Szukaj w działach:

Dynamika przemysłu w sierpniu 2023 roku

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu spodała o 2%.

W sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu była niższa o 2,0% w porównaniu z sierpniem ub. roku, kiedy notowano wzrost o 10,9% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu z lipcem br. wzrosła o 1,0%. W okresie styczeń – sierpień br. produkcja sprzedana przemysłu była o 1,9% niższa w porównaniu z analogicznym okresem 2022 roku, kiedy notowano wzrost o 12,9% w stosunku do porównywalnego okresu poprzedniego roku. 

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym, w sierpniu br. produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 1,8% niższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,6% wyższym w porównaniu z lipcem br.

Spośród głównych grupowań przemysłowych, w sierpniu br. odnotowano spadek w skali roku w produkcji dóbr zaopatrzeniowych – o 7,8%, dóbr konsumpcyjnych trwałych – o 6,4%, dóbr związanych z energią – o 4,4% oraz nieznaczny spadek dóbr konsumpcyjnych nietrwałych – o 0,9%. Zwiększyła się natomiast produkcja dóbr inwestycyjnych – o 10,5%.


Źródło: GUS

POWIĄZANE
Jubileuszowe Targi KOMPOZYT-EXPO Pierwsza edycja Targów KOMPOZYT-EXPO® odbyła się 2009 roku, gdy technologie ko...
Aluminium w fotowoltaice Wiele dachów prywatnych domów, obiektów użyteczności publicznej czy ...
Dołącz do XIII Forum Stali Nierdzewnych 18 listopada 2021 r. w hotelu Vienna House Easy w Katowicach odbędzie się XIII Forum Stal...
16. Targi INTARG® już w maju! XVI Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG® odbędą się w Katowicac...
Nie kupuj! Wynajmij! MPLAB Rent! Wprowadzanie modeli subskrypcyjnych do oferty finansowania u dostawców, producent&...
Targi Fastener Poland® nabierają tempa Trzy lata wystarczyły, aby Fastener Poland® stał się najważniejszym wydarzeniem branż...
Partnerzy