Szukaj w działach:

Wycinarki laserowe DNE Bystronic do rur i profili

 

Wycinarki laserowe DNE Bystronic do rur i profili


Wycinarki laserowe już na dobre zagościły w halach przemysłowych ze względu na niezrównaną precyzję cięcia skomplikowanych detali, prędkość pracy oraz optymalizację procesów obróbki i, co za tym idzie, kosztów produkcji. 

Laser CNC do rur i profili

Wycinarki laserowe DNE member of Bystronic do cięcia rur i profili wyposażone są w:

 • Najnowszej generacji źródła światłowodowe IPG
 • Głowice tnące 2D/3D DNE member of Bystronic z systemem Auto Focus
 • Opcjonalną, dodatkową obrotnicę umożliwiającą bezodpadowe cięcie materiału
 • Opcjonalny, manualny/półautomatyczny/automatyczny system ładowania-rozładowania
 • Zaawansowany, dotykowy system sterowania pozwalający wyświetlać proces obróbki w czasie rzeczywistym
 • Profesjonalne oprogramowanie z opcją nestingu

Specyfikacje techniczne wszystkich podzespołów wycinarki laserowej DNE member of Bystronic podano na stronie centrum maszyn CNC: Wycinarki laserowe do rur i profili.

Wycinarka laserowa do rur i profili

Wycinarka dostarczana jest jako urządzenie w pełni złożone, co gwarantuje sztywność i stabilność jej konstrukcji, a co za tym idzie, najwyższą precyzję cięcia. 

Doskonałe źródło laserowe IPG w technologii fiber

W wycinarce laserowej DNE member of Bystronic zastosowano najnowszej generacji źródło światłowodowe firmy IPG pozwalające na cięcie materiałów wysoko refleksyjnych. 

Dlatego wycinarka może być używana do cięcia rur i profili ze stali węglowej, nierdzewnej, ocynkowanej oraz ocynkowanej elektrolitycznie, a także mosiądzu i aluminium.

Autorska głowica tnąca 2D/3D DNE member of Bystronic z systemem Auto Focus

Głowica tnąca z funkcją automatycznej zmiany położenia soczewki pozwala szybko i precyzyjnie ciąć rury oraz profile o różnej grubości, przy czym głowica 3D pozwala ciąć pod kątem 45 stopni. 

Z kolei systemy automatycznego chłodzenia wodą, automatycznego czyszczenia i kalibracji umożliwiają nieprzerwaną i stabilną pracę głowicy. 

DNE Bystronic do rur i profili głowica tnąca
Fot.: Głowica laserowa DNE member of Bystronic z systemem Auto Focus 

Automatyczne uchwyty 

Wycinarka do rur wyróżnia się doskonałymi właściwościami mechanicznymi, a jej uchwyty pozwalają stabilnie mocować różne rodzaje rur: w kształcie litery U, w kształcie litery L, dwuteownika, prostokątnym, owalnym, płaskim, trójkątnym oraz inne typy rur o nieregularnych profilach.

Maksymalny ciężar i długość obrabianej rury lub profilu

Maksymalna waga pojedynczej rury lub profilu wynosi 200 kg przy średnicy rury od 15 do 320mm. Z kolei profile mogę mieć wymiary od 10x10mm do 220x220mm. 

Szczegółowe informacje dotyczące obrabianych materiałów podane zostały na stronie centrum maszyn CNC: Wycinarki laserowe do rur i profili.

Bezodpadowe cięcie rur i profili: obrotnica 

Wycinarka została wyposażona w dodatkową obrotnicę z funkcją auto-centrowania, która - wraz z oprogramowaniem i zaawansowanym systemem sterowania - umożliwiają bezodpadowe cięcie materiału i, co z tego wynika, zminimalizowanie kosztów produkcji. 

Funkcje obrotnicy zostały przedstawione na stronie centrum maszyn CNC: Wycinarki laserowe do rur i profili.

Wycinarki laserowe DNE Bystronic do rur i profili obrotnica
Fot.: Obrotnica tylna w wycinarce laserowej DNE Bystronic do rur i profili

Automatyczny system ładowania-rozładowania

Wypalarkę laserową można wyposażyć w półautomatyczny lub automatyczny system ładowania-rozładowania, który pozwala załadować do maszyny do 4 ton rur i profili za pomocą wózka widłowego lub transportera. System pobiera wówczas automatycznie rury zgodnie z ustawionym programem cięcia, a w całym procesie załadunku i rozładowania gotowych detali nie jest konieczne wykonywanie żadnych operacji manualnych.

Potężne, łatwe w obsłudze oprogramowanie z opcją nestingu

Wycinarka wyposażona jest w zaawansowane, ale bardzo przyjazne dla użytkownika i proste w obsłudze oprogramowanie CypCut 3D CAD z opcją nestingu CypNest. Opcja ta pozwala zoptymalizować proces cięcia, skrócić proces produkcji, zminimalizować straty zużywanego materiału, a dzięki temu także koszty produkcji. 

System posiada wszystkie funkcje profesjonalnych programów CAD, takie jak projekty 3D, detale, złożenia oraz rysunki 2D oraz funkcje zarządzania projektami obejmujące samo projektowanie, weryfikację, pracę w chmurze i narzędzia komunikacji zespołu projektowego. 

Oprogramowanie jest wliczone w cenę wycinarki laserowej. Tak samo, jak szkolenie operatora. 

Szczegółowy opis funkcji i dostępnych opcji wycinarki DNE member of Bystronic znajduje się na stronie centrum maszyn CNC: Wycinarki laserowe do rur i profili

Zastosowania wypalarek laserowych

Wycinarki laserowe DNE member of Bystronic wykorzystywane są do precyzyjnego cięcia rur i profili w przemyśle elektrycznym, elektronicznym, metalowym, samochodowym, lotniczym, kosmicznym i stoczniowym przy produkcji urządzeń elektrycznych, mechanicznych, elektronicznych, a także wymagających wysokiej dokładności części i detali dekoracyjnych.

Laser do cięcia firmy DNE member of Bystronic

Wycinarki laserowe DNE member of Bystronic to efekt współpracy dwóch znakomitych firm: Bystronic Laser AG Switzerland oraz DNE Laser China, należącej do grupy Bystronic Group. Założona przez nie spółka nie tylko błyskawicznie zdobyła reputację eksperta w światowym przemyśle cięcia laserowego, ale zmieniła rynek laserowej obróbki metalu.

Dzięki temu możemy teraz korzystać z niewątpliwych zalet szerokiej gamy, doskonałych wycinarek laserowych do arkuszy blach, rur i profili o mocach źródła od 2 000W - 20 000W, które zostały przedstawione na stronie centrum maszyn CNC.


Źródło: Centrum Maszyn CNC
Redaktor: MRR

Dodano 08.06.2021
Podziel się
powrót

Newsletter

Powiązane:

Reklama

 • Reklama

 • Czasopisma

 • Targi

 • Reklama

 • Reklama

 • Reklama

  Newsletter

  Reklama

  Targi

  Czasopisma

  Reklama

  Newsletter

  Partnerzy