Szukaj w działach:

Świat Obrabiarek i Narzędzi
Głównym celem czasopisma „Świat Obrabiarek i Narzędzi" jest prezentowanie aktualnych dokonań w branży obróbki metali oraz w dziedzinach pokrewnych. Pismo ukazuje się w nakładzie 2 tysięcy egzemplarzy i jest wysyłane do klientów z całej Polski oraz dostarczane do zakładów, uczelni technicznych, firm handlowych, hurtowni, sklepów. Kolportowane jest także podczas największych imprez targowych. Nakład jest wówczas zwiększany do 3 tys. egz. Formuła czasopisma „otwartego” zakłada pozyskiwanie czytelników także spoza docelowego kręgu odbiorców. Wykorzystywane są takie formy dziennikarskiej wypowiedzi, jak artykuł publicystyczny, reportaż, felieton, fotoreportaż. Czasopismo zamieszcza reklamy i ogłoszenia modułowe oraz ogłoszenia drobne. 

Tematy poruszane na łamach czasopisma wynikają z bieżących dziennikarskich kontaktów i obserwacji oraz spraw zgłaszanych przez czytelników. Redakcja przykłada uwagę do przedstawiania indywidualnych i zespołowych osiągnięć i dokonań w zawodzie oraz nowości technicznych z branży. Utrzymywana jest współpraca z najważniejszymi ośrodkami nauki i techniki oraz z czołowymi naukowcami. Poruszane są zagadnienia społeczne, jak zatrudnienie, bezrobocie, oświata i wychowanie, mające wpływ na pozycję branży na mapie gospodarczej kraju i świata.

W numerze 1/2023: Targi Lipskie: Europejskie spotkanie przemysłu metalowego, poddostawczego i narzędziowego; WALTER: Pierwsza automatyczna maszyna pomiarowa do pomiaru mikro i nano narzędzi; STOM: 4 dni intensywnych spotkań!; Emax EVOlution - Szlifierka elektryczna Made in Japan; SORMA PREZENTUJE NOWY KATALOG OGÓLNY NIKKO TOOLS; Docieraczko - polerki / SUBMIKRONOWE DOKŁADNOŚCI; Przyrząd do pomiaru płaskości; FANUC: Fabryki otwierają się na roboty; Renishaw: Zwiększenie dokładności pozycjonowania stołów obrotowych; Yamawa: Wydajne gwintowniki dla przemysłu; Monitorowanie ultradźwiękowe w linii z innowacyjnym rozwiązaniem APM firmy Ecoclean.


Świat Obrabiarek i Narzędzi

32-102 Tarnów
ul. Klikowska 101 C
tel. +48 14 626 68 52
e-mail: redakcja@swiatobrabiarek.pl

Partnerzy