Szukaj w działach:

Strefa EKOPACK na Packaging Innovations

 

Targi Packaging Innovations robot
 

Parlament UE przyjął nowe przepisy dotyczące zakazu produkcji plastikowych przedmiotów jednorazowego użytku, które wejdą w życie w 2021 roku.

Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations chcąc przyłączyć się do akcji promującej nowe przepisy, które regulują produkcję opakowań w sposób zrównoważony i ekologiczny zorganizowały strefę EKOPACK, w ramach której specjaliści udzielą odpowiedź na pytania związane z nowymi przepisami UE dotyczącymi produkcji plastiku. Zakaz dotyczący produkcji takich przedmiotów jak plastikowe talerzyki, sztućce, słomki, patyki do balonów, cienkie torby plastikowe oraz polistyrenowe pojemniki fast-food, to kwestia w szczególny sposób dotycząca grupy docelowej targów. Zarówno wystawcy, jak i zwiedzający to producenci, dostawcy i odbiorcy wyżej wymienionych produktów dla kilkunastu branż przemysłu, w tym spożywczej i reklamowej. 

Organizator Targów Packaging Innovations pragnie rozpowszechniać wiedzę dotyczącą nowych regulacji, mając przede wszystkim na celu zwiększenie świadomości dotyczącej szkodliwych i nieodwracalnych skutków produkcji i wykorzystania jednorazowych, plastikowych produktów, jak również stworzyć miejsce i okazję do debaty na temat możliwości i alternatyw związanych z nowymi przepisami.

W trakcie zbliżającej się, 11. edycji Targów Packaging Innovations, która odbędzie się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa istniejącą już strefę EKOPACK, w ramach której każdego roku wystawcy prezentują gronu ponad 5000 branżowych gości między innymi opakowania i etykiety biodegradowalne, usługi recyklingu oraz technologie produkcji opakowań z materiałów pochodzących z recyklingu zostanie rozwinięta. Podczas zbliżającej się odsłony wystawy organizator zamierza powiększyć grupę firm prezentujących ekologiczne rozwiązania, a także stworzyć dedykowany tej tematyce blok wykładów i warsztatów poruszających zagadnienia dotyczące zarówno nowych regulacji, jak i alternatyw dla produktów wykorzystywanych do tej pory. Ekologiczne opakowania to nie tylko papierowe torby i produkty pochodzące z recyklingu. To przede wszystkim świadomy przemysł, technologie i procesy produkcyjne tworzone z myślą o środowisku. Tak duże spotkanie branży opakowaniowej, jakim są Targi Packaging Innovations to miejsce, gdzie rozmowa na temat nowych przepisów jest wyjątkowo ważna. 


Więcej o Targach Packaging Innovations 2019 na Staleo.pl


Źródło: Targi w Krakowie

Dodano 20.12.2018
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy