Szukaj w działach:

Integracja produkcji z OT dzięki HPE

Integracja produkcji z OT dzięki HPE


Współpraca Hewlett Packard Enterprise (HPE) z Sitaniec Technology, jest nowym kierunkiem biznesowym, który reprezentuje segment dostaw i integracji linii produkcyjnych z technologią operacyjną (Operational Technology – OT).

Jak wynika z raportu 451 Research Pathfinder, tylko około 40 proc. projektów IIoT przechodzi od weryfikacji koncepcji (PoC) do pełnej produkcji, a te przedsiębiorstwa, które przeszły proces, często mają trudności z uzyskaniem zwrotu z inwestycji. Dlatego przemysłowy brzeg sieci (industrial edge) OT / IT, który jest wdrażany „bliżej maszyn i systemów przemysłowych”, pozwala na szybkie monitorowanie procesu, a jednocześnie zmniejsza koszty i poprawia wydajność.„Nowe podejście – Przemysłowy Internet Rzeczy (Industrial Internet of Things – IIoT) przedstawia synergię procesów produkcyjnych i przemysłowych, często nazywanych technologią operacyjną z dokładnie zintegrowanym cyfrowym środowiskiem wspieranym technologią informacyjną, czyli IT. Daje to przedsiębiorstwom z branży przemysłowej większą efektywność operacyjną, przyczyniając się w ten sposób do uzyskania przewagi konkurencyjnej. Ścisła współpraca IT/OT i świadome zrozumienie tej przewagi operacyjnej jest podejściem, które pomaga firmom produkcyjnym w sukcesywnym przeniesieniu projektów IIoT z procesu projektowo- koncepcyjnego (Proof of Concept – PoC) do produkcji” – podkreśla Piotr Zacharek, Alliance Business Manager w HPE.„Jednym z wyzwań na drodze do dynamicznemu rozwoju Przemysłu 4.0 był brak współpracy technologii informatycznej (IT) z operacyjną. Historycznie, są to różne i niezależne kierunki technologiczne, a specjaliści z obszarów IT i OT nie przywykli jeszcze do współpracy. Dlatego HPE, jako dostawca rozwiązań technologicznych w obszarze IT, wprowadziło HPE OTLINK – rozwiązanie, które ma na celu połączyć te dwa obszary technologiczne. To podejście daje możliwość synchronizacji procesów IT oraz OT, a około dwudziestoletnie doświadczenie Sitaniec Technology przyczyni się do stworzenia portfolio nowej klasy rozwiązań dla przemysłu” – mówi Tomasz Szewczyk, prezes Sitaniec Technology.

„Jednym z motywów nawiązania współpracy jest również wspólną wizja przyszłości usług
technologicznych, które muszą tworzyć wartość dodaną poprzez daleko idącą personalizację produktów” – wskazuje Tomasz Szewczyk.


Dobrze przemyślana architektura IIoT typu edge-to-cloud może ułatwić wdrażanie technologii, odpowiadając na wyzwania związane z integracją danych. Bezpieczeństwo danych również jest zwiększone, ponieważ rozwiązanie nie polega wyłącznie na chmurze za pośrednictwem standardowych technologii i systemów bezpieczeństwa IT.

Partnerstwo HPE z Sitaniec Technology urzeczywistnia konwergencję IT / OT oraz stwarzamożliwość polskim przedsiębiorstwom przemysłowym sukcesywnego wykorzystywaniaPrzemysłowego Internetu Rzeczy w optymalizacji zebranych danych, przeanalizowania ich oraz stworzenia automatycznych systemów, które zapewnią zupełnie nowe sposoby analizy i optymalizacji procesów przemysłowych.


Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Myślisz o konwergencji OT oraz IT? Masz pomysł na projekt Proof-of-Concept? 

Skorzystaj z możliwości konsultacji z ekspertem i przetestuj rozwiązanie HPE Edgelink OT Link.

Więcej informacji na stronie: HPE OT LINK

Rejestracja na stronie: HPE OT LINK - REJESTRACJA

Źródło: HPE
Redaktor: MR

Dodano 19.10.2020
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy