Szukaj w działach:

Targi Furnica i SoFab 2019 pełne innowacji

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

 

Targi DREMA/ FURNICA/ SOFAB 2019 to jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń przemysłowych sektora drzewno-meblarskiego tego roku w naszym kraju. Dla producentów mebli to również największe centrum zaopatrzenia w Europie Środkowo-Wschodniej.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA oraz Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB będą miały miejsce między 10 a 13 września 2019 roku w Poznaniu. Organizatorzy przygotowali prezentację kompleksowych rozwiązań technologicznych dla przemysłu drzewnego i meblarskiego (od materiałów, surowców i komponentów aż po zaawansowane technicznie maszyny i urządzenia do produkcji mebli) – pozwoli to na przygotowanie ekspozycji targowej na miarę oczekiwań rynku.

Poznań miejscem najlepszych rozwiązań

Przemysł 4.0 to główny element, na który nacisk położony będzie podczas targów DREMA/ FURNICA/ SOFAB. Digitalizacja, robotyzacja i automatyzacja procesów technologicznych, a także współpraca człowieka i maszyny to jedne z tematów, które będą poruszane. Uczestnicy zobaczą technologie jutra i rozwiązania godne czwartej rewolucji przemysłowej. Podczas bloku targów DREMA, FURNICA i SOFAB 2019 w Poznaniu znaleźć będzie można inspiracje, dobre praktyki i najlepsze produkty związane z sektorem drzewnym i meblarskim, dzięki którym łatwiej będzie wprowadzić firmom innowacje i inwestycje godne zmian nadciągających do branży drzewnej i meblarskiej.

Targi Furnica obfitujące w komponenty

FURNICA to najważniejsze targi w Europie Środkowo-Wschodniej, które dają możliwość producentom, by zapoznali się z nowościami branżowymi i zakupili komponenty do produkcji mebli skrzyniowych. Targi zrzeszają dostawców, czołowych producentów oraz dystrybutorów komponentów i materiałów, a także akcesoriów do produkcji mebli. Wśród uczestników znajduje się także wiele osób decyzyjnych, takich jak managerowie, właściciele firm, hurtownicy, główni technolodzy, szefowie zaopatrzenia czy członkowie zarządów, co sprzyja zacieśnianiu relacji i podtrzymywaniu kontaktów. W Polsce produkcją mebli zajmuje się ponad 23 tysiące firm, wobec czego na targach spotkać można także wielu stolarzy i rzemieślników produkujących meble – przedstawicieli MŚP, małych i średnich przedsiębiorstw.

Targi Sofab – niezliczone możliwości dla mebli tapicerowanych

SOFAB to kompleksowe targi przeznaczone dla producentów mebli tapicerowanych poszukujących zaopatrzenia. Zainteresowani znajdą na targach komponenty tapicerskie, pełną gamę materiałów obiciowych, specjalistyczne maszyny oraz narzędzia z tego sektora przemysłu meblowego. Zagraniczni wystawcy stanowić będą aż 40%, co pozwoli na zdobycie nowych klientów na polskim rynku mebli tapicerowanych. Polscy producenci mebli tapicerowanych mają zróżnicowaną strukturę – poza dużymi firmami w Polsce funkcjonuje ponad 23 tysiące małych i średnich przedsiębiorstw rzemieślniczych. Podczas targów SOFAB swoją ofertę mogą z powodzeniem zaprezentować producenci skór i tkanin, materiałów obiciowych, komponentów, systemów do produkcji i elementów mebli tapicerowanych. Udział w targach to także okazja zdobycia kontaktów z przedstawicielami wielu firm – członkami zarządów, managerami, właścicielami i osobami decyzyjnymi.

Nowości wśród wydarzeń

Podczas tegorocznej edycji targów FURNICA 2019 nowością będzie Fabryka Mebli na Żywo – Innowacyjna Kuchnia, podczas której pokazywane będą najnowsze technologie produkcji mebli kuchennych z zastosowaniem nowoczesnych maszyn oraz innowacyjnych rozwiązań w zakresie okuć meblowych. Pokazy organizowane będą przez dwie firmy:

  • Felder Group Polska wraz z Egger i Hettich zaprezentują pomysł na innowacyjną kuchnię z Format-4;
  • InfoTEC CNC, która zaprezentuje globalną innowację w kuchni - trendy w technologii, designie i ergonomii.

Głównym punktem programu targów SOFAB 2019 będzie Tapicernia 4.0, prezentująca automatyczny proces produkcji mebli tapicerowanych z zastosowaniem robotów przemysłowych. Organizatorami pokazów są dwie firmy:

  • InfoTEC CNC zaprezentuje Tapicernię 4.0 - produkcja mebli tapicerowanych sterowana komputerowo;
  • IMAC pokaże dwie linie firmy CPC: automatyczną linię do pakowania mebli tapicerowanych oraz linię do pakowania i owijania folią polietylenową produktów wielkogabarytowych.

Oprócz tego, uczestnicy wydarzeń zobaczyć będą mogli Forum Trendów – wykłady oraz ekspozycję firm z branży meblarskiej, różnego rodzaju pokazy wzornictwa i designu mebli (prezentacja okuć, płyt i tkanin). Wydarzeniom towarzyszyć będzie również event integracyjny – IV Ogólnopolski Kongres Meblarski, który przez lata zapisał się w branży meblarskiej jako jedno z najważniejszych spotkań producentów mebli w kraju.

Więcej informacji na www.drema.plwww.furnica.pl oraz www.sofab.pl.


Źródło: Grupa MTP

POWIĄZANE
5-osiowe imadło KONTEC KSX-C2 od SCHUNK Ci, którzy uważają, że potencjał innowacyjny stacjonarnych rozwiązań mocujących zos...
Wydajne i niezawodne dociskacze szybkomocujące norelem Dociskacze szybkomocujące firmy norelem umożliwiają wygodne i niezawodne pozycjonowanie, ...
Volkswagen Poznań wstrzymuje produkcję Od 10 marca br. zakłady spółki Volkswagen Poznań w Poznaniu i we Wrześni czasowo w...
Przewodnik po Intec, Zuliefermesse i GrindTec 2023 W dniach od 7 do 10 marca 2023 roku w Lipsku odbędą się istotne dla firm z branży obrabia...
WOODWORK EXPO - branża drzewna spotka się w Krakowie Krakowskie Targi Przemysłu Drzewnego WOODWORK EXPO to pierwsze wydarzenie skierowane do b...
Niemiecki przemysł pozytywnie zaskoczył Niemiecka gospodarka zanotowała w czerwcu br. o ponad jedną trzecią więcej zamówie...
Partnerzy