Szukaj w działach:

Systematyczny rozwój Targów INNOFORM®

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Dla branży narzędziowo-przetwórczej wiosna rozpoczęła się wraz z trzecią edycją Targów INNOFORM®, które w tym roku okazały się niezwykle udana.

Według szacunków organizatora swoją ofertę podczas minionych Targów zaprezentowało 360 firm (o 100 więcej w stosunku do roku poprzedniego). Jeszcze lepiej prezentują się statystyki dotyczące uczestników: wystawę odwiedziło niemal 4 000 osób. Jednak nie tylko liczba jest imponująca, równie ważny jest ich profil: to przede wszystkim specjaliści z branży i decydenci przychodzący na targi w konkretnym celu: poznać nowości i wdrożyć je w swojej firmie, uzupełnić park maszynowy i nawiązać współpracę z podwykonawcami.

Nowości, premiery i sprawdzone rozwiązania

„Przyszłość technologii widzimy już dziś. Konkretnie w postaci robotów w pełni bezpiecznych, mogących współpracować z ludźmi" - mówi Damian Wąsik, specjalista ds. sprzedaży i wdrożeń z firmy i-COBOTY. Ich futurystyczne maszyny właśnie na INNOFORMIE® miały swoją premierę. - „Roboty, które tutaj prezentujemy, mają zasięg ręki dorosłego mężczyzny, więc tak jak człowiek mogą podawać detale w wyznaczone miejsce i wykonywać skomplikowane ruchy. Roboty współpracujące mogą zastąpić człowieka i wykonywać monotonne czynności albo niebezpieczne, przy których konieczny jest np. kontakt z wysoką temperaturą. Co więcej, na rynku brakuje obecnie fachowców, m.in. operatorów maszyn. Dzięki współpracy z robotami jeden operator jest w stanie obsługiwać nawet 3, 4 maszyny. Zyskują na tym głównie małe firmy z produkcji dwuzmianowej: przy tym samym zasobie ludzkim, mogą przejść na system trzyzmianowy" - dodaje Wąsik.

Wśród wystawców Targów INNOFORM® znalazły się nie tylko firmy debiutujące podczas wydarzenia, ale także te, które znają ją z poprzednich edycji.

- „W zeszłym roku byliśmy na Targach INNOFORM® po raz pierwszy. Po wydarzeniu, w przeciągu 2-3 miesięcy, udało się sfinalizować kontrakty na sprzedaż 3 maszyn! Zalążek tych rozmów pojawił się tu, na targach. Czułem już od pierwszej minuty, że ta edycja będzie bardzo udana. Nie pomyliłem się – na naszym stoisku cały czas mieliśmy Klientów, z jednej rozmowy przechodziłem w drugą, gdybym mógł się sklonować, to mój klon na pewno miały co robić w tym czasie (śmiech). Jestem pod ogromnym wrażeniem – mamy mnóstwo nowych klientów. Co więcej, spotkaliśmy takie firmy, których nie spotkalibyśmy nigdzie indziej! W przyszłym roku na pewno znów się wystawimy!" - mówi Mateusz Haberski, Inżynier Sprzedaży Region Północny z firmy High Technology Machines Sp. z .o.o.  
INNOFORM® to nie tylko wystawa


W tym roku po raz kolejny odbyła się Giełda Kooperacyjna – wyjątkowa w swej formie inicjatywa, której celem jest ułatwienie przedsiębiorcom nawiązania kontaktu i efektywnej współpracy. Podczas Giełdy odbyło się niemal 70 spotkań, kilkaset omówionych projektów, niezliczona ilość wzajemnych inspiracji.

„Dla nas Giełda Kooperacyjna jak najbardziej ma sens. Braliśmy udział w tych spotkaniach w ubiegłym roku i w tym także. Ta formuła się sprawdza – umówiona wcześniej rozmowa, do której możemy się przygotować, jest o wiele bardziej efektywna. Specjalne, zaaranżowane miejsce, wzajemnie poświęcany czas, konkretne tematy – warunki idealne do nawiązania współpracy"  - mówi Agnieszka Pawlicka, inżynier sprzedaży z firmy Richo Polska. 

