Szukaj w działach:

ITM Polska 2018 za nami

 

Targi ITM Polska Innowacje
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie 

Liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne, dźwięki pracujących maszyn oraz interesujące konferencje – za nami Targi ITM Polska Innowacje – Technologie – Maszyny.

Wspólnie z Targami ITM Polska odbyły się Targi Logistyki, Magazynowania i Transportu MODERNLOG, Targi Skanu i Druku 3D SOLUTIONS, Forum Odlewnicze FOCAST oraz Targi Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING. W czasie czterech dni na każdym metrze kwadratowym przestrzeni targowej czuć było powiew zmian. Dźwięki maszyn będące żywym przykładem najnowszej myśli technologicznej, roboty przemysłowe, które zautomatyzowały produkcję, spotkania biznesowe, merytoryczne wydarzenia – blok targów ITM to już od kilku lat obowiązkowy punkt w kalendarzu producentów maszyn oraz innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu, jak również przedsiębiorców poszukujących nowości dla swoich przedsiębiorstw. Wydarzenie, łącząc to, co ma do zaoferowania przemysł, biznes i nauka, zapewniło wystawcom możliwość pokazania innowacyjnych produktów, a odwiedzającym nadzwyczajną okazję zapoznania się z najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami oraz trendami w przemyśle na najbliższe lata.


Innowacje, biznes i nauka u progu Przemysłu 4.0

Miniona edycja obejmowała 9 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 4, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8). Jak podaje organizator, przez cztery dni targi odwiedziło 17 090 gości, na których czekała oferta prezentowana przez blisko 1000 wystawców i firmy reprezentowane z 26 krajów. Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, o sile wydarzenia świadczyły liczne rozmowy, efektywne spotkania oraz podejmowane kooperacje, a tych nie brakowało zwłaszcza za sprawą spotkań Subcontracting Meetings.

Zarówno zwiedzający, jak i wystawcy, chętnie uczestniczyli w zorganizowanych w tym roku wydarzeniach i konferencjach, spośród których szczególnie warto zwrócić uwagę na odbywającą się po raz pierwszy konferencję „Druk 3D w metalu”, podczas której wystąpili przedstawiciele najważniejszych firm z branży w Polsce, prezentując  wykorzystanie technologii przyrostowych w praktyce. Ciekawym przedsięwzięciem były dyskusje w ramach MM Speakers Corner, które w tym roku zostały poświęcone idei czwartej rewolucji przemysłowej. Doświadczeni eksperci – menedżerowie największych firm przemysłowych działających na polskim rynku – podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami z zakresu szeroko pojętej koncepcji Przemysłu 4.0. Ten temat został również poruszony w ramach konferencji „Przemysł 4.0 – rewolucja staje się faktem. Czy Polska jest na nią gotowa?” przygotowanej przez Polsko-Niemiecką Izbę Przemysłowo-Handlową. Jednym z istotniejszych wydarzeń targów było XV Forum Inżynierskie, którego głównym zagadnieniem była „Technika w Recyclingu”. Drugiego dnia targów odbyły się także spotkania branżowe, m.in.: VII Dzień Mechanika przygotowany przez Stowarzyszenie Inżynierów Mechaników Polskich oraz Technosteel Poland, czyli spotkanie dostawców stali, ich odbiorców oraz przedstawicieli firm z otocznia biznesowego, umożliwiające zapoznanie się z nowymi zastosowaniami stali, innowacjami w zakresie technologii oraz strategii biznesowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pokazy realizowane m.in. w ramach „Poligonu Umiejętności” czy warsztaty ze skanowania 3D i obróbki wyników pomiarów 3D. Świetnie przyjęte zostały, zarówno przez zwiedzających, jak i wystawców „Ścieżki zwiedzania”, w ramach których grupy pod opieką merytoryczną przewodnika odwiedzały wybrane stoiska, zapoznając się z tematyką: „Przemysł 4.0”, a także „Druk 3D”.
Więcej na stronie: www.itm-polska.pl


Źródło: Międzynarodowe Targi Poznański

Dodano 22.06.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy