Szukaj w działach:

Współpraca TBI Technology z RAFAMET

Biorąc pod uwagę sytuację rynkową w tym roku - w branży maszynowej nie było łatwo. Jednak dla TBI Technology rok 2021 okazał się bardzo owocny, a okazało się, że można go zakończyć jeszcze lepiej. Firma TBI Technology poinformowała, że podejmuje stałą współpracę z firmą RAFAMET S.A. 

Stała współpraca z RAFAMET

Z doskonale znaną na rynku producentów obrabiarek dla kolejnictwa i wielkogabarytowych tokarek poziomych i pionowych (karuzelówek) firmą RAFAMET, TBI współpracowało już przy kilku projektach. Między innymi firma korzystała z odlewni, a RAFAMET z kolei zdecydował się na kupno 3 frezarek bramowych TBI SDV-H pod swoje bieżące potrzeby produkcyjne. Skoro dotychczasowa współpraca przebiegała tak pomyślnie, dlaczego by nie zdecydować się na kolejny krok?


„Potencjalnie będzie to obustronna korzyść dla marek, ponieważ wiąże się z poszerzeniem oferty produktowej obu firm. Z jednej strony TBI deklaruje zainteresowanie dystrybucją tokarek horyzontalnych (poziomych) sygnowanych znakiem „PORĘBA” tj. znanej i cenionej na arenie międzynarodowej marki a z drugiej strony RAFAMET przyjmie do swojej oferty frezarki bramowe SDV-H produkcji TBI. Cieszymy się, że zostaniemy częścią tego wspólnego projektu.” - prezes zarządu RAFAMET S.A. E. Longin Wons.


PORĘBA 1798 - historia, która nadal trwa

Ciężkie tokarki Fabryki Urządzeń Mechanicznych „PORĘBA 1798” to produkt ceniony na rynku zarówno polskim, jak i międzynarodowym. W 2016 roku RAFAMET zakupił wszelkie prawa własności do znaku towarowego PORĘBA, a także pełną dokumentację konstrukcyjną do wszystkich wyrobów FUM PORĘBA. Powstała spółka PORĘBA Machine Tools i od tamtego czasu wszystkie maszyny przeszły modernizację i cieszą się uznaniem już nawet poza Europą. TBI Technology jest usatysfakcjonowane z możliwości włączenia do oferty obrabiarek z ponad 200-letnią tradycją, które wciąż podążają z duchem czasu i są świetnym wyborem również w XXI wieku.

Fabryka Urządzeń Mechanicznych „PORĘBA 1798”


To m.in. superciężkie, ciężkie i średnie tokarki kłowe typu TCE, TCF, TRB, płytowe typu TZL oraz ze skośnym łożem typu TOK. Do jakich zadań są przeznaczone? To w większości maszyny wielozadaniowe, do obróbki zarówno zgrubnej, jak i wykończeniowej. Korzystają z nich firmy, które produkują i obrabiają wielkogabarytowe i ciężkie detale. Zastosowanie znajdują w przemyśle hutniczym, maszynowym, obronnym, energetycznym, górniczym, papierniczym i stoczniowym.

TBI SDV-H - małe frezarki bramowe do obróbki wielkogabarytowej


„Bramówki SDV-H to największe maszyny marki TBI, ale w porównaniu do maszyn z oferty RAFAMET można je śmiało zakwalifikować do małych lub średnich frezarek bramowych. Może brzmieć to nietypowo - w końcu wielki gabaryt z założenia powinien być obrabiany na wielkiej maszynie. W tym przypadku też nie jest inaczej – nasze frezarki bramowe oscylują między 2 a ponad 6 metrami na przejazdach w osi X. RAFAMET zatem wzbogaci swoją ofertę o mniejsze frezarki bramowe (dotychczas posiadał w swoim portfolio jedynie bardzo duże maszyny typu FBA), a my będziemy mieli możliwość odkrycia nowego rynku dla naszych produktów." - prezes Zarządu TBI Technology Ireneusz Cela.

 

TBI Technology SDV-H 6234Produkcja frezarek bramowych w Polsce

TBI zależy, by prowadzić prace badawczo-rozwojowe, dotyczące frezarek bramowych w Polsce - z obecnym partnerem będzie to jak najbardziej możliwe. Odlewnia Rafamet wykonała już pierwsze prototypowe odlewy - obie firmy liczą, że to kolejny krok w celu rozwijania tych produktów w Polsce. SDV-H to obrabiarki z dużym potencjałem, ze względu na opcje różnych wielkości stołów. Ponadto seria maszyn TBI SDV- H pozwala na obróbkę wielogabarytowych detali o wadze od 3 do 32 ton z możliwością obróbki pięciostronnej. Oprócz korzyści, jakie daje duży stół z dużą nośnością, maszyny mogą być wykorzystywane także w produkcji masowej. Podczas frezowania obróbce może być poddawanych kilka elementów ułożonych na stole obok siebie. Dzięki możliwości zastosowania rozwiązań takich jak np. głowice kątowe - proces skrawania może być przeprowadzony na jednym mocowaniu. 

TBI seria SDV-H


W ocenie RAFAMET, frezarka bramowa ze stołem ruchomym typu TBI SDV-H jest bardzo dobrze wystandaryzowanym wyrobem. Bazując na nim, firma chce opracować linię frezarek bramowych typu gantry - w tym ze stołem obrotowych. Jeżeli analizy i prace badawczo rozwojowe potwierdzą zasadność i ekonomiczną opłacalność tego kierunku rozwoju dla bazowej frezarki TBI SDV-H - może to mieć duży wpływ na poziom kosztów produkcji tej „grupy produktowej”.

Źródło: TBI Technology
Redaktor: MRR

TBI Technology Sp. z o.o.
Bosacka 52
47-400 Racibórz
+48 32 777 43 60
POWIĄZANE
Industry 4.0 Meeting Point - spotkanie dla przemysłu Industry 4.0 Meeting Point, organizowane 3 czerwca br. przez hub4industry, przenosi do si...
Frezowanie CNC - 3 rzeczy, które warto wiedzieć na jego temat Choć frezowanie CNC nie wydaje się skomplikowanym procesem to ta metoda obróbki me...
Metalfer S.p.A. przejmuje Metalfer Polonia sp. z o.o. Włoska firma Metalfer S.p.A. przejmie wyłączną kontrolę nad Metalfer Polonia sp. z o.o. z...
Nowoczesna fabryka z cobotami We Wrocławiu dnia 16 października br. odbyło się drugie Forum Cobotyki, podczas któ...
Frezarki do metalu - niezbędne do prac związanych z obróbką Żaden warsztat obróbki metali nie może obejść się bez odpowiedniej frezarki. Wykor...
Co w tym roku na #APS2021 Automotive Production Support to wydarzenie, którego osobom odpowiedzialnym za pro...
Partnerzy