W programie tegorocznych targów znalazła się nowość – Strefa Usług Przemysłowych. Wzięły w niej udział firmy podwykonawcze, świadczące usługi w zakresie produkcji form, obróbki materiałów, regeneracji narzędzi czy remontów maszyn.

„Przez dwa ostatnie dni dużo się działo, nasze stoisko odwiedzali potencjalni klienci i pytali o szczegóły. Otrzymałem sporo wizytówek konkretnych firm, z którymi najprawdopodobniej nawiążemy kontakt. Myślę, że odbyte spotkania mają szansę zaowocować w przyszłości" - ocenia udział w Strefie Usług Przemysłowych Tomasz Pięta, Dyrektor Operacyjny, ERMET Sp. J Piotr Pięta i Wspólnicy. 

Jednak to nie wszystko - wydarzenie już od pierwszej edycji dało się poznać jako miejsce nie tylko prezentacji najnowszych maszyn i urządzeń, ale także platforma wymiany specjalistycznej wiedzy. Dla gości Bydgoski Klaster Przemysłowy przygotował dwie konferencje: „Automatyzacja w branży narzędziowo-przetwórczej w dobie Przemysłu 4.0”, której partnerem była firma High Technology Machines Sp. z o.o. oraz drugą pt. „Techniki przyrostowe w przemyśle narzędziowo-przetwórczym”, współorganizowaną przez firmę Fado Sp. z o.o.

Dolina Narzędziowa

Targi były także miejscem uroczystego podpisania porozumienia intencyjnego o współpracy partnerskiej w realizacji projektu Dolina Narzędziowa. Sygnatariuszami dokumentu są Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Prezydent Miasta Bydgoszczy, Starosta Powiatu Bydgoskiego, Rektor Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego. Zamysłem projektu jest m.in. wspieranie rozwoju branży narzędziowej i przetwórstwa tworzyw sztucznych w regionie kujawskopomorskim, promocja marki Dolina Narzędziowa na arenie krajowej i międzynarodowej, wspieranie oraz promocja branżowych Targów INNOFORM®, oraz rozwój i podnoszenie jakości kształcenia branżowego.

„Przy okazji tych targów chcemy bardzo szeroko otworzyć myślenie młodzieży i wychowawców. Wśród młodych osób, które dziś odwiedziły imprezę, są potencjalni pracownicy wystawców, ale też potencjalni ich klienci. Warto o tym pamiętać"– powiedział Tadeusz Konek z firmy Konek PSN Sp. j., który podczas wystawy był jednym z mentorów i przewodników młodzieży ze szkół średnich. 

Organizatorzy już dziś zapraszają na 4 edycję Targów INNOFORM®, które odbędą się w terminie 3-5 marca 2020 r.

Więcej na stronie: www.innoform.pl


Źródło: Targi w Krakowie, Staleo.pl

POWIĄZANE
KOMPOZYT-EXPO® w świecie wirtualnym W dniach 17-18 listopada br. odbędzie się unikatowe wydarzenie dla branży kompozytowej CL...
Relacja z XII Konferencji Infrastruktura Polska i Budownictwo 22 czerwca w hotelu Sheraton Grand Warsaw miała miejsce XII edycja konferencji „Inf...
Technologie druku 3D w Poznaniu Wraz ze wzrostem dostępności oraz funkcjonalności drukarek 3D coraz więcej firm decyduje ...
TransLogistica Poland pod znakiem rekordów Tegoroczne Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland – jedn...
SYMAS®/MAINTENANCE Virtual Talks - spotkanie online 6 bloków tematycznych, kilkunastu prelegentów-ekspertów z branży, dw...
Konferencja Autodesk o innowacjach w przemyśle Za nami wirtualna konferencja Innowacje 4.0. Zamień wyzwania na innowacyjność, któ...
Partnerzy