Szukaj w działach:

SCHUNK już 15 lat w Polsce

SCHUNK już 15 lat w Polsce2019, to rok jubileuszowy dla firmy SCHUNK, która w Polsce prowadzi działalność już od 15 lat. Był to okres dużej aktywności i stałego rozwoju

Dzisiaj firma SCHUNK jest liderem w swojej branży. To największy na świecie dostawca systemów mocowania detalu i oprawek narzędziowych oraz lider sprzedaży systemów chwytakowych i oprzyrządowania do robotów przemysłowych.

"Wizje zaczynają się od pytań. Najważniejsze dla nas jest to, co możemy zrobić lepiej, by wcielić w życie innowacyjne pomysły, osiągnąć poprawę jakości produkcji i wydajności i tym samym wzmocnić pozycję rynkową naszych Klientów. Im lepiej dla Państwa – tym lepiej dla nas."

Global Player

Firma SCHUNK została założona w 1945 przez Friedricha Schunk, jako warsztat mechaniczny, a pod kierownictwem Heinza-Dietera Schunk została liderem kompetencji i światowego rynku w swojej dziedzinie. Dzisiaj firmą kieruje trzecie pokolenie, rodzeństwo Henrik A. Schunk i Kristina I. Schunk.
Ponad 3400 pracowników w dziewięciu zakładach oraz 33 spółki zależne i partnerzy dystrybucyjni w ponad 50 krajach gwarantuje intensywną obecność na rynku. Z ponad 11 tys. standardowych komponentów, SCHUNK oferuje największe na świecie portfolio w dziedzinie technologii mocowania i systemów chwytakowych. Także w erze globalizacji wysoko cenimy wartości biznesu rodzinnego, polegające na podtrzymywaniu bezpośredniego kontaktu z Klientami i poczuciu osobistej odpowiedzialności.

Firma wyznacza globalne standardy dzięki duchowi pionierstwa i perfekcji. Wyzwania, przed jakimi firma stawała podczas 70 lat pracy, są zawarte w szerokim portfolio najwyższej jakości produktów i innowacji technologicznych. Są to kamienie milowe wyznaczające ścieżkę naszego rozwoju od warsztatu mechanicznego do globalnego koncernu. Sukces firma zawdzięcza pewności i zaufaniu, jakimi darzą ją jej Klienci, dzięki polityce 100% kontroli końcowej produktów, ciągłemu dążeniu do ulepszeń i przysłowiowej „kulturze wzajemnej troski” panującej w firmie SCHUNK.

15 lat w Polsce

SCHUNK INTEC Sp. z o.o. jest firmą- córką niemieckiej spółki SCHUNK GmbH & Co. KG. Polska filia powstała w połowie 2004 roku w Starej Iwicznej. Obecnie nasza siedziba mieści się w Piasecznie (k. Warszawy) z biurem regionalnym w Chorzowie. Korzystając z wieloletniego doświadczenia firmy- matki, dostarczamy na polski rynek nowoczesne rozwiązania w zakresie systemów mocowania narzędzi i przedmiotów obrabianych oraz automatyki przemysłowej.

SCHUNK Total Tooling

 

Produkty firmy SCHUNK, dopasowane do wymagań klientów i produkcji oraz sprawdzone w praktyce, gwarantują zastosowanie najnowszych technologii zarówno do seryjnych, jaki i do indywidualnych rozwiązań w następujących obszarach:

 • SYSTEMY MOCOWAŃ NARZĘDZI

Każde zastosowanie cechują inne wymagania. Szczególnie w obróbce precyzyjnej nie ma miejsca na kompromisy. Wtedy warto sięgnąć po technologie SCHUNK. Innowacyjne i wysoce precyzyjne systemy oprawek narzędziowych o niezwykle szerokim zakresie zastosowań.

 • SZCZĘKI TOKARSKIE

W ofercie SCHUNK znajduje się 1200 typów standardowych szczęk tokarskich. Niezawodne mocowanie detali surowych oraz pewne i delikatne mocowanie bez odkształceń i śladów mocowania do obróbki wykańczającej.

