Szukaj w działach:

Przemysłowo na INDUSTRYmeeting 2020

 

Targi INDUSTRYmeeting 2020
 

Nowości z zakresu utrzymania ruchu, materiałów kompozytowych oraz szeroko pojętych nowoczesnych technologii przemysłowych - to wszystko można było zobaczyć podczas dwóch dni Targów Utrzymania Ruchu i Technologii Przemysłowych INDUSTRYmeeting oraz Salonu Technologii Kompozytowych KOMPOZYTmeeting.

Wśród prezentowanych w dniach 26-27 lutego 2020 r. przez firmy rozwiązań i urządzeń znalazły się m.in.: specjalistyczne oraz precyzyjne urządzenia służące do badań VT (Virtual Testing) i kontroli wizualnej na stoisku Endo-Tech Buczma Wiśniewski Sp.J. „SHIM-POL A.M. BORZYMOWSKI”. Firma PROTEKT Grzegorz Łaszkiewicz zaprezentowała rozwiązania z zakresu prawidłowego użytkowania sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości. EVEREST POLSKA Sp. z o.o. pokazał sprzęt Everest VIT - urządzenia do zdalnych badań wizualnych. Natomiast NDT-NET Sp. z o.o. proponowała warsztaty z radiografii cyfrowej, badań wizualnych bada ultradźwiękowych itp. ELMETAL Sp. z o.o. Sp.K. prezentował znakowanie instalacji i obiektów przemysłowych oraz zabezpieczenia antypoślizgowe, maty ergonomiczne, drukarki do samodzielnego znakowania. Na stoisku TELE RADIO POLSKA Sp. z o.o. można było znaleźć bezpieczne systemy sterowania radiowego do różnego rodzaju zastosowań. Zakład Elektroniki i Automatyki Przemysłowej „ELKON” Sp. z o.o. zaoferował rozwiązania z zakresu elektrotermii, elektrotechniki, elektroniki i automatyki przemysłowej.

Dodatkowo podczas wystawy pojawiła się STAHLWILLE Polska Sp. z o.o. firma, która ma w swojej ofercie wyposażenie fabryk i warsztatów, zestawy narzędzi, mobilny serwis znakowania, serwis kalibracji kluczy dynamometrycznych. 5SAUTOMATE Sp. z o.o. zaprezentowała rozwiązania lean robotics usprawniające robotyzację na różnych etapach produkcji. DELTA AUTOMATION Sp. z o.o. pokazała nowości z zakresu projektowania oraz programowania narzędzi służącym automatyzacji i robotyzacji procesów produkcyjnych. SPSOFT-TECH Paweł Drzewiecki przedstawił ofertę szkoleń i kursów: m.in. szkolenia operatorów i konserwatorów UDT, TDT, kursy spawalnicze, kursy na maszyny budowlane i drogowe. Firma BOSKY.PL Sp. z o.o. Sp. K. pokazała innowacyjny sposób wiązania palet ErgoPack, a także wózki manipulacyjne HOVMAND. AGH SOLAR BOAT TEAM to projekt studencki, w ramach którego budowana jest zero-emisyjna łódź wyścigowa wykorzystująca w 100% odnawialną energię słoneczną. 

Tradycyjnie w czasie Targów odbył się konkurs o Medal Expo Silesia, do którego wystawcy mogli zgłaszać prezentowane na stoiskach produkty i usługi. Komisja Konkursowa Medalem Expo Silesia uhonorowała firmę firma Denios Sp. z o.o. za czujnik wycieków SpillGuard®, który miał swoją polską i światową premierę na INDUSTRYmeeting. Wyróżnienie natomiast trafiło do Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej za tłok do silnika spalinowego wzmocnionego lokalnie kompozytowym insertem AI/SiCp wytwarzanym w procesie odlewnia odśrodkowego. 

Nie zabrakło także licznych wydarzeń towarzyszących takich jak:

 • warsztaty „Transformacja cyfrowa - Ewolucyjna modernizacja przemysłowa w dobie rewolucji 4.0”- KSSE S.A. oraz Klaster SA & AM
 • seminarium „Bezpieczeństwo w Przemyśle 4.0 - nowe trendy i wyzwania” - Katedra Inżynierii Produkcji Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej
 • konferencja branżowa „Produkuj bezpiecznie - smart factory 2020” - pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Montażu
 • warsztaty „Podstawy programowania i obsługi sterowników SIMATIC S7-1200” - EMT-Systems Sp. z o.o.
 • warsztaty „Wdrażanie systemów ciągłego monitorowania i diagnostyki maszyn” - AdEnSo Adapted Engineering Solutions
 • pokaz eksperymentalny „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych” - Denios Sp. z o.o.

Salonowi KOMPOZYTmeeting towarzyszyły tradycyjnie branżowe warsztaty eksperckie oraz seminarium pt. Materiały kompozytowe w przemyśle. Organizatorami wydarzenia był Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej, Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych, Polski Klaster Technologii Kompozytowych oraz Expo Silesia. Przez cały czas odbywały się również spotkania B2B oraz S2B w specjalnie zaaranżowanej strefie.

Prócz wielu rozwiązań i produktów targi były doskonałą okazją do odświeżenia dotychczasowych kontaktów, a także do nawiązania nowych relacji biznesowych. Minione wydarzenie wsparło wiele znakomitych Partnerów i Patronów, którzy dbali o wysoki poziom merytoryczny targów, jak również wydarzeń towarzyszących.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną odsłonę Targów, która odbędzie się w dniach 24-25 lutego 2021 roku.


Źródło: Expo Silesia

Dodano 06.03.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy