Szukaj w działach:

Comau - Podsumowanie 2016


racer3 expowelding 2016
 Fot.: Comau

Dla włoskiej firmy był to bardzo pracowity rok. Oprócz pojawienia się kilku znaczących produktów w asortymencie firmy i dużych imprez z tym związanych – firma odnotowała także kolejny wzrost sprzedaży w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w porównaniu z rokiem poprzednim.
 

Rok 2016 dla Comau rozpoczął się od udziału w słoweńskich targach Automatyki i Mechatroniki IFAM odbywających się w Celje, tym samym rozpoczynając współpracę z dwoma firmami jako integratorem oraz dystrybutorem robotów Comau na Bałkanach. W Polsce natomiast, tradycyjnie w Marcu odbyły się targi Automaticon, gdzie pierwszy raz pojawiły się roboty w nowych srebrzystych barwach. Następnie nadszedł czas okresowego wzrostu sprzedaży (II Kwartał) oraz wystąpień prelegentów Comau w konferencjach branżowych nt. Automatyzacji przemysłu spożywczego, Industry 4.0 czy robotyzacji procesów magazynowo produkcyjnych.

Automatica_2016
 Fot.: Automatica 2016

Debiutujący rok wcześniej robot o małym udźwigu Racer 3, zdobył nagrodę produktu roku 2015 w trzynastej edycji prestiżowego konkursu, którą odebrał Tobias Daniel, przy tej okazji wspominając o ważnym dla firmy łączeniu sprawdzonej doświadczalnie technologii i zwiększonej sprawności ze znacznym naciskiem na bezpieczeństwo, design i estetykę produktu. Z biegiem czasu można uznać, że wypowiedź ta była wstępem do dalszego rozwoju asortymentu Comau w dziedzinie małych robotów o małym udźwigu i rozmiarach. 
 

Podczas monachijskich targów Automatica bowiem, Comau zaprezentowało szereg nowych robotów: Racer5 - 0,63 oraz Racer5 – 0,80 jako silniejsze wersje Racera3 zbudowane na tej samej platformie technologicznej oraz całkowitą nowość produktową – Roboty Scara. Roboty o buntowniczej nazwie Rebel-S, powstały w kilku konfiguracjach w zależności od długości ramienia, sposobu montażu i prowadzenia okablowania – tym co je łączy jest 6kg udźwigu i modułowa budowa ramienia pozwalająca na modyfikacje zasięgu robotów. Wartym odnotowania jest także zaprezentowanie robotów AURA (Automatic Use Robotic Arm) – czyli Cobotów od Comau. Te wyposażone w szereg czujników roboty, mają wpisywać się w trend rozwoju robotów współpracujących, które pojawiają się od jakiegoś czasu na rynku. Te zaprezentowane na Automatice – NJ110 oraz NJ165 wyróżniają się największym obecnie w branży robotyki udźwigiem, wśród robotów, które mogą kooperować z człowiekiem.

comau-fca.
 Fot.: Comau

Po spokojniejszym okresie wakacyjnym nastąpiły przygotowania do kolejnych ekspozycji na wydarzeniach branżowych wśród, których znalazły się targi TAROPAK w Poznaniu, MSV w czeskim Brnie, IEAS w Bukareszcie oraz Europejskie Forum Nowych Idei, gdzie Comau jako część grupy FCA zaprezentowało swój koncept humanoidalny o przyjaznej nazwie – Amico. 
 

Sprzedażowo w roku ubiegłym Comau odnotowało kilkuprocentowy wzrost liczby wdrożonych robotów w stosunku do roku 2015, tym samym potwierdzając swoje aspiracje do miana czołowego producenta robotów przemysłowych i nie ustępując tempa pozostałym firmom z czołówki. Ponadto ugruntowano współpracę z integratorami w Czechach i Słowacji oraz pozyskano nowego dystrybutora na terenie Węgier.

 

POLECAMY:

Zobacz Profil firmy COMAU na portalu Staleo.pl


Źródło: Comau

 

Dodano 28.12.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy