Szukaj w działach:

Air Products otworzył wytwórnię do skraplania dwutlenku węgla

Fot.: AIR PRODUCTS SP. Z O.O.

Na terenie Grupy Azoty S.A. w Tarnowie spółka Air Products otworzyła nowoczesną wytwórnię do skraplania dwutlenku węgla, instalacja stanowi inwestycję producenta gazów atmosferycznych, procesowych i specjalnych w Polsce.

Jak informują firmy na swoich stronach w ramach długoterminowego kontraktu podpisanego przez Grupę Azoty S.A. oraz Air Products, największy dostawca gazów technicznych w naszym kraju, 8 maja 2013 roku otworzył w Tarnowie-Mościcach nowoczesną wytwórnię do skraplania dwutlenku węgla. Instalacja zlokalizowana jest na terenie zakładu Grupy Azoty S.A. w Tarnowie. Koszt całej inwestycji to ponad 10 milionów euro. W ramach umowy Grupa Azoty będzie dostarczać Air Products surowy dwutlenek węgla w postaci gazowej, który jest produktem ubocznym. W wytwórni Air Products będzie poddawać ten gaz oczyszczaniu i skraplaniu.

Dostawy dwutlenku węgla
Z zakładu Grupy Azoty S.A. będą dwutlenek węgla będzie dostarczany w systemie ciągłym, dzięki temu firma Air Products uzyska stabilną podaż orazskroplony gaz wysokiej jakości. Uruchomienie tej instalacji umożliwi firmie Air Products osiągnięcie wzrostu wydajności produkcji, instalacja pozwala na oczyszczanie i skraplanie około 220 ton dwutlenku węgla na dobę. 

Źródło: AIR PRODUCTS SP. Z O.O.

 

Air Products Sp. z o.o.
Komitetu Obrony Robotników 48
02-146 Warszawa
0 801 100 107
Partnerzy