Szukaj w działach:

Maszyny CNC. SW Machines wyznacza trendy

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Zautomatyzowane, inteligentne i dostosowane do indywidualnych potrzeb – to charakteryzuje współczesne, innowacyjne obrabiarki CNC. Jednym z liderów światowego rynku jest firma SW Machines producent obrabiarek i maszyn CNC, którego centra obróbcze idealnie wpisują się we współczesne trendy przemysłowe.

 

Współczesne maszyny CNC mają imponujące możliwości - pozwalają na wydajną i niezwykle precyzyjną produkcję elementów metalowych w sposób w pełni zautomatyzowany. Coraz większe oczekiwania i wymagania dyktowane przez rynek sprawiają, że konstruktorzy i producenci centrów obróbczych muszą stale pracować nad ich rozwojem, nieustannie zwiększając ich potencjał. Tylko w ten sposób są w stanie sprostać coraz to większym wymaganiom współczesnej, zautomatyzowanej i wysokowydajnej produkcji.

SW Machines wyznacza trendy

 

Rewolucja dzieje się na naszych oczach

Automatyzacja produkcji i robotyzacja procesu obróbki skrawania, Internet Rzeczy (IoT) zapewniający wymianę danych między maszynami i urządzeniami, połączenie technologii obróbki z drukiem 3D, cyfrowy bliźniak (symulacja procesów) – to tylko niektóre z technologicznym trendów, które wyznaczają przyszłość branży CNC. Bycie innowacyjnym w obróbce seryjnej to już nie tyle warunek, co konieczność.

Aby móc zaoferować odpowiednie rozwiązanie do każdego zastosowania produkcyjnego, SW Machines stale rozwija technologie obróbki seryjnej i optymalizuje istniejące techniki frezowania CNC we własnym centrum obróbczym i technologicznym.

 

 

 - W ostatnich latach nasza firma położyła duży nacisk na integracje maszyn pod kątem Przemysłu 4.0. Dział składający się z kilkudziesięciu osób tworzy produkt, który ma umożliwić klientom pełen wgląd w proces poprzez monitorowanie wielu parametrów produkcyjnych takich jak: wydajność maszyny, przestoje, monitoring błędów i wiele innych czynników produkcyjnych – mówi inż. Florian Strojny, Inżynier projektów w SW Machines Polska.

 

 

Jak dodaje, poza monitorowaniem produkcji centra obróbcze SW Machines mają możliwość samodiagnozy, a dzięki temu wykonywanie przeglądów lub napraw może odbywać się w sposób zaplanowany. 

 

 

- Myślimy także systemowo jako producent maszyn CNC, dostarczając produkt w postaci kompleksowego procesu produkcyjnego: robotyzacji, mycia, gratowania itp. – zaznacza inż. Strojny.

 

 

SW Machines podczas konstruowania i budowy maszyn podąża za bieżącymi oraz przyszłościowymi wymaganiami rynkowymi. Dzięki takiemu postrzeganiu powstały takie maszyny jak: BAW02-22 - maszyna dwuwrzecionowa do obróbki detali takich jak  „sprężarka spiralna (scroll compresor)”, która jest produktem specyficznym ze względu na bardzo wąskie tolerancje rysunkowe oraz BA space3 - maszyna z napędami liniowymi, która daje możliwość obróbki detali o długości do 3 m.

 

 

- Na rynku istnieje niewielu producentów maszyn czterowrzecionowych, ale tym co wyróżnia SW Machines na tle konkurencji to precyzja oraz niezawodność. Aby maszyny mogły pracować stabilnie przez długie lata potrzebny jest również wsparcie serwisowe, firma SW posiada globalny serwis, który profesjonalne serwisuje maszyny.

 

 

SW Machines wyznacza trendy

Profesjonalne Maszyny CNC szyte na miarę

Ze względu na zróżnicowane potrzeby klienta indywidualnego obecne maszyny CNC nie mogą być już tylko rozwiązaniami katalogowymi. 

 

 

- Obecnie nasza firma proponuje ponad 50 typów maszyn. Daje to duży potencjał wyboru typu maszyny do konkretnego procesu, ale czasami i to nie jest wystarczające. Z tego powodu są tworzone maszyny „skrojone” pod potrzeby klienta – tłumaczy inż. Florian Strojny

Jako przykład podaje stworzenie nowej maszyny 3-wrzecionowej.

 - Istniejąca 2-wrzecionawa maszyna miała zbyt małą wydajność, a 4-wrzecionowa byłaby za szybka do pracy w odpowiednim czasie taktu. Stworzenie maszyn o innym rozstawie wrzecion niż obecny standard SW Machines było spowodowanie życzeniem klienta, który chciał przejąć oprzyrządowanie z istniejących maszyn, a problemem był wcześniej wspomniany rozstaw – opisuje inż. Strojny.

 

 

Na tym jednak nie koniec, bo SW Machines oprócz tego, że oferuje wysokowydajne wielowrzecionowe centra obróbcze, wdraża je również w postaci rozwiązań „pod klucz (turn key)”. 

 

 

– Jako producent frezarek i obrabiarek CNC razem z naszymi klientami uruchamiamy nowe maszyny i asystujemy im podczas zwiększania produkcji do docelowej wydajności – podsumowuje Inżynier Projektu w SW Polska

 

 

Więcej informacji o maszynach SW Machines i zastosowanych w nich technologiach znajdziesz na stronie internetowej:

sw-machines.com.pl

 

SW Machines wyznacza trendy

 

Autor: Florian Strojny Projekt Ingenieur

 

SW Machines - Schwäbische Werkzeugmaschinen Polska Sp. z o.o.
Bierutowska 57-59
51-317 Wrocław
+48 71 382 89 51
POWIĄZANE
Weź udział w Konferencji E-commerce 2023! „E-commerce 2023 – szanse, trendy, wyzwania” to kolejna edycja coroczne...
Automatyczne systemy magazynowe Baumalog na WIW 2019 W dniach 13-15 listopada w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się targi Warsaw Industry Wee...
OX Quote - wycena online komponentów ze stali Nowy trend w kalkulacjach online nabiera tempa. W przyszłości producenci komponentó...
Zwycięzcy SkillsPoland 2021 W dniach 25-26 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO po...
20% Rabatu na maszyny Haas serii ST i VF 20% RABATU na maszyny Haas. Zarezerwuj swoją maszynę! Tylko teraz firma Abplanalp oferuje...
Autodesk Days 2021 Już 3 marca rozpocznie się dwudniowa konferencja AUTODESK DAYS | PRZEMYSŁ Odkryj nowe moż...
Partnerzy