Szukaj w działach:

Hydro Extrusion Poland nawiązuje współpracę z K500

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Duet pełen dobrej… energii! Hydro Extrusion Poland nawiązuje współpracę z firmą K500.


Co się wydarzy, gdy jeden z najbardziej uznanych producentów aluminium spotka wiodącego w Polsce producenta rozwiązań montażowych do układów fotowoltaicznych? To perspektywa na współpracę z naprawdę dobrą energią – i to dosłownie. Obie marki łączą siły, by rozszerzyć ofertę dedykowaną branży motoryzacyjnej i wprowadzić na rynek innowacyjne carporty, ładujące auta elektryczne promieniami słońca!

Lista aut elektrycznych dostępnych na polskim rynku nieustannie się powiększa. I choć rozwiązanie to ma swoich zdecydowanych zwolenników i równie zdeterminowanych przeciwników – jedno jest pewne – jeśli podejdziemy mądrze do ich eksploatacji, mogą stać się milowym krokiem w walce o poprawę kondycji środowiska. Eksperci zgadzają się co do tego, że pojazdy napędzane w ten nowoczesny sposób emitują mniej dwutlenku węgla w ciągu całego okresu eksploatacji niż samochody osobowe i ciężarowe z tradycyjnymi silnikami spalinowymi. Ekologiczność „elektryków” zależy jednak w dużej mierze od tego, w jaki sposób pozyskują energię do działania. Wniosek jest prosty – w parze z produkcją aut na miarę XXI wieku musi iść rozwój odpowiedniej infrastruktury – w tym przypadku ładowarek oraz carportów wykorzystujących do działania panele słoneczne. Najlepiej takich, których profile bazują na najbardziej ekologicznym, niskoemisyjnym surowcu.

A to się doskonale składa!

Carporty zamontowane przy siedzibie Hydro
Fot.: Carporty zamontowane przy siedzibie Hydro. 


Aluminium + słońce = ekologia

Branża fotowoltaiczna jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów OZE. Nie powinno to dziś nikogo dziwić, biorąc pod uwagę, że korzystanie z darmowej energii pochodzącej ze źródeł naturalnych przynosi znaczną ulgę dla budżetu gospodarstw domowych oraz staje się prawdziwym ratunkiem dla naszej nadmiernie eksploatowanej planety.


- Poszukując innowacyjnych rozwiązań, rozwijając ofertę dla branży motoryzacyjnej, a także odpowiadając na potrzeby klientów, którzy priorytetowo traktują kwestie związane z ekologią i ekonomią, rozpoczęliśmy współpracę z K500 – czołowym polskim producentem dostarczającym gotowe rozwiązania montażowe dla układów fotowoltaicznych – mówi Sebastian Szymański, Regionalny Kierownik w firmie Hydro Extrusion Poland. - Budujemy energooszczędne domy, coraz częściej na ulicach pojawiają się elektryczne auta – to wszystko sprawia, że fotowoltaika staje się prawdziwą przyszłością światowej energetyki. Z dumą wspieramy ten dynamicznie rozwijający się obszar, oddając w ręce producentów podzespoły aluminiowe i systemy specjalistyczne przeznaczone dla wszystkich sektorów przemysłu solarnego! – dodaje.


Carporty zamontowane przy siedzibie Hydro

W ramach kooperacji marki stworzą innowacyjne, ekologiczne carporty, czyli wiaty samochodowe wyposażone dodatkowo w panele fotowoltaiczne. Tylko jaki będzie realny zysk dla inwestora i planety?

Ogromny!

Carporty zamontowane przy siedzibie Hydro Extrusion Poland
Fot.: Carporty zamontowane przy siedzibie Hydro Extrusion Poland. 


Sam zakup „elektryka” to nie wszystko

Aby coraz bardziej popularne auta elektryczne mogły z czystym sumieniem nosić miano ekologicznych, należy zwrócić szczególną uwagę na to, skąd pochodzi energia wykorzystywana do ich zasilania. Zasada jest prosta: jeśli źródło energii nie pochodzi z paneli słonecznych, turbin wiatrowych lub energii jądrowej czy wodnej, jego emisja CO2 będzie znacznie wyższa. Jak to możliwe? Taka energia nadal będzie bazować na spalaniu paliw kopalnych, tylko… miało ono miejsce w elektrowni, a nie podczas jazdy. I w ten oto sposób idea eko-jazdy szybko znika z pola widzenia. 

Ładowanie aut z wykorzystaniem paneli fotowoltaicznych stanowi ekologiczną alternatywę do tradycyjnego pozyskiwania energii, która nie szkodzi środowisku, jednocześnie przyczyniając się do budowy lepszej przyszłości dla nas i następnych pokoleń. 


- Promując prośrodowiskowe postawy oraz pracując z jednym z najbardziej ekologicznych surowców, podjęcie wspólnych działań z firmą K500, działającą w branży solarnej, było naturalnym krokiem na drodze „zielonego rozwoju” Hydro - mówi Ewelina Szarek-Stasiewicz, Dyrektor Sprzedaży w firmie Hydro Extrusion Poland. - Zastosowanie aluminium w produkcji elementów konstrukcyjnych do modułów fotowoltaicznych to nie tylko korzyści technologiczne i wykonawcze. Aluminium to materiał, który sam w sobie... oszczędza energię, przyczynia się do zmniejszenia śladu węglowego i może być poddawany recyklingowi nieskończenie wiele razy – dodaje.


W Trzciance, gdzie znajduje się siedziba marki Hydro, zamontowano już 3 carporty na 6 aut.

 

Źródło: Hydro Extrusion Poland

 

HYDRO EXTRUSION POLAND SP. Z O.O.
Kopernika 18
64-980 Trzcianka
+48 728 431 019
POWIĄZANE
Przyszłość branży TSL Dane GITD zebrane w lutym 2019 pokazują, że ponad 36 tysięcy funkcjonujących w Polsce fir...
Jak zarządzać przedsiębiorstwem? Efektywność przedsiębiorstwa, instytucji czy innej organizacji zależy od zintegrowanych s...
Konferencja Autodesk o innowacjach w przemyśle Za nami wirtualna konferencja Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność, któ...
Stal nierdzewna w przemyśle Forum Stali Nierdzewnych, którego organizatorem jest magazyn Focus Nierdzewne, to ...
Nowy wymiar Targów DREMA, Furnica i Sofab Pierwsze oznaki branżowego zastoju są już widoczne w przemyśle drzewnym i meblarskim. Pog...
KOMPOZYT-EXPO® 2023 - relacje budowane na żywo Wysokie koszty energii, inflacja czy zmiany na rynku dostaw skłaniają do podejmowania int...
Partnerzy