Szukaj w działach:

Głowica Multi3D - potężne narzędzie od firmy Stigal

 

Głowica Multi3D Stigal
 Fot.: Głowica Multi3D Stigal


Wprowadzona niedawno na rynek przez firmę Stigal, multi-funkcjonalna 5-osiowa głowica jest  innowacyjnym
rozwiązaniem na skalę światową.

Jak informuje producent, urządzenie to może zrewolucjonizować proces kształtowego cięcia blach, rur, blachownic i kształtowników.  Urządzenie można zamontować na przecinarkach portalowych oraz innych maszynach CNC.

Głowica potrafi wycinać w technologii 3D zarówno plazmą, jak i tlenem. Specjalnie zaprojektowany uchwyt umożliwia szybką wymianę narzędzi tnących, pozwalając na zamienne wykorzystywanie technologii plazmowej i tlenowej. Multi3D posiada największy na rynku zakres grubości cięcia i fazowania przekraczający 100mm. Z kolei największa wartość wychylenia kątowego (do 90°) umożliwia pochylenie palnika do poziomu, a tym samym obróbkę pionowych ścian profili, kształtowników i elementów przestrzennych – również wielkogabarytowych.

Brak ograniczenia obrotu, będącego słabym punktem konwencjonalnych głowic 3D, wbudowany układ antykolizyjny, 2 systemy regulacji wysokości, w tym innowacyjny AHC (Axis Height Control) oraz dostępna już wkrótce opcja spawania sprawiają, że jest produktem wyjątkowo uniwersalnym.
 

Głowica Multi3D - na targach STOM
 Fot.: Głowica Multi3D - na targach STOM


Głowica Multi3D
pozwala wykonywać bardziej złożone i skomplikowane technologicznie elementy, uzyskując lepsze jakościowo i wymiarowo produkty. Zastępuje wiele maszyn i stanowisk montażowych, a tym samym zwiększa możliwości produkcyjne, obniża koszty i skraca czas wytworzenia finalnego produktu.

Urządzenie od kilku miesięcy działa w firmie CERMAR INDUSTRY w Szczecinie, wykonując elementy konstrukcji dla branży Offshore. W najbliższych miesiącach, kolejnych sześć wielkogabarytowych maszyn, wyposażonych w głowicę 3D STIGAL, zostanie wdrożonych w firmach z Łodzi, Ropczyc, Szczecina i Rzeszowa.

STIGAL jest firmą specjalizującą się w technologii termicznego cięcia metali,  znaną z rozwiązań wyznaczających kierunki rozwoju tej dziedziny przemysłu. Najszybsza przecinarka plazmowa Europy, inteligentny stół materiałowy ECTS, automatyczny ekran UV, bezprzewodowy sterownik SmartCONTROL,  to tylko niektóre autorskie projekty, wdrożone w ubiegłych latach, które stały się obowiązującym standardem w dziedzinie cięcia termicznego CNC. Multi3D jest tego kolejnym przykładem.Źródło: STIGAL
 

Dodano 21.03.2014
Podziel się
powrót

Newsletter

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Konkurs

  Newsletter

  Partnerzy