SCHUNK PG N plus P ROTA-NC

 

 • UCHWYTY TOKARSKIE

Ponad 40-letnie firmy SCHUNK w zakresie projektowania i produkcji uchwytów tokarskich umożliwia jej tworzenie rozwiązań, spełniających wymagania zaawansowanych procesów obróbki, przy zachowaniu najwyższej jakości uznanej na całym świecie.

 • STACJONARNE SYSTEMY MOCOWAŃ

Stacjonarny system mocowań firmy SCHUNK zapewnia µ-dokładne połączenie pomiędzy maszyną i materiałem obrabianym. Pneumatyczne, hydrauliczne, magnetyczne czy mechaniczne – firma SCHUNK oferuje najlepsze rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb i wymagań.

 • CHWYTAKI 

Nasze standardowe chwytaki równoległe obejmują chwytaki do niewielkich części, chwytaki uniwersalne, o długim skoku oraz chwytaki uszczelniane przystosowane do bezpiecznego i precyzyjnego przenoszenia elementów. Mogą one przenosić elementy o masach od kilku gramów do 80 kg i znajdują zastosowanie w wielu obszarach — od pomieszczeń czystych do miejsc zagrożonych wybuchem.

SCHUNK iTENDO Kommu Modul

 

 • AKCESORIA DO ROBOTÓW

Bez prawidłowego modułu do połączania ramienia robota i chwytaka, żaden robot nie jest w stanie osiągnąć swojego pełnego potencjału. Dlatego poszerzyliśmy naszą ofertę automatyki o moduły, dzięki którym użycie robotów jest bardziej oszczędne i wydajne: układy wymiany narzędzi, przepusty obrotowe, moduły kompensacyjne, układy pomiarowe, czujniki kolizji i przeciążenia oraz narzędzia szlifujące posiadają optymalną kompatybilność konstrukcyjną i funkcjonalną ze sobą nawzajem zapewniając niezawodne połączenia ramienia robota z chwytakami.

 • MODUŁY LINIOWE

Liniowe moduły SCHUNK zapewniają szeroki zakres technologii liniowych do automatyzacji szybkiego montażu, a także dowolnego procesu przenoszenia elementów. Ich kompaktowa, modułowa konstrukcja umożliwia tworzenie kompletnych systemów obejmujących różne moduły. Firma SCHUNK spełnia wszelkie oczekiwania, niezależnie czy dotyczą one poszczególnych podzespołów, jednostek Pick & Place, czy całkowicie fabrycznie zmontowanych systemów wieloosiowych.

SCHUNK AUTO M Beladung_Palettierung

 

 • MODUŁY OBROTOWE

Obracanie i skręcanie to procesy uniwersalne, niezbędne we wszelkich warunkach przemysłowych, w których występuje zautomatyzowana pneumatyczna lub elektryczna obsługa detali. Wymogi odnoszące się do stosowanych komponentów są bardzo wysokie oraz bardzo szczegółowe. Firma SCHUNK oferuje całą gamę modułów obrotowych i skrętnych z różnymi opcjami.

"Firma SCHUNK oferuje więcej – więcej chęci do stawiania czoła wyzwaniom i nadawania biegu pomysłom, więcej aktywności na polu innowacyjnych technologii, więcej elastyczności w szukaniu odpowiedzi na pytania i wyzwania szybko nadchodzącej przyszłości. Oto wartości, którymi się kierujemy. Naszym niekwestionowanym atutem są także wysokiej klasy specjaliści zapewniający naszym Klientom doradztwo i wsparcie techniczne. Nasza firma uważana jest za lidera rynku, co zobowiązuje nas do oferowania Klientom optymalnych ekonomicznie i technicznie rozwiązań „pod klucz” zarówno w sferze obróbki skrawaniem, jak i automatyzacji produkcji."

 

Źródło: SCHUNK 

 

Dodano 28.06.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy