Szukaj w działach:

Mewa inwestuje w system doboru rozmiaru odzieży

POSŁUCHAJ ARTYKUŁU

 

Dostawca usług tekstylnych firma Mewa kontynuuje swój rozwój, zapewniając sobie większościowe udziały w startupie, jakim jest Esenca Digital Workwear S.R.L. z Rumunii.


Firma specjalizuje się w opracowywaniu wspieranych przez sztuczną inteligencję procesów skanowania, które mają na celu określenie rozmiaru odzieży w oparciu o wykorzystanie przeznaczonej do tego aplikacji w telefonie.

Nabywając większościowy pakiet udziałów w Esenca, Mewa rozszerzyła swoje portfolio i tym samym zyskała na długo wiarygodnego partnera w zakresie cyfrowej obsługi klienta. Technologia oparta na sztucznej inteligencji umożliwia firmie Mewa, a także jej klientom i partnerom, korzystanie przy doborze odzieży roboczej i ochronnej z wygodnej, zainstalowanej w telefonie aplikacji do pomiaru wielkości ciała danej osoby, umożliwiając tym samym optymalizację oferty w odniesieniu do rozmiaru wybranej odzieży. Dzięki temu w niedalekiej przyszłości proces ręcznego pomiaru i doboru rozmiaru odzieży, przeprowadzany na miejscu w zakładzie użytkownika, będzie bardziej elastyczny i wydajny.

 


„Naszym celem jest doprowadzenie do sytuacji, kiedy - dzięki możliwościom, jakie daje sztuczna inteligencja - zorientowane na klienta procesy i procedury serwisowe będą jeszcze prostsze i bardziej przyjazne dla użytkowników odzieży Mewa" - mówi Bernhard Niklewitz, przewodniczący zarządu firmy Mewa - „W firmie Esenca znaleźliśmy partnera z wyjątkowym doświadczeniem, zarówno w dziedzinie sztucznej inteligencji, jak i w branży tekstylnej. To właśnie skłoniło nas do poczynienia tego kroku".

 

Idealny rozmiar w kilka sekund 

Cyfrowy pomiar można przeprowadzić przy pomocy smartfona lub urządzenia pracującego offline. Niezbędne są przy tym informacje o wzroście i płci mierzonej osoby, a także dwa zdjęcia całego ciała wykonane aparatem telefonu komórkowego - jedno z przodu i jedno z boku. Przy pomocy sztucznej inteligencji dokładne wymiary ciała obliczane są na podstawie zdjęć i następnie przenoszone na siatkę rozmiarów kolekcji odzieży Mewa. Zdjęcia nie musza być zapisywane, służą jedynie do identyfikacji punktów pomiarowych. Znormalizowany pomiar, wykorzystujący ponad 100 punktów pomiarowych, realizowany jest z dokładnością do 0,5 centymetra. W ciągu 30 sekund użytkownik otrzymuje propozycję rozmiaru w odniesieniu do danej kolekcji odzieży.

 


Philipp Lehmkuhl, dyrektor generalny firmy Esenca stwierdza: „Właściwe dopasowanie odzieży roboczej i ochronnej do noszącej ją osoby jest bardzo ważne - zwiększa wygodę użytkownika i zapewnia pełne bezpieczeństwo. Pracujemy nad tym, aby niezbędny pomiar wielkości ciała były kwestią sekund".

 

Technologia skanowania opracowana przez Esenca ma być od 2024 roku sukcesywnie integrowana z cyfrowymi systemami obsługi klienta firmy Mewa.

 

Źródło: MEWA TEXTIL-SERVICE
Zdjęcie: Mewa/Esenca

 

 

MEWA TEXTIL-SERVICE SP. Z O.O.
ul. Generała Władysława Andersa 15
41-200 Sosnowiec
+48 32 363 82 60
POWIĄZANE
Podsumowanie Targów DREMA 2023 Oferta targów DREMA 2023, które odbyły się w Poznaniu w dniach 12-15 wrześn...
Eksperci o technologii druku i skanu 3D Forum Druku 3D, którego głównym organizatorem jest firma CadXpert z roku na...
Targi ANTYCOVID EXPO w sieci Targi Rozwiązań Zwiększających Bezpieczeństwo Sanitarno-Epidemiologiczne ANTYCOVID EXPO z...
Nowa edycja zawodów Global PRO Challenge 2021 W poprzednim roku finał międzynarodowych zawodów Global PRO Challenge - The Fresh ...
Maty olejowe eliminują ryzyko Maty olejowe Mewa Multitex umożliwiają zabezpieczenie nawet dużych powierzchni przed skut...
Przewodnik po Targach STOM 2022 Pandemia wymusiła na Targach Kielce dwukrotne przeniesienie „Przemysłowej Wiosny ST...
Partnerzy