Szukaj w działach:

Tajniki cyfrowej transformacji w przemyśle

 

Computerworld PRZEMYSŁ 4.0
 

Firmy, które wkraczają na ścieżkę transformacji przemysłowej, czerpią z tego ogromne korzyści. W czasach ostrej konkurencji i rosnących wymagań klientów konieczna jest przełomowa zmiana w wydajności procesów produkcyjnych. 

Konferencja Computerworld PRZEMYSŁ 4.0, która odbędzie się 20 listopada 2019 r. w Warszawie, poświęcona będzie cyfrowej rewolucji sektora produkcyjnego. Spotkanie jest doskonałą okazją do omówienia wyzwań firm produkcyjnych i poznania inspirujących przykładów rozwoju biznesu opartych na zmianach zgodnych z koncepcją przemysłu 4.0.

W programie konferencji wezmą udział przedstawiciele firm produkcyjnych, instytucji centralnych i uznani eksperci w dziedzinie optymalizacji procesów produkcyjnych. Prelegentami są m.in. prof. Andrzej Sobczak, Szkoła Główna Handlowa; Andrzej Sołdaty, Prezes Zarządu, Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości; Paweł Marcin Buczak, Pełnomocnik Zarządu ds. Bezpieczeństwa i IT; Dorota Łukasik, Dyrektor Biura Architektury IT, PKP Energetyka; Bartosz Brosowski, Dyrektor ds. Zarządzania Informatyką, Grupa Lotos.

W programie Konferencji Computerworld PRZEMYSŁ 4.0 m.in.:

 • IoT + Edge + AI + chmura = przepis na udaną transformację cyfrową w przemyśle, Jarosław Smulski, Starszy Kierownik Programu, IDC Polska. Dane będą nową siłą napędową dla branży. Zebrane z tysięcy czujników znajdujących się w fabryce, przechowywane i wstępnie analizowane przez urządzenia Edge, aby skrócić czas reakcji. Przetwarzane w dużych zbiorach danych (Big Data), dzięki którym systemy AI mogą dostarczyć decydentom cennych wskazówek, które pozwolą zwiększyć wydajność, elastyczność i ciągłość produkcji. I wreszcie - za pomocą chmury, w szczególności tych tworzących nowe ekosystemy cyfrowe, w których zaufanie poszczególnych podmiotów potwierdza Blockchain. Oto krótki przepis na cyfrową transformację firmy produkcyjnej. 
 • Podnoszenie umiejętności cyfrowych wśród pracowników – czyli czy szklanka jest do połowy pełna czy pusta? W kontekście trwającej rewolucji technologicznej i jej wpływu na rynek pracy w sektorze produkcyjnym coraz więcej uwagi poświęca się umiejętnościom cyfrowym. Zarówno media, doradcy biznesowi, jak i firmy analityczne wskazują na potrzebę poprawy umiejętności cyfrowych pracowników. Jak jest faktycznie? Co firmy robią, aby skutecznie podnosić umiejętności cyfrowe swoich pracowników i jak ci ostatni to odbierają? W jaki sposób demokratyzacja IT związana jest z umiejętnościami cyfrowymi (w szczególności w obszarze analizy danych i robotyzacji procesów biznesowych).

Dodatkowo w programie znajdą się m.in.:

 • Wyzwania transformacyjne sektora przemysłowego
 • Przykłady praktycznych zastosowań nowoczesnych rozwiązań zgodnych z koncepcją Przemysłu 4.0
 • Najnowsze rozwiązania dla Przemysłu 4.0 z obszaru automatyzacji produkcji, robotyzacji, IIoT, Big Data, Cloud Computing, VR i wytwarzania addytywnego
 • Integracja procesów produkcyjnych, magazynowych i logistycznych
 • Optymalizacja kosztów i poprawa skalowalności produkcji
 • Cyberbezpieczeństwo procesów technologiczno-produkcyjnych w przedsiębiorstwach.

Organizator do udziału zaprasza w szczególności: Dyrektorów produkcji i liderów odpowiedzialnych za procesy produkcyjne, dyrektorów ds. transformacji biznesu, dyrektorów IT, menedżerów zainteresowanych optymalizacją procesów produkcyjnych.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ

Udział przedstawicieli sektora produkcyjnego jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. 


Więcej o wydarzeniu na Staleo.pl


Źródło: Magazyn Computerworld

Dodano 17.10.2019
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy