liderów rynku, ekspozycja z roku na rok jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne. Tegoroczna wystawa okazała się bardzo udana – na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2, pokazało się ponad 380 wystawców, a teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB. Wraz z odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowymi Targami Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB swoją innowacyjną ofertę przedstawiło łącznie ponad 500 firm i marek z 25 krajów: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch.

- „Nasze stoisko jest o 200 m większe niż w roku ubiegłym, wzrost widać na całych targach: jest więcej hal, więcej wystawców, stoiska są bogatsze, oceniamy te targi bardzo dobrze. Nowe kontakty, które żeśmy zawarli, kontakty bieżące z naszymi Klientami są bardzo obiecujące. My się bardzo cieszymy, że wystawiamy się na targach DREMA. Nie wyobrażamy sobie, aby tutaj nie być” – tak targi DREMA 2017 podsumowuje Damian Bizoń z Felder Group Polska.

Siła stowarzyszeń

O znaczeniu targów DREMA świadczy fakt, że jest to jedyna w Polsce i jedna z kilkunastu na świecie branżowych wystaw popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Zażyła współpraca z głównymi stowarzyszeniami z branży drzewnej oraz meblarskiej (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli) pozwoliła przygotować bardzo atrakcyjne pod kątem tak wizualnym, jak i merytorycznym, czterodniowe spotkanie dla przedstawicieli szeroko pojętego sektora obróbki drewna i producentów mebli. Tegoroczna edycja targów DREMA 2017 została także objęta Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju.

– „Branża potrzebuje nowoczesnych technologii i nowoczesnych maszyn. Staramy się jako polscy producenci sprostać tym wyzwaniom, wyzwaniom – które wyznacza również trend światowy. Na targach DREMA są liderzy światowi, jeśli chodzi o dostawców technologii, dostawców maszyn i narzędzi do obróbki drewna. I żeby sprostać tym wyzwaniom, sprostać konkurencji, my też musimy się rozwijać, musimy patrzyć w przyszłość, wdrażać w naszych firmach najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne” – zaznacza Andrzej Półrolniczak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi Do Obróbki Drewna DROMA. 

DREMA promocją drewna

Zapoczątkowana w trakcie poprzednich targów idea Pawilonu Promocji Drewna była kontynuowana także i w tym roku w znacznie szerszym wymiarze. Misją była popularyzacja firm oraz instytucji funkcjonujących w obszarze drzewnym i meblarskim. Goście obecni w czasie targów DREMA mieli okazję do zapoznania się z działalnością m.in. branżowych stowarzyszeń zagranicznych (AHEC – American Hardwood Export Council, Malaysian Timber Council, Föreningen Svenskt Trätekniskt Forum, QWEB – Quebec Wood Export Bureau oraz Moelven z Norwegii), dzięki czemu tegoroczna edycja Pawilonu Promocji Drewna zyskała międzynarodowy charakter i pozwoliła zwiedzającym zyskać wiedzę o rynkach zagranicznych, a także nawiązać perspektywiczne kontakty biznesowe. Nowością były prezentacje sposobów walki ze smogiem i promocja czystego spalania biomasy pochodzenia leśnego, zaprezentowane przez Komitet Antysmogowy.

– „Firmy drzewne, które mają swoje siedziby w Polsce, mogą przerobić prawie dowolną ilość drewna. I to jest nasze największe wyzwanie – ciągłość dostaw, systematyczność no i oczywiście cena” – taki cel działania stawia przed Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego Dyrektor Marketingu – Rafał Szefler.

Pomysł ponad wszystko

O sile Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA prócz interesującej oferty wystawienniczej stanowiła idea spotkań, rozmów biznesowych, a także wymiana doświadczeń. Towarzyszyło im mnóstwo wydarzeń – 11 przestrzeni specjalnych, w skład których wchodziły: pracujące fabryki akcji DREMA Dzieciom i Seniorom, Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy, Strefa Designu, Strefa Rozmów B2B, Poligon Prezentacji Lakierniczych, pokazy cięcia kłody, pokazy wózków widłowych, Komitet Antysmogowy, Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Akcja charytatywna Drema Dzieciom i Seniorom była niezwykła - podczas trwania targów DREMA 2017 wykonano łącznie 15 zestawów mebli dla dzieci i seniorów, które przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej i trafią do najbardziej potrzebujących placówek. Trzeba także wspomnieć o nowości – Design w Drewnie. To przestrzeń zajmująca ok. 300 m2, zaaranżowana we współpracy z partnerami: Inkubator InfoTEC i marką Pla[y]wood, Kronospan Szczecinek wraz z Wydziałem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Handicraft, Jagram, Wiązary Burkietowicz oraz Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego. Strefa Designu zainicjowana zostałą z myślą o wspieraniu projektantów oraz ludzi z pasją, aby pomóc im wypromować nietuzinkowe projekty oraz rozwiązania. W trakcie targów DREMA można było podziwiać nieszablonowe instalacje i wystawę ponad 50 sztuk nieoczywistych eksponatów – mebli i przedmiotów codziennego użytku – wykonanych z drewna. Wystawa wywarła pozytywne wrażenie na zwiedzających i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną edycję targów DREMA, która odbędzie się w Poznaniu we wrześniu 2018 r.


Więcej na stronie: www.drema.pl


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Dodano 10.10.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy