Szukaj w działach:

Znamy zwycięzców Robo Challenge 2022

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU


Po dwóch, pełnych emocji dniach zaciętej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców Robo Challenge 2022.

Robotyka i automatyka przemysłowa to bardzo dynamicznie zmieniające się dziedziny. Postęp technologiczny jest tu duży. Wymaga to od firm zajmujących się zawodowo integracją robotów przemysłowych ciągłego śledzenia rynku oraz podnoszenia i aktualizacji wiedzy.

Jednym z kluczowych założeń zawodów Robo Challenge jest właśnie umożliwienie podnoszenia kompetencji pracownikom firm integratorskich. To również świetna okazja dla studentów wyższych uczelni technicznych, którzy za kilka lat będą zasilać rynek pracy w tym obszarze.

Celowi temu podczas tegorocznej edycji zawodów służyła ścieżka blisko 20 profesjonalnie przygotowanych aplikacji zrobotyzowanych.

Część zadań oparta była o popularne i często robotyzowane procesy jak paletyzacja, sortowanie i układanie, kontrola jakości, obróbka powierzchniowa czy spawanie. Kolejne stanowiły nowości związane z technologiami skanowania 3D, zapewnienia bezpieczeństwa, intralogistyki czy zrobotyzowaną obsługą maszyn. Całość uzupełniały stanowiska umożliwiające wirtualne odwzorowanie wszystkich elementów środowiska produkcyjnego, tak zwany cyfrowy bliźniak.

Dla uczestników na miejscu dostępne były też narzędzia i wsparcie specjalistów w zakresie analizy finansowej czy optymalnego doboru robota w kontekście czasu cyklu, żywotności i kosztów.

W zawodach Robo Challenge wszyscy są wygrani

W kategorii Integratorzy zwyciężyła firma Hitmark Sp. z o.o. w składzie Szymon Szafranek, Rafał Paszko, Łukasz Pyra. Dwa punkty mniej i drugie miejsce zajmują obrońcy tytułu Robotrendy. Miejsce z minimalną stratą punktów zajęła firma Flexlink.

Kategoria wyższych uczelni technicznych zwycięża Politechnika Warszawska i drużyna w składzie Hubert Krasuski, Piotr Wyrzyk, Piotr Kurządkowski pod opieką Krzysztofa Kukiełki! Na drugim miejscu po bardzo wyrównanej rywalizacji zawody ukończyła Politechnika Wrocławska. Miejsce trzecie dla Politechniki Opolskiej.


„Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zmotywowani frekwencją już teraz zaczynamy przygotowania do przyszłorocznej edycji! Robo Challenge to przede wszystkim zabawa, edukacja i podnoszenie kwalifikacji. W zawodach tych wszyscy są więc wygrani.” - Maciej Ratajczak, Organizator zawodów Robo Challenge.

 

Więcej na: https://robochallenge.pl/


Źródło: Robo Challenge

POWIĄZANE
Targi KOMPOZYT-EXPO® już za dwa tygodnie! Targi KOMPOZYT-EXPO® odbędą się już za dwa tygodnie w EXPO Kraków. Sprawdź, kt...
Nowe oblicze przemysłu Skala błędu podczas pracy człowieka to około 9%. Dla maszyn odsetek pomyłek wynosi już ty...
Poszerz wiedzę z zakresu technologii obróbki metalu Nowoczesna technologia rozwija się tak dynamicznie, że konieczne jest nieustanne szkoleni...
Członkowie Bydgoskiego Klastra Przemysłowego z nagrodami Podczas uroczystej Gali Finałowej konkursu Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2020, kt&oac...
Jubileuszowa 50. Konferencja Axon Media Jubileuszowa 50. Konferencja Techniczna Axon Media, która odbyła się 25 kwietnia b...
Bezpieczna automatyzacja w zakładach produkcyjnych Według Deloitte rynek zautomatyzowanych technologii rośnie w tempie ponad 40% rocznie i do...
Partnerzy