Szukaj w działach:

Inteligentna produkcja na TIMTOS 2019

 

Targi TIMTOS 2017 wystawcy
 

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Obrabiarek TIMTOS 2019 odbywającego się w Tajpej, skupiona będzie wokół inteligentnych procesów produkcyjnych.

Targi TIMTOS są organizowane wspólnie przez Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) i Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (TAMI). W dniach 4-9 marca 2019 r. Targi zajmą cztery hale wystawowe - TWTC 1 i 3 oraz Taipei Nangang Exhibition Hall 1 i 2. Będzie to pierwsze wydarzenie odbywające się w hali Nangang 2, która zostanie oficjalnie otwarta właśnie podczas Targów TIMTOS 2019. Dzięki kolejnej hali wystawa pomieści większą liczbę wystawców. Według szacunków organizatorów w tej edycji udział weźmie około 1230 wystawców z 26 krajów, którzy zaprezentują swoje produkty na 7000 stoiskach. Tym samym TIMTOS stanie się trzecią co do wielkości imprezą obrabiarkową na świecie w 2019 roku.

Cała branża w jednym miejscu

Targi od zawsze stanowiły ważną platformę dla lokalnych i międzynarodowych firm do prezentacji swoich najnowszych produktów. Są także idealnym miejscem do rozszerzenia działalności na rynki azjatyckie i światowe. Z tego względu renomowane globalne korporacje, takie jak DMG MORI, MAZAK, FANUC, Mitsubishi, Heidenhain, Siemens, Bosch, Schunk, Universal Robots i Haas Automation decydują się na zaprezentowanie swoich produktów na targach TIMTOS. Co więcej, Stany Zjednoczone, Dania i Turcja w tym roku po raz pierwszy utworzą narodowe pawilony, dołączając tym samym do Niemiec, Szwajcarii i Chin, których pawilony pojawiły się już w czasie poprzednich edycji Targów.

Inteligentna produkcja

Odwiedzający marcowe wydarzenie znajdą tam produkty z każdego ogniwa łańcucha dostaw maszyn, a także inteligentne technologie i rozwiązania produkcyjne. Wynika to z faktu unikalnego charakteru tajwańskiego klastra obrabiarkowego, który zrzesza ponad 16 500 producentów maszyn i dostawców części, tworzących zintegrowany łańcuch dostaw. Stanowi on podstawę dla firm do produkcji wysokiej jakości precyzyjnych maszyn spełniających wymagania przemysłu lotniczego, samochodowego, medycznego, zaawansowanych technologii oraz elektroniki konsumenckiej. Co więcej, tajwańscy producenci obrabiarek są w stanie opracować inteligentne maszyny i linie produkcyjne tak, aby dopasować się do światowych trendów.

Najnowsze trendy i Przemysł 4.0

W odpowiedzi na czwartą rewolucję przemysłową na tegorocznych Targach TIMTOS wyróżniono tematy: „Przemysł 4.0 i inteligentne wytwarzanie” oraz „Technologia SI”, które przez prezentację cyfrowych rozwiązań integrują obrabiarki, roboty przemysłowe, czujniki, IoT, analizę dużych zbiorów danych, uczenie maszynowe i technologię sztucznej inteligencji, aby pomóc producentom osiągnąć „współpracę człowiek-maszyna” i spowodować, by zautomatyzowane linie produkcyjne stały się bardziej wydajne i wytrzymałe. Organizatorzy przygotowali także konferencję, podczas której eksperci branżowi i czołowi menedżerowie firm takich jak AWS, SAP, DMG MORI, Optomec, Dassault, Heidenhain, Siemens i ABB przedstawią swoje poglądy na przyszłe trendy w czterech tematach: „Inteligencja maszynowa i AIoT”, „Wytwarzanie przyrostowe”, „Rewolucja w produkcji motoryzacyjnej” oraz „Innowacje w produkcji lotniczej". Konferencja niewątpliwie zainspiruje graczy z branży.

TIMTOS 2019 PROGRAM


Więcej o TIMTOS 2019 na Staleo.pl


Źródło: Taipei World Trade Center 

Dodano 24.01.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy