Szukaj w działach:

Specjaliści o sztucznej inteligencji w przemyśle 4.0

 

 

Specjalista ds. nowych projektów FANUC Polska, mentor i futurolog z TIDK oraz dyrektor sprzedaży Europa Systems będą gośćmi najbliższego trzeciego już odcinka ITM_talks, którego tematyka obejmie stosowanie sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i technologii wizyjnych w przemyśle 4.0. Jak te rozwiązania sprawdzają się w polskich fabrykach i magazynach? Dowiemy się już 24 listopada o godzinie 11:00. 

Rozwiązania technologiczne oparte na sztucznej inteligencji są coraz częściej wykorzystywane nie tylko w branży IT czy medycynie, ale i w przemyśle na całym świecie. Firma Deloitte w najnowszej, trzeciej już edycji raportu na temat stanu sztucznej inteligencji w firmach, podaje, że aż 53% globalnych firm wydało w ciągu ostatniego roku ponad 20 mln $ na inwestycje w sztuczną inteligencję. Jeszcze bardziej optymistyczne informacje przedstawia IDC, który szacuje, że wydatki na AI wzrosną do 2024 r. nawet do poziomu 110 mld $. Jak widać, cały świat stawia na najnowsze rozwiązania technologiczne, adaptując je do swoich potrzeb i wymagań. 

A jak sztuczna inteligencja sprawdza się w sektorze przemysłowym? Które rozwiązania oparte na AI są już wykorzystywane w fabrykach i magazynach? W jaki sposób kształci się technologów przyszłości? Dowiedzieć się tego będzie można już w 24 listopada o godz. 11:00 podczas trzeciego odcinka ITM_talks. Wezmą w nim udział: 

  • Mateusz Amroziński, Inżynier Wsparcia Technicznego, Specjalista ds. Nowych Projektów, FANUC Polska
  • Robert Jastrzębski, Sales Director, Europa Systems
  • Łukasz Grala, Mentor & Futurolog, Prezes Firmy TIDK

Moderatorem dyskusji będzie dr inż. Krzysztof Walas z Instytutu Robotyki i Inteligencji Maszynowej Politechniki Poznańskiej. 

--> BEZPŁATNA REJESTRACJA NA SPOTKANIE 


Z uwagą śledzimy najnowsze trendy w przemyśle, kibicując naszym wystawcom i gościom targowym w transformacji cyfrowej - wyjaśnia Anna Lemańska-Kramer, Dyrektor Targów ITM Industry Europe. - Wierzymy, że świadoma inwestycja w najnowsze technologie może pomóc pokonać kryzys poprzez optymalizację procesów produkcyjnych i magazynowych, dlatego z chęcią promujemy je wraz z naszymi partnerami podczas kolejnych odcinków ITM_talks. Tematem najbliższej dyskusji będzie sztuczna inteligencja - serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. 


Dyskusje online z serii ITM_talks stanowią zapowiedź przyszłorocznych targów ITM Industry Europe oraz Modernlog, które odbędą się na terenie MTP w terminie 31.08-3.09.2021 r. Wydarzeniom będą towarzyszyły branżowe konferencje, w tym pionierski projekt promujący rozwój przemysłu 4.0 Kongres Industry NEXT. The New Reality oraz II edycja Konferencji Smart Warehouse. W tym samym czasie będzie można zwiedzić także ekspozycję targów: 3D Solutions – targów druku i skanu 3D i Subcontracting.


Źródło: Grupa MTP
Redaktor: MRR

POWIĄZANE
Przemysł obrabiarkowy w dobie pandemii W odpowiedzi na obecne globalne zmiany w systemie produkcyjnym, TAITRA, organizator Międz...
Pracujące maszyny i roboty w akcji Pracujące maszyny i roboty w akcji, przykłady wdrożeń, praktyczne wskazówki dotycz...
Industry 4.0 - szanse i wyzwania Industry 4.0 czyli czwarta rewolucja przemysłowa budzi w przedsiębiorcach zarówno ...
Cyfrowe sposoby projektowania i zarządzania fabryką W dniach od 26 do 28 maja odbędzie się pierwsze w Polsce wydarzenie dotyczące tematyki BI...
Najlepsze fabryki roku 2019 Konferencja Fabryka Roku gromadzi dyrektorów innych kierowników produkcji, e...
Kalendarium - przegląd targów przemysłowych 2020 Kalendarz targów przemysłowych na 2020 rok jest bogaty w ciekawe wydarzenia branżo...
Partnerzy