Szukaj w działach:

DremaSilesia - kompleksowo dla branży

DremaSilesia 2017 Expo Silesia
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie  

Na terenie Expo Silesia w Sosnowcu w terminie 12-14 maja br. odbyła się XI edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia. 

Podczas trzech dni wystawy odbywały się prezentacje oraz rozmowy przedstawicieli firm, którzy w swojej ofercie posiadają maszyny, a także narzędzia do obróbki drewna, procesy pomocnicze, komponenty do produkcji mebli, kleje oraz chemikalia dla przemysłu drzewnego i meblarskiego, jak również wyroby z drewna. Mogli oni pochwalić się innowacyjnymi technologiami i przedstawić szeroką gamę ciekawych rozwiązań, które stosowane są obecnie w branży drzewnej i meblarskiej.

W czasie największych regionalnych targów dedykowanych dla przedstawicieli przemysłu drzewnego, stolarskiego i meblarskiego DremaSilesia wystawcy pokazali maszyny i narzędzia do obróbki drewna, takie jak: pilarki tarczowe, wyrówniarki, grubiarki, wiertarki, tokarki, okleiniarki, a także centra obróbcze. Co więcej, uzupełnienie ekspozycji maszyn stanowiły narzędzia do obróbki drewna, urządzenia transportowe, maszyny do produkcji pelletu i specjalistyczne oprogramowanie. Wśród wystawców nie zabrakło firm oferujących wyroby z drewna, podłogi czy paliwo z biomasy - pellet.

DremaSilesia - siła regionu

- „W tym roku targi DremaSilesia odwiedziło 1200 profesjonalistów z terenu całej Polski oraz z zagranicy. Mieli oni możliwość zapoznania się z ofertą 64 wystawców, którzy na powierzchni 1200 m2 zaprezentowali maszyny i narzędzia dla przemysłu drzewnego, meblarskiego a przede wszystkim, dla małych zakładów stolarskich. Na targach pokazały się także firmy oferujące materiały drzewne i podłogi. Mottem przewodnim tegorocznych targów były technologie i urządzenia do pozyskania energii z drewna. Najlepszym jednak podsumowaniem tegorocznej edycji targów były pozytywne opinie naszych wystawców i gości, które dopingują nas do pracy, by przyszłoroczna edycja targów DremaSilesia jeszcze lepiej spełniła oczekiwania naszych partnerów. Zatem zapraszam i do zobaczenia w kwietniu 2018 roku w Sosnowcu” - tak tegoroczne wydarzenie podsumowuje Andrzej Półrolniczak, Dyrektor Projektu.

DremaSilesia Międzynarodowe Targi Poznańskie
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie  

DremaSilesia Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna, pomimo swojego regionalnego charakteru, przyciągnęły na Śląsk gości nie tylko z województw ościennych, ale także okazały się zachęcającym miejscem spotkań biznesowych dla profesjonalistów spoza Polski. Dla wystawców była to idealna okazja, aby zaprezentować swój potencjał i nawiązać kontakt z rodzimymi oraz zagranicznymi kontrahentami.

Targi DremaSilesia - doświadczenie i wiedza

Tegorocznej wystawie towarzyszyły dodatkowe wydarzenia: konferencja „Energia z drewna”, a także specjalna przestrzeń: Strefa Warsztatów i Edukacji Zawodowej z pokazami, panelem dyskusyjnym oraz punktem konsultacyjnym.

Wystąpienia w ramach „Energii z drewna” odbyły się 12 i 13 maja 2017 r., a ich organizatorami zostały Polska Izba Biomasy, redakcja czasopisma „Magazyn BIOMASA” i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zadaniem przedsięwzięcia było propagowanie innowacyjnych metod grzewczych z wykorzystaniem pelletu, problematyka zagospodarowania odpadów drzewnych, prezentacja możliwości finansowych dla inwestorów, a także ochrona środowiska oraz walka ze smogiem. Podczas konferencji wystąpili: Jolanta Kamińska (Magazyn BIOMASA), Dominik Jabłoński (portal Drewno.pl), dr inż. Rafał Rajczyk (Instytut Zaawansowanych Technologii Energetycznych, Politechnika Częstochowska), Mirosław Płowiec (Seven PM), Adam Sarnaszek oraz Paweł Biernacki (Polska Izba Biomasy), Agnieszka Kędziora-Urbanowicz (BIOCONTROL Sp. z o.o.), jak również Maria Chech (TARTAK OLCZYK).

Natomiast Drewno.pl wspólnie ze Stowarzyszeniem Parkieciarze Polscy przygotowali Strefę Warsztatów i Edukacji Zawodowej, działającą przez wszystkie dni trwania imprezy. Wydarzenie promowało kształcenie w zawodach związanych z przemysłem drzewnym. Na przestrzeni zajmującej ponad 200 m2, uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu oraz uczniowie Technikum Przemysłu Drzewnego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu na żywo tworzyli meble z palet, pokazując jednocześnie swój stolarski kunszt. Ponadto. W ramach Strefy odbyły się także warsztaty parkieciarskie i stolarskie wraz z praktycznymi pokazami najnowszych technologii, produktów oraz rozwiązań w parkieciarstwie, wykłady i panel dyskusyjny osób reprezentujących branżę („Dlaczego warto wybrać zawód parkieciarza”, „Trwałość posadzki z drewna”, „Podłogi bambusowe fakty i mity”). Wydarzenie było również okazją do skorzystania z konsultacji w kwestiach dotacji unijnych, spróbowania swoich sił na profesjonalnym symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder, zapoznania się z ofertą szkoleń dla sektora drzewnego czy zaopatrzyć się w najnowszą literaturę branżową. 

Międzynarodowe Targi Poznańskie DremaSilesia 2017
Fot.: Międzynarodowe Targi Poznańskie 

Innowacyjne smaczki

DremaSilesia 2017 obfitowała w innowacyjne metody. Na uczestników targów czekało kilka nowinek. Firma NESTRO została prekursorem nowatorskich rozwiązań technologii AR w branży drzewno-meblarskiej. Przygotowana aplikacja NESTRO dostępna oraz pobierana na telefon lub tablet w systemie Android, umożliwiała (z wykorzystaniem gotowych prospektów firmy) obserwację przy użyciu AR, lewitujących w czasie pracy urządzeń. Dodatkowo, w oparciu o grafikę trójwymiarową 3D oraz okulary VR można było stać się uczestnikiem wykreowanego świata wirtualnego, który miał za zadanie przenieść użytkownika do urządzeń firmy Nestro - wentylatorów, ślimaków transportowych, wygarniaczy silosowych i ogromnego wielomodułowego filtra podciśnieniowego. 

Ponadto, dzięki współpracy z platformą internetową superexpo.com, zarówno wystawcy, jak i zwiedzający mogli odbyć wirtualny spacer i z pomocą nowych technologii przenieść się do pawilonu wystawienniczego Expo Silesia. Dodatkowo przedstawiona została aplikacja mobilna oparta na kodach QR, których zeskanowanie przenosi użytkownika do internetowego profilu Wystawcy, zawierającego dane kontaktowe, ofertę, jak również opisy i fotografie produktów.

DremaSilesia 2018

Organizatorzy licząże, iż kolejna edycja Targów Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DremaSilesia, która odbędzie się w kwietniu 2018, będzie jeszcze większa.

Tymczasem już dziś zapraszają do udziału w międzynarodowej integracji branży drzewnej i meblarskiej podczas targów DREMA, które odbędą się w dniach 12-15 września 2017 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie


Dodano 14.07.2017
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy