Szukaj w działach:

SortFLEX uzupełnia system automatyzacji Remmert

SortFLEX uzupełnia system automatyzacji Remmert


Szczególnie skuteczny w zespole: elastyczne i w pełni automatyczne rozwiązanie do sortowania pojedynczych części laserowo wyciętych elementów.

W pełni automatyczne sortowanie w nowej odsłonie: Innowacyjny moduł „SortFLEX” od teraz uzupełnia rodzinę FLEX firmy Remmert o specyficzne dla zamówienia sortowanie laserowo wyciętych elementów.

Użytkownicy w branży obróbki metali czerpią korzyści z koncepcji przepływu materiałów, które są oparte na wymaganiach klientów i dzięki modułowej budowie rozwijają się wraz z wyzwaniami produkcyjnymi. Koncepcje te oferują w ten sposób wysoki stopień elastyczności i bezpieczeństwa w przyszłości. Kompleksowe i modułowe portfolio firmy Remmert, które zawsze skupia się na przepływie materiałów w całej produkcji, jest przez to rozwiązanie odpowiednio uzupełnione. SortFLEX jest obecnie wykorzystywany w różnych projektach pilotażowych w budowie maszyn specjalnych i zostanie wprowadzony na rynek w 2019 roku. Szczególną zaletą nowego modułu Remmert w porównaniu z ofertami konkurencji jest to, że przy jego zastosowaniu nie jest konieczna wymiana narzędzi.

- Kolejną szczególną cechą wyróżniającą rodzinę FLEX jest fakt, że nasze moduły automatyzacji mogą być wykorzystywane w zależności od wymagań klienta lub wymagań produkcyjnych, w sposób całkowicie niezależny od producenta maszyn. W ten sposób umożliwiamy każdemu klientowi korzystanie z lasera najbardziej odpowiedniego dla jego środowiska produkcyjnego. Na ostatnim etapie zapewniamy sprawną integrację” – mówi Jan Schimmelpfennig, menedżer ds. produktu w firmie Remmert. „Modułowość, zdolność adaptacji i całościowa wydajność znajdują się u nas zawsze na pierwszym miejscu”.
Według badania „Cloud Automation Excellence” przeprowadzonego przez Crisp Research, niemiecka branża przemysłowa i motoryzacyjna ma jeszcze wiele do nadrobienia, jeśli chodzi o automatyzację. Dzięki zastosowaniu indywidualnie planowanych koncepcji automatyzacji firmy Remmert użytkownicy czerpią korzyści z maksymalnej elastyczności dla przyszłości swojej produkcji obróbki metali, wymiernej wydajności i produktywności, a także niezawodnego bezpieczeństwa inwestycji. SortFLEX bezproblemowo wpisuje się w sprawdzoną rodzinę produktów, która może łatwo rozrastać się wraz z wymaganiami przedsiębiorstwa użytkownika. SortFLEX pokazuje swoje mocne strony przede wszystkim w grupie rodziny FLEX, ale może być również stosowany indywidualnie, a następnie rozszerzany w miarę potrzeb lub integrowany z istniejącymi procesami.

- „Zorientowane przyszłościowo koncepcje automatyzacji i optymalizacji przepływu materiałów są podstawą naszego innowacyjnego podejścia. Pierwszym krokiem jest zawsze analiza sytuacji wyjściowej klienta, a następnie wdrożenie szytej na miarę koncepcji automatyzacji, która jest spójna i może rozwijać się w oparciu o wymagania produkcyjne. Nasze elastyczne moduły, wysoce zaawansowany sprzęt i oprogramowanie w połączeniu z kompetentnym, partnerskim doradztwem gwarantują, że Remmert jest niezawodnym partnerem w dziedzinie obróbki blach i zapewnia jej przyszłość. SortFLEX dokładnie odzwierciedla to zapotrzebowanie” – podsumowuje Schimmelpfennig.


Źródło: Remmert GmbH


Dodano 27.06.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy