Szukaj w działach:

Bezpieczny magazyn na IntraMag Poland 2020

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Bezpieczeństwo w magazynach jest priorytetem dla zarządzających i właścicieli hal magazynowych. Wszelkie procedury związane z zachowaniem szczególnej ostrożności muszą być przestrzegane, aby żaden pracownik nie ucierpiał.

Ponadto, należy pamiętać, jak ważne jest pilnowanie czasu pracy, odpowiednie zasoby oraz infrastruktura przemysłowa, które mają ułatwić działania oraz podnieść produktywność. Zminimalizowanie ryzyka wypadków przy pracy, właściwe użytkowanie i konserwacja maszyn, zachowanie szczególnych procedur mogą wpływać na wydajność działań gospodarki magazynowej.

BHP w magazynie

Jednym z zasadniczych aspektów, które trzeba wziąć pod uwagę planując prace w centrach dystrybucyjnych, jest bezpieczeństwo oraz higiena pracy. Pracodawca jest zobowiązany do przeszkolenia swoich pracowników oraz dbania  o aktualizację i doskonalenie ich wiedzy. Każda osoba zatrudniona na wysoce specjalistycznym stanowisku musi również posiadać odpowiednie kwalifikacje. Pracownik powinien nosić odpowiednią odzież oraz obuwie, a także profesjonalne akcesoria, jeśli wymaga tego sytuacja, typu kask, rękawice itp. Maszyny i wszelkie sprzęty muszą być sprawne, oprogramowanie na bieżąco aktualizowane, a uszkodzone narzędzia poddawane reperacji. W przypadku prac w magazynie, bardzo ważne jest odpowiednie oznakowanie dróg transportowych, których trasy powinny przebiegać bezkolizyjnie. Każda z wyżej wymienionych procedur nie będzie działać efektywnie, jeśli nie stała kontrola człowieka.

Oznakowanie magazynów 

Wszelkie niebezpieczne materiały lub sprzęty, które przechowywane są w magazynach, muszą być umieszczone w specjalnie wyznaczonych do tego strefach, oznaczone naklejkami ostrzegającymi przed niebezpieczeństwem. Identyfikacja wizualna powinna być zamieszczona także na posadzce magazynu. Prawidłowo oznakowana strefa ze szkodliwymi materiałami, pozwoli zachować pracownikom procedurę bezpieczeństwa i uniknąć zagrożeń. 

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe 

Utrzymanie systemu przeciwpożarowego jest ważne w celu zabezpieczenia pracowników, ale także materiałów, które są przechowywane w hali. Zwalczanie pożaru, który już ma miejsce, może być tragiczne, ponieważ hale mają ogromne obszary i zanim uda się opanować ogień, część wyposażenia może zostać już zniszczona, co może być ogromną stratą dla przedsiębiorstwa. Podstawowym elementem ochrony ppoż. powinny być okresowe przeglądy gaśnic i innych niezbędnych sprzętów np. hydrantów wraz z wężami. 

Wszystkie wymienione wyżej detale są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności w miejscu pracy, jakim jest magazyn. Nie można zapominać, że wiele czynników zależy od samych ludzi – dlatego konieczne jest promowanie świadomego zachowania podczas pracy w hali magazynowej. Kadra zarządzająca ma obowiązek przekazywać i przypominać takie komunikaty swoim pracownikom. 

Targi IntraMag Poland 2020 

Targi IntraMag Poland 2020, które odbędą się w terminie 3-5 marca 2020, zapewnią unikalny przeglądu wszystkich najnowszych osiągnięć w dziedzinie bezpieczeństwa, technologii magazynowania i wyposażenia magazynów, urządzeń do pakowania i kompletacji, technologii  załadunku, całych systemów do technologii transportu materiałów, systemów oraz oprogramowania dla intralogistyki. 

Oprócz najnowszych produktów, odwiedzający będą mogli uczestniczyć również w imprezach towarzyszących, które zaoferują uczestnikom praktyczne odpowiedzi na wyzwania stojące przed użytkownikami końcowymi w branży magazynowej i logistycznej. Targi IntraMag Poland odbędą się jednocześnie z V Międzynarodowymi Targami Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack (wydarzenie organizowane przez Ptak Warsaw Expo). 

Organizator targów IntraMag Poland 2020 zaprasza wszystkie firmy działające w obszarze bezpieczeństwa magazynów do zaprezentowania oferty produktowej branżowym odwiedzających.


Więcej informacji o wydarzeniu na Staleo.pl

 
Źródło: Lentewenc Sp. z o.o.

POWIĄZANE
Targi inteligentnie zaprogramowane Inteligentne fabryki z powodzeniem wykorzystują ideę Przemysłu 4.0, co przyczynia się w z...
Star Micronics SR-20JII: dalszy rozwój serii SR Star Micronics rozwinął bardziej odnoszącą sukcesy serię SR. Dzięki temu automat tokarski...
Spawanie i spajanie metali - materiały, sposoby i zastosowanie procesu Dzięki spawaniu metali, czyli łączeniu topliwych materiałów, elementy poddane temu...
Warsaw Industry Week - Wspiera polski przemysł! Centrum Targowo-Kongresowe Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie, z powodzeniem organizuje najwię...
Premiera robota KUKA LBR iisy na ITM Industry Europe 2022 ITM Industry Europe zbliża się wielkimi krokami. To właśnie podczas kluczowych targ&oacut...
Jakie są zalety blachy perforowanej COR-TEN Członkowie pracowni architektonicznej Major Architekci udowodnili, że hala sportowa o pow...
Partnerzy