Szukaj w działach:

Szlifierka do obróbki półfabrykantów CPX Linear ANCA

Szlifierka do obróbki półfabrykantów CPX Linear ANCA


Na targach IMTS firma ANCA zaprezentowała niezwykłą maszynę wykorzystującą najlepsze aspekty stworzonej przez nią technologii. 


Mowa o szlifierce czteroosiowej CPX Linear, pozwalającej na wykończenie powierzchni powyżej 0,2Ra z biciem poniżej 2 mikronów.

Podstawowe wyróżniki szlifierki ANCA
Jej innowacyjność widoczna jest już na poziomie podstawy. Została bowiem specjalnie zaprojektowana i wykonana z betonu polimerowego gwarantującego bardzo dużą stabilność w czasie procesu szlifowania. Poza tym maszynę cechuje znaczny obszar roboczy, umożliwiający obróbkę półfabrykatów o długości całkowitej do 380 mm (14,1”) oraz średnicy do 25 mm (1”) przy załadunku ręcznym i wrzeciono szlifierskie o wysokiej mocy pozwalające na niespotykaną dokładność i wydajność obróbki półfabrykatów. Tak jak inne szlifierki narzędziowe ANCA, CPX Linear wykorzystuje metodę szlifowania „pinch/peel” zapewniającą niezwykłą wytrzymałość, sztywność i stabilność termiczną.

Maszyna oparta na silnikach LinX
Liniowe silniki osi X, Y ,V i prowadnice liniowe gwarantują wydajność i precyzję obróbki. Cylindryczne pole magnetyczne zastosowane w silnikach LinX umożliwia długotrwałą pracę, bez obawy, że na szyny czy podstawę maszyny działają dodatkowe siły nacisku.

Silnik liniowy LinX pozwala na ograniczenie czasy cyklu przy jednoczesnym utrzymaniu płynności ruchu, bo odznacza się wysoką prędkością i przyspieszeniem ruchu osiowego. Poza tym maszyna nie wymaga dodatkowego układu chłodzenia i posiada poziom ochrony na poziomie IP67, dlatego pracuje dokładnie i odznacza się bardzo dużą trwałością.

Możliwości szlifierki CPX Linear

Nowa szlifierka ANCA potrafi również usuwać duże ilości naddatku materiału w bardzo krótkim czasie cyklu, ponieważ jej moc szczytowa wynosi aż 43 kW (58 KM). Do obróbki zgrubnej wrzeciono szlifierskie wykorzystuje ściernicę o średnicy 250 mm (10”). Jego wysoka moc eliminuje potrzebę usuwania materiału w kilku przejściach, co wpływa na większą wydajność procesu obróbki. Natomiast do wykończeniowej stosowane jest wrzeciono ze ściernicą diamentową o średnicy 150 mm (6”) z mocą szczytową na poziomie 9,7 kW (13 KM), gwarantujące bardzo dobre wykończenie powierzchni.

Maszyna CPX Linear do obróbki półfabrykatów jest uważana za najlepszą w swojej klasie. Powstała dzięki wsłuchiwaniu się w potrzeby klientów i dążeniu firmy ANCA do coraz większego rozwoju oraz chęci zapewnienia klientom technologii wyprzedzającej ich podstawowe wymagania.


Źródło: ANCA

Dodano 17.06.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy