Szukaj w działach:

Klucz do fabryki na piątkę

 

międzynarodowe targi obróbki, magazynowania i transportu 2018
Fot.: Targi w Krakowie 

Kierownicy utrzymania ruchu nie powinni skupić się jedynie na wprowadzeniu koncepcji Przemysłu 4.0, ale również zmierzyć się z założeniami zagadnienia Motywacja 3.0. 

Jest ono bowiem istotne w procesie zarządzania i motywowania pracowników, a także niezwykle pomocne w usprawnieniu procesów produkcyjnych. Aby efektywnie posługiwać się tym narzędziem, poznać nowe rozwiązania i produkty dla fabryk warto wybrać się na IX Międzynarodowe Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji – Maintenanace, które odbędą się 10-11 października 2018 r. w EXPO Kraków. Ponad 200 wystawców zaprezentuje tam swoje innowacyjne metody pracy i podzieli się wiedzą dotycząca usprawnień w fabrykach.

Motywacja 3.0, czyli skuteczna mobilizacja zespołu

Sprawne funkcjonowanie fabryki zależne jest od jej siły napędowej, czyli pracowników. Bez ich zaangażowania produkcja nie będzie efektywna. Brak motywacji, wiary we własne możliwości i aktywnego udział w realizowaniu projektów to główne problemy pracodawców i osób, które zarządzają ludźmi. Niestety tylko nieliczni wiedzą jak zmotywować do działania swoich podwładnych. Problem ten można jednak rozwiązać na Targach Maintenance - jedynym w Polsce spotkaniu kierowanym do sektora utrzymania ruchu i zarządzania produkcją. W trakcie ich trwania dużo uwagi poświeci się procesom Motywacji 3.0, a także umiejętnemu zarządzaniu pracownikami.

Spotkanie warte uwagi

Do odwiedzenia targów zachęcić może również długa lista wystawców – obecnie swój udział potwierdziło ponad 140 firm, a organizatorzy przewidują, że liczba ta zwiększy się nawet do 200. Wśród wystawców znalazły się między innymi takie marki jak Conrad Electronic Sp. z o.o., AMPERE POLSKA Sp. z o.o., ANRO Firma Poligraficzno-Handlowa Sp. z o.o., BP Techem S.A., Endress+Hauser Polska Sp. z o.o., Nord Napędy Sp. z o.o., Rockwell Automation Ltd, Atlas Copco Polska Sp. z o.o., Henkel Polska Sp. z o.o., HEICO Poland Sp. z o.o. Ubiegłoroczna edycja targów pokazuje, że tego typu przedsięwzięcia cieszą się dużym zainteresowaniem i branża chętnie zdobywa na nich specjalistyczną wiedzę. Rok temu na podzielonych na różne strefy tematyczne targach (m.in. Przemysł 4.0 i Strefa Outsourcingu), pojawiło się na ponad 2600 branżowych zwiedzających z największych zakładów produkcyjnych z kraju i zagranicy.

Jesienią czas udać się po wiedzę

Nieodłącznym elementem Targów Maintenance jest konferencja „Jesienna Szkoła Utrzymania Ruchu”. Tegoroczna, VII już odsłona, skupi się na wskazaniu uczestnikom najskuteczniejszych praktyk inżynierskich i produkcyjnych, które są obecnie z powodzeniem stosowane w największych zakładach produkcyjnych. Wiedzę przekazywana będzie przez 2 dni targów przez cenionych w branży ekspertów. Podzielona zostanie na 4 bloki tematyczne takie jak: efektywność Służb Utrzymania Ruchu, Predykcja w Utrzymaniu Ruchu, Redukcja Kosztów Utrzymania Ruchu i Przemysł 4.0. Wśród poruszanych zagadnień znajdzie się m.in temat Arkadiusza Rybki z I-Care Polska Sp. z o.o. dotyczący kompleksowego audytu niezawodności parku i jego wpływie na optymalizację funkcjonowania działu utrzymania ruchu. O pozyskiwaniu dofinansowania dla inwestycji poprawiających efektywność energetyczną przedsiębiorstwa opowie Paweł Gajewski z Polskiej Organizacji Wspierania Efektywności Energetycznej i Rozwoju POWEER. Natomiast Paweł Gula z C.C. Jensen Polska Sp. z o.o. podzieli się wiedzą na temat oczyszczania oleju w maszynach i kosztów z tym związanych. Cały program konferencji podany zostanie niedługo, ale już teraz warto zarezerwować czas na wysłuchanie wszystkich wystąpień. Zdobyta w trakcie konferencji wiedza z pewnością przyczyni się do wprowadzenia wielu usprawnień i tym samym zwiększenia przychodów firm.

Wszystkich zainteresowanych tematyką przemysłową organizatorzy zachęcają do odwiedzenia odbywających się równolegle do Targów Maintenance, X Międzynarodowych Targów Obróbki, Magazynowania i Transportu Materiałów Sypkich i Masowych – SYMAS. W październiku Kraków stanie się więc miejscem, w którym można zdobyć specjalistyczną, rozległą wiedzę i poznać nowinki z niszowych branż.


Więcej o Maintenance na Staleo.pl


Więcej o SyMas na Staleo.plŹródło: Targi w Krakowie 

Dodano 27.06.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy