Szukaj w działach:

SSAB wprowadza Strenx 1100 MC

 

SSAB Strenx 1100 MC
 Fot.: SSAB


Firma SSAB wprowadza nową, ultrawysokowytrzymałą stal StrenxTM 1100 MC, spełniającą wymogi producentów zaawansowanych podnośników.

Firma SSAB jako pierwsza przedstawiła stal z linii taśm o wytrzymałości 1100 MPa, umożliwiającą realizację niestosowanych do tej pory, innowacyjnych rozwiązań projektowych. Stal nowej generacji Strenx 1100 MC posiada udoskonalone własności i jest obecnie dostępna w zakresie grubości 3–8 mm.

Stal na mocne, lekkie, ekonomiczne i nowocześnie wyglądające podnośniki

Stal Strenx 1100 MC otwiera przed producentami żurawi nowe możliwości w zakresie projektowania sprzętu z wysięgnikami teleskopowymi lub przegubowymi, charakteryzującego się niższą masą, oferującego wyższą wydajność oraz zapewniającego oszczędności dla operatorów dźwigów.

Skrupulatnie kontrolowane własności, jak również poprawione wydłużenie, udarność oraz zachowanie się stali Strenx 1100 MC w obróbce, zapewniają bezpieczne przejście z powszechnie stosowanego poziomu wytrzymałości 900 MPa na poziom 1100 MPa. Producenci mogą mieć pewność, że gotowy żuraw będzie sprawował się lepiej oraz okaże się bardziej wydajny kosztowo dla operatorów w porównaniu z poprzednimi wersjami.

Produkty Strenx 1100 MC dostarczane są z wyjątkowo dobrą jakością powierzchni. Gładka powierzchnia podnosi wytrzymałość zmęczeniową stali. Pozwala również zaoszczędzić czas w procesie malowania, przyczynia się do lepszego wyglądu i ułatwia utrzymywanie sprzętu w czystości.

Gwarantowane tolerancje

Podobnie jak w przypadku wszystkich gatunków oferowanych przez SSAB, stal Strenx 1100 MC bazuje na surowcu o wyjątkowo wysokiej czystości. Proces produkcji podlega szeregowi inspekcji, które mają na celu zapewnić spełnianie rygorystycznych wymogów jakościowych w zakresie własności mechanicznych i wymiarów.

W przypadku projektów wykorzystujących cieńszą stal tolerancje grubości nabierają coraz większego znaczenia. Stal Strenx 1100 MC gwarantuje bardziej zawężone tolerancje w zakresie grubości w odniesieniu do normy EN 10 051.

Precyzja w kwestii grubości jest istotna dla dokonywania wiarygodnych obliczeń wytrzymałościowych i ugięcia wysięgnika, szczególnie jeśli chodzi o jego końcowe wąskie segmenty, w których znajduje zastosowanie najcieńsza stal. Dokładna grubość jest też ważna podczas obliczeń całkowitej masy dźwigu oraz w celu określenia sił bezwładności działających podczas poruszania i obracania żurawiem.

Dzięki stosowanej przez firmę SSAB zaawansowanej metodzie prostowania stal Strenx 1100 MC wyróżnia się gwarantowaną płaskością arkuszy blachy do 3 mm/m.  


Polecamy: 

Zobacz profil firmy SSAB na portalu Staleo.pl 


Źródło: SSAB  

Dodano 18.04.2016
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy