Szukaj w działach:

Innowacyjne blachy ze stopów aluminium i magnezu

Innowacyjne blachy ze stopów aluminium i magnezu


Spółka Impexmetal (Grupa Boryszew), podpisała umowę licencyjną z Korea Institute of Industrial Technology (Kitech) na opracowanie oraz wdrożenie technologii produkcji blach i taśm ze stopów aluminium-magnez o ponadstandardowej zawartości magnezu. 

Nowy produkt to owoc spółpracy Kitech z Impexmetalem rozpoczętą już w 2015 roku. Nowe produkty znajdą zastosowanie m.in. w takich branżach jak motoryzacyjna czy lotnicza, do oferty firmy trafią w połowie 2021 roku.

Innowacyjne blachy i taśmy ze stopu aluminium-magnez, cechuje doskonała plastyczność, wysoka wytrzymałość, odporność na korozję oraz dobra spawalność i niska gęstość pozwalająca na redukcję masy elementów oraz podatność na odkształcenia plastyczne na zimno. 

- "Pożądane cechy stopu wynikają z wysokiej zawartości magnezu (6÷9%) - znacznie wyższej od standardowych stopów Al-Mg. Wyrób, który powstanie we współpracy z Kitech, stanie się ważnym elementem portfolia produktowego Impexmetalu, umacniając wysoką konkurencyjność spółki na rynkach zagranicznych. Będziemy jedyną firmą produkującą ten stop na świecie" - stwierdza Paweł Rutecki, Dyrektor Rozwoju i Inwestycji Impexmetal SA.

W celu wprowadzenia nowych produktów do oferty firma planuje też zwiększenie zdolności produkcyjnych walcarki gorącej oraz instalacji specjalistycznej walcarki do walcowania na zimno twardych stopów aluminium.

- "Dążymy do zwiększenia produkcji i sprzedaży wyrobów walcowanych ze 100.000 do 200.000 ton rocznie oraz przychodów ze sprzedaży do kwoty ok. 2,6 mld zł. Kolejne inwestycje mają na celu zwiększenie naszych mocy produkcyjnych. Impexmetal zyskuje szansę na stanie się międzynarodowym graczem" - dodaje Jan Woźniak, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Impexmetal SA.


Źródło: Impexmetal, Automotivesuppliers

Dodano 13.09.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy