ABM Greiffenberger stawia na system PSIwms
Fot.: PSI Polska |
Firma ABM Greiffenberger Polska z siedzibą w Lublinie, specjalizująca się w produkcji elektrycznych silników oraz systemów napędowych, zleciła firmie PSI wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms.
ABM Greiffenberger to część międzynarodowego koncernu senata Group. W swoich zakładach rocznie produkuje ok. 300 tys. silników oraz napędów m.in. do techniki grzewczej, techniki magazynowej, wózków widłowych, samochodów elektrycznych czy turbin wiatrowych. Fabryka w Lublinie istnieje od 2013 r., miesięcznie produkuje ok. 13 000 napędów różnorodnych typów.
W związku z prężnym rozwojem i planami podwojenia produkcji do końca 2017 roku, obowiązkowa stała się automatyzacja procesów przepływu materiałów oraz komponentów poprzez wdrożenie zaawansowanego systemu zarządzania magazynem.
Zamówiony w PSI Polska Sp. z o.o. system PSIwms będzie harmonijnie wyposażać produkcję ABM zgodnie z planem systemu ERP, a także dbał o wysoką efektywność procesów zamagazynowania i wy magazynowania dzięki m.in. integracji z wózkami VNA i automatycznymi szafami windowymi. Zastosowana technologia PSI SMART MOVE zagwarantuje analizę spływających zleceń przyjęcia i wydania, a także automatyczne zaklasyfikowanie produktów na podstawie ich rotowalności. Bardzo ważne w tym projekcie jest spełnienie wymagań produkcji małoseryjnej HighMix/LowVolume, w tym sekwencjonowanie zadań i dostosowywania czynności do zleconych zadań. Wdrażany w ABM Greiffenberger PSIwms będzie wspierał także procesy zaopatrzenia produkcji w materiały dostarczane zgodnie z systemem Kanban.
- „PSIwms pokrywa swoim zakresem funkcjonalnym procesy niezbędne do zarządzania magazynem w naszej firmie. Szeroko rozumiana optymalizacja procesów logistycznych, duża elastyczność systemu PSIwms oraz wieloletnie doświadczenie PSI i silny zespół konsultantów w Polsce były dla nas istotnymi kryteriami decyzyjnymi“ - uzasadnia wybór Paweł Sawicki, Kierownik Logistyki, ABM Greiffenberger Polska. - „Poprzez przeprowadzoną reorganizację magazynu podnieśliśmy jego wydajność o 30%. Główne cele do osiągnięcia dzięki wdrożeniu PSIwms to zwiększenie efektywności pracy o kolejne 20%, poprawa wykorzystania miejsc magazynowych, redukcja zapasów, oraz uzyskanie wysokiej efektywności nowego pracownika magazynu już po kilku godzinach pracy z PSIwms” - mówi Paweł Sawicki.
W efekcie wdrożenia PSIwms, firma ABM Greiffenberger Polska będzie mogła dalej udoskonalać procesy w myśl zasad Lean Manufacturing, jak również obniżać koszty procesów logistycznych. Umowę na realizację projektu w zakładzie w Lublinie podpisano w pierwszym kwartale br., a samo wdrożenie zostanie przeprowadzone w całości jeszcze w tym roku. Po wprowadzeniu ABM i PSI będą kontynuować współpracę w celu ciągłego doskonalenia procesów logistycznych.
Zobacz profil firmy PSI Polska na Staleo.pl
Źródło: PSI Polska Sp. z o.o.
- Raport Tokarki CNC i Centra tokarskie - przegląd rynku 2020
- Raport prasy krawędziowe - przegląd rynku 2020
- Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2024
- Branża formierska na Targach INNOFORM®
- ITM Industry Europe - potrójna siła przemysłu
- Żuraw obrotowy w ofercie Weni Solution
- Maszyny używane: Nowe drogi w produkcji przewodów rurowych
- Giętarka trójrolkowa, beztrzpieniowa czy trzpieniowa?
- Czy spawanie laserowe wyprze metody typu TIG i MIG?
- Oerlikon prezentuje innowacje w wirtualnej rzeczywistości VR
- Nowe centrum tokarskie Yamazaki Mazak z 3 głowicami
- Laserowe innowacje Yamazaki Mazak na EuroBLECH 2024
- Nowości w branży cięcia CNC od Eckert na EuroBLECH 2024
- Nowy system powlekania INVENTA PVD z technologią łukową
- Nowoczesna produkcja na TOOLEX i ExpoWELDING
- PIE: Dobre prognozy na 2025 rok
- Zwinne zarządzanie produkcją jednostkową
- Warsztaty technologiczne w CNC Center of Excellence
- Aukcja maszyn spółki Peter Drösser GmbH
- Mazak Open House