Szukaj w działach:

Pierwsze targi pracy branży surowcowej

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU
Fot.: Instytut Autostrada Innowacji i Technologii  

Instytut Autostrada Innowacji i Technologii w porozumieniu z EIT RawMaterials oraz Akademią Górniczo Hutniczą po raz pierwszy organizuje Międzynarodowe Targi Pracy Branży Surowcowej.

Spotkanie odbędzie się 23 maja 2017 roku w budynku głównym AGH przy al. Mickiewicza 30, a patronat nad wydarzeniem roztoczył Rektor AGH prof. Tadeusz Słomka. 

Międzynarodowe Targi Pracy Branży Surowcowej są wyjątkowym w Polsce przedsięwzięciem, umożliwiającym zapoznanie się z ofertami pracy, staży oraz praktyk przedsiębiorstw z wielu krajów Unii Europejskiej, ze strategiami rozwoju przedsiębiorstw, a także najnowszymi technologiami firm poszukiwawczych, hut i zakładów górniczych, podmiotów zajmujących się recyklingiem oraz substytucją surowców, organizacji pozarządowych, klastrów i agencji rządowych.

- „Postanowiliśmy zorganizować targi pracy branży surowcowej w skali międzynarodowej, gdyż pozyskiwanie surowców ze źródeł pierwotnych i wtórnych jest obszarem priorytetowym Unii Europejskiej, a w Polsce założenia polityki surowcowej są szeroko dyskutowane w celu wypracowania jednolitej strategii. Takie działania były możliwe, gdyż aż 119 podmiotów z UE, w tym 10 z Polski uczestniczy w projekcie KIC RawMaterials. Ponadto spotykamy absolwentów AGH i innych uczelni technicznych na wielu często kierowniczych stanowiskach zagranicznych firm wydobywczych. Wydaje się, że targi staną się okazją nie tylko do zaprezentowania ofert pracy firm zajmujących się tematyką surowców mineralnych w całym łańcuchu ich wartości, ale również do uczestnictwa w wydarzeniach towarzyszących skierowanych zarówno do profesorów jak i praktyków, a przede wszystkim do studentów” - mówi prof. Joanna Kulczycka, Dyrektor Biura IATI.

Tegoroczna impreza to szereg wydarzeń towarzyszących, takich jak konferencja „Surowce dla gospodarki Polski” oraz „Innowacyjne pomysły młodych naukowców: Nauka-Start’up-Przemysł”, spotkania z przedstawicielami zarządów przedsiębiorstw biorących udział w targach oraz z uczestnikami projektu PCRec, KIC RM dotyczącego wymiany informacji o technologiach odzysku surowców z odpadów, głównie ZSEE.

Uczestnictwo w wystawie potwierdzili partnerzy EIT RawMaterials z Austrii, Niemiec, Finlandii, Szwecji, jak również studenci z uczelni zlokalizowanych we Freibergu, Leoben, Grazu, Wiedniu, Bratysławie, Koszycach, Miszkolcu, Dniepropietrowsku, Pradze, Zagrzebiu, Wrocławiu i Krakowie. Swoją przybycie zapowiedzieli m.in.: KGHM Polska Miedź S.A., DMT GmbH & Co. KG, Boliden Mineral AB, BASF SE, Helmholtz-Zentrum Dresden Rossendorf (HZDR) HIF, Technische Universität Bergakademie Freiberg, IGSMiE PAN, Helvetica Exploration Services GmbH. 


FORMULARZE ZGŁOSZENIOWE

RAMOWY PROGRAM TARGÓW


Więcej o Targach na Staleo.pl



Źródło: Instytut Autostrada Innowacji i Technologii 
 

POWIĄZANE
Nowa nazwa kwartalnika „Prace Instytutu Odlewnictwa” Wydawany od kilkudziesięciu lat przez Sieć Badawczą Łukasiewicz – Krakowski Instytu...
Partnerzy