Szukaj w działach:

Szybka zautomatyzowana wymiana szczęk

 

uchwyt 3-szczękowy SCHUNK RAPIDO

Przezbrojenie konwencjonalnego uchwytu 3-szczękowego z wkładkami mocującymi SCHUNK RAPIDO zajmuje maksymalnie 60 sekund. By zapewnić tak szybką wymianę szczęk, wkładki mocujące RAPIDO muszą być założone na szczęki podstawowe lub pośrednie i przesunięte do tyłu do zatrzaśnięcia. Wymiany można dokonać ręcznie, a w przypadku uchwytów tokarskich ze zintegrowanymi szczękami podstawowymi w pełni automatycznie za pomocą robota.

Mechanizm blokujący zapewnia zawsze bezpieczne trzymanie zatrzaśniętych wkładek mocujących, nawet jeśli nie są one zaciśnięte na detalu. System może być używany bez względu na to, czy wrzeciono jest ustawione poziomo, czy pionowo. Dzięki bardzo precyzyjnemu złączu do szybkiej wymiany SCHUNK RAPIDO osiąga powtarzalność poniżej 0,02 mm odpowiednią dla wielu rodzajów obróbki wykończeniowej. System szybkiej wymiany może być używany do mocowania na średnicy wewnętrznej i zewnętrznej. Aby zapewnić wymaganą elastyczność, SCHUNK wprowadził na rynek koncepcję półfabrykatów szczęk składających się z miękkich wkładek mocujących o różnych wysokościach. Co więcej, dzięki tej koncepcji wkładki mocujące o konturze szczęki pazurowej, warianty do konkretnych zastosowań lub o zmniejszonej masie mogą być produkowane jako zmodyfikowana wersja standardowa w bardzo krótkim czasie lub mogą być obrabiane samodzielnie przez użytkowników. Na życzenie wkładki zaciskowe RAPIDO mogą być indywidualnie wyposażone w chip RFID, kod QR lub indywidualne oznaczenie. Inne warianty są dostępne jako konstrukcja specjalna.


uchwyt 3-szczękowy SCHUNK


W pełni zintegrowane lub jako zestaw do modernizacji

SCHUNK RAPIDO jest dostępny w dwóch wariantach: jako w pełni zintegrowany z mechanicznym uchwytem tokarskim SCHUNK. W takim przypadku uchwyt tokarski zostanie wyposażony w szczęki podstawowe RAPIDO przed opuszczeniem firmy SCHUNK. Odblokowanie wkładek zaciskowych można wykonać ręcznie lub w pełni automatycznie. W przypadku drugiego wariantu RAPIDO można w prosty sposób zamontować na istniejących już uchwytach tokarskich, nakładając szczękę pośrednią RAPIDO na istniejącą szczękę podstawową i wymieniając odpowiednią wkładkę mocującą RAPIDO. Tę wersję można wymienić ręcznie za pomocą sworznia. Po zdjęciu szczęk pośrednich można dalej używać szczęk tokarskich z konwencjonalnymi złączami. Dzięki systemowi szybkiej wymiany szczęk RAPIDO, poddane obróbce i nieobrobione części o różnych średnicach mocowania mogą być mocowane w najkrótszym czasie w niezawodny sposób. Przyjazna dla użytkownika obsługa ułatwia wymianę szczęk, a także łatwe przezbrajanie bez konieczności ponownego ustawiania szczęki.


Źródło: SCHUNK
Redaktor: MRR

Dodano 01.02.